Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Okienko pogodowe na Skrzycznem

Autor Wiadomość
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2024-01-11, 22:20   Okienko pogodowe na Skrzycznem

Przyszła zima, nowy rok, trzeba iść w góry, by wykorzystać wyborną pogodę. Tym razem wybór padł na Skrzyczne.



Relacja: https://www.kuzniapodrozy...em-z-buczkowic/
 
 
sprocket73


Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 5528
Wysłany: 2024-01-12, 00:00   

Nie bójcie się smogu, on jest już w odwrocie ;)
Myślę, że lepiej byłoby mówić na to "mgiełki" - lepiej się kojarzą :)
_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9386
Wysłany: 2024-01-12, 05:58   

To popołudniowe słońce Ci się udało :)

Legenda podobno głosi, że całowana Skrzyczeńska żaba, nie zamieni się w księcia z bajki, tylko w Cepra z Bełchatowa ;) ;) ;)

Fajny wypad.
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2024-01-12, 06:33   

Nawet wyciągi, jak są ładnie podświetlone, to mogą mieć urok :)
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14375
Wysłany: 2024-01-12, 07:24   

sprocket73 napisał/a:
on jest już w odwrocie


"Jego już nie ma !'

Zejście z Małego Skrzycznego znam, Twego wyjścia od Buczkowic nie znam. Dziekuję za edukację, skorzystam latem.

P.s. A były w okolicy skrzypy i widłaki ?
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Ostatnio zmieniony przez Dobromił 2024-01-12, 08:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2024-01-12, 11:14   

sprocket73 napisał/a:
Nie bójcie się smogu, on jest już w odwrocie ;)
Myślę, że lepiej byłoby mówić na to "mgiełki" - lepiej się kojarzą :)

Jak mówiłam "mgiełki", to mnie poprawiano, że "smog". Więc już nie wiadomo, co jest co.

Adrian napisał/a:
To popołudniowe słońce Ci się udało :)

Legenda podobno głosi, że całowana Skrzyczeńska żaba, nie zamieni się w księcia z bajki, tylko w Cepra z Bełchatowa ;) ;) ;)

Popołudniowe słońce chyba najbardziej mi się podobało.
Żaba nawet podobna z gabarytów.. ;)

Piotrek napisał/a:
Nawet wyciągi, jak są ładnie podświetlone, to mogą mieć urok :)

I to słońce uratowało żółty szlak. Inaczej byłaby porażka.

Dobromił napisał/a:

P.s. A były w okolicy skrzypy i widłaki ?

A gdzie miałam ich szukać?
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14375
Wysłany: 2024-01-12, 11:32   

Wiolcia napisał/a:
A gdzie miałam ich szukać?


Na Skrzypnym.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
marekw 

Wiek: 55
Dołączył: 18 Cze 2014
Posty: 3730
Skąd: Sucha Beskidzka
Wysłany: 2024-01-12, 17:55   

Wiola pisze: Za dużo dziś tu ludzi, by ją pocałować – po co potem dzielić się księciem z innymi?
Już masz jednego księcia,po co Ci drugi :D ?Dobrze,że nie przestraszyłaś się smogu i poszłaś dalej.
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6105
Skąd: Oława
Wysłany: 2024-01-12, 18:57   

Wiolcia napisał/a:
by wykorzystać wyborną pogodę


Wyborna to była w Sylwestra! + 13 :D


Cytat:
Sprawdzam na komórce godzinę. Widzę – jest sms. Alert. Zła jakość powietrza, pyły zawieszone, smog, zrezygnuj z aktywności na zewnątrz.


Cytat:
Na Hali Skrzyczeńskiej tłumy. Trochę czuję się tu nie na miejscu.


Jak widać alerty o burzach i huraganach są skuteczniejsze :) Ilekroć sie wtedy gdzies wybieralismy to było pusto. Nie zapomnę np. "huraganu" w lutym 2 lata temu - włóczylismy sie wtedy po Głogowie i całe miasto było jak wymarłe!

A moze tego śmiecia juz za duzo przychodzi i wszystkim spowszedniało?

Cytat:
Legenda podobno głosi, że całowana Skrzyczeńska żaba, nie zamieni się w księcia z bajki, tylko w Cepra z Bełchatowa ;) ;) ;)


Ale z pałkami czy bez? Bo to byłby niezły plan żeby nie taszczyć wałówy w góry a jak człowiek zgłodnieje to myk! i problem z głowy! :lol
_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Ostatnio zmieniony przez buba 2024-01-12, 19:00, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Sebastian 


Wiek: 51
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 5839
Skąd: Kraków
Wysłany: 2024-01-13, 11:23   

Wiolcia napisał/a:

Jak mówiłam "mgiełki", to mnie poprawiano, że "smog". Więc już nie wiadomo, co jest co.

Wg mnie to są poranne mgiełki, jednak w Beskidzie Śląskim często zmieszane ze smogiem. W innych miejscach, zwłaszcza na Słowacji, są czyściutkie. Wystarczy wyjść na Raczę i Pilsko, by zauważyć różnicę po jednej i drugiej stronie.

Niepotrzebnie się bałaś alertu smogowego, bo na takich wysokościach on jest nieaktualny.


Tu są mgiełki


Które tu znikają i przeważa smog


A tam są mgiełki

Tak przynajmniej ja to widzę.
Warunki miałaś podobne do Sprocketowych z środy, czy to był ten sam dzień?
Ja już kilka razy schodziłem bokiem nartostrady, nawet Adriana nauczyłem tej praktyki.
_________________
mój blog: http://sebastianslota.blogspot.com/
Profil Facebook
 
 
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2024-01-13, 13:40   

marekw napisał/a:
Wiola pisze: Za dużo dziś tu ludzi, by ją pocałować – po co potem dzielić się księciem z innymi?
Już masz jednego księcia,po co Ci drugi :D .

Jak jest żaba, to szkoda przepuścić okazję ;)

buba napisał/a:

Cytat:
Legenda podobno głosi, że całowana Skrzyczeńska żaba, nie zamieni się w księcia z bajki, tylko w Cepra z Bełchatowa ;) ;) ;)


Ale z pałkami czy bez? Bo to byłby niezły plan żeby nie taszczyć wałówy w góry a jak człowiek zgłodnieje to myk! i problem z głowy! :lol

To jest jednak fenomen Cepra. Pieprzył głupoty, ludzie mieli go dość, ale widzę, że jakiś sentyment pozostał i często się do niego nawiązuje...

Sebastian napisał/a:
Wiolcia napisał/a:

Jak mówiłam "mgiełki", to mnie poprawiano, że "smog". Więc już nie wiadomo, co jest co.

Wg mnie to są poranne mgiełki, jednak w Beskidzie Śląskim często zmieszane ze smogiem. W innych miejscach, zwłaszcza na Słowacji, są czyściutkie. Wystarczy wyjść na Raczę i Pilsko, by zauważyć różnicę po jednej i drugiej stronie.

Niepotrzebnie się bałaś alertu smogowego, bo na takich wysokościach on jest nieaktualny.

Warunki miałaś podobne do Sprocketowych z środy, czy to był ten sam dzień?
Ja już kilka razy schodziłem bokiem nartostrady, nawet Adriana nauczyłem tej praktyki.


Czyli trzeba patrzeć na kolor. Jak biały - to mgiełki, jak szary - smog.
Z tym alertem to taki żart. Kiedyś nie było alertów i ludzie żyli, teraz dmuchają na zimne i nieraz informują o oczywistościach.
Wycieczka rzeczywiście środowa. Ale wtorkowa miała podobny klimat, może było trochę więcej śniegu (i większy mróz), bo przez ten dzień nieco się wytopiło i środa wyglądała trochę inaczej.
Bokiem nartostrady można schodzić, gdy szlak wiedzie ciągle w dół. Ale on przecinał parę razy stok i kluczył, co przy pędzących z góry narciarzach nie było niczym przyjemnym. Pewnie poza sezonem to prosty szlak - wspinaczka wzdłuż słupów i tyle. Zimą sprawa przedstawia się jednak inaczej.
 
 
Sebastian 


Wiek: 51
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 5839
Skąd: Kraków
Wysłany: 2024-01-13, 13:48   

Wiolcia napisał/a:
Bokiem nartostrady można schodzić, gdy szlak wiedzie ciągle w dół. Ale on przecinał parę razy stok i kluczył, co przy pędzących z góry narciarzach nie było niczym przyjemnym. Pewnie poza sezonem to prosty szlak - wspinaczka wzdłuż słupów i tyle. Zimą
sprawa przedstawia się jednak inaczej.

Właśnie o tym mówię - o schodzeniu zimą krajem stoku narciarskiego, niezależnie jak prowadzi szlak.
_________________
mój blog: http://sebastianslota.blogspot.com/
Profil Facebook
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9386
Wysłany: 2024-01-13, 14:05   

Cytat:
To jest jednak fenomen Cepra. Pieprzył głupoty, ludzie mieli go dość, ale widzę, że jakiś sentyment pozostał i często się do niego nawiązuje...[/code]


Fenomen Cepra :lol to jest mitoman dla tego wszyscy go pamiętają, bo nikt takich głupot nie opowiadał ...
I trochę tworem internetowym, karmionym na różnych forach, przez kilka osób z tego forum między innymi też, wychodowaliśmy go sami :(
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14375
Wysłany: 2024-01-13, 14:17   

Sebastian napisał/a:
Właśnie o tym mówię - o schodzeniu zimą krajem stoku narciarskiego, niezależnie jak prowadzi szlak.


A po co w ogóle o tym mówić ? Toż to oczywista oczywistość :)

Adrian napisał/a:
wszyscy go pamiętają, bo nikt takich głupot nie opowiadał ...


Pamiętać to rzeczywiście ( chyba ... ) wszyscy go pamiętają ale tęsknią ( na poważnie ) to tylko osoby podobne mentalnie do niego.

Wiolcia napisał/a:
Ale wtorkowa miała podobny klimat


Ha ! Też gdzieś byłaś czy piszesz o innych ? Wpadłaś w szał noworoczny ? :)
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Ostatnio zmieniony przez Dobromił 2024-01-13, 14:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2024-01-13, 15:33   

Dobromił napisał/a:
Sebastian napisał/a:
Właśnie o tym mówię - o schodzeniu zimą krajem stoku narciarskiego, niezależnie jak prowadzi szlak.


A po co w ogóle o tym mówić ? Toż to oczywista oczywistość :)

To czekam na relację z tego zejścia żółtym szlakiem :)

Dobromił napisał/a:
Wiolcia napisał/a:
Ale wtorkowa miała podobny klimat


Ha ! Też gdzieś byłaś czy piszesz o innych ? Wpadłaś w szał noworoczny ? :)

Grzechem byłoby nie wykorzystać tych dwóch dni. Ale że byłam sama, to kręciłam się wokół komina, bo zimą samotnie daleko się nie wypuszczam.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje anime