Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Na zakończenie wakacji Pilsko

Autor Wiadomość
Majka 


Dołączyła: 30 Lip 2014
Posty: 919
Skąd: Beskid Mały/ Kraków
Wysłany: 2014-09-01, 09:13   Na zakończenie wakacji Pilsko

Ostatni tydzień wakacji rozpoczął się deszczem i chłodem, a mnie się chciało w góry.Z uporem maniaka sprawdzałam prognozy pogody i wyczaiłam,że od czwartku ma być ładnie.
Na zakończenie wakacji miało być coś konkretnego-pięknego i lekko wyrypowego :) Jak nic do mojej koncepcji pasowało Pilsko.
W czwartek skoro świt pakujemy się do samochodu i gnamy do Korbielowa.Po dwóch godzinach dojeżdżamy na parking pod Zajazdem Smrek. Plecaki na grzbiet, kij w łapę i w drogę.Na wejście wybrałam szlak żółty.Idzie się przyjemnie, słoneczko świeci, nie ma upału.Szlak dość monotonny, bo przez las.Jedynym ciekawszym miejscem jest Hala Kornieniecka, na której zatrzymujemy się na chwilkę.







W niecałe dwie godziny docieramy do Hali Miziowej.







Przy schronisku kilka osób, w środku też niewiele więcej.Jemy szarlotkę na gorąco i zbieramy się w dalszą drogę.Na Górę Pięciu Kopców wchodzimy czarnym szlakiem.Troszkę stromo :lol , widoki, no i sporo fotek po drodze.

















Pogoda troszkę zaczyna się zmieniać, z niepokojem spoglądamy na niebo.Gdy jesteśmy już na Pilsku przez chwilę robi się nieciekawie.



Na szczęście nie pada.Ciemna chmura szybko odchodzi i do końca wycieczki mamy fajną pogodę.







Na Miziową wracamy żółtym szlakiem, który jest równie widokowy jak czarny.Cały czas naszej wędrowce przygląda się z daleka Królowa, na którą spoglądam z dużą tęsknotą.





Do Korbielowa postanawiamy wrócić przez Uszczawne i Przysłopy.Szlak przepiękny, bardzo widokowy, cudne hale, zwłaszcza Malorka robi wrażenie, ale niestety tony błota, którego w większości ominąć się po prostu nie da.Na szlaku jesteśmy zupełnie sami, dopiero na Przysłopach spotykamy faceta z psem i trójką dzieci.Są jeszcze bardziej brudni niż my :lol













Utaplani w błocie jak ruskie świnie :( wracamy na parking w Korbielowie.Przebieramy się w czyste ciuchy i buty , idziemy na obiad, a w zasadzie na obiadokolacje, bo jest już koło osiemnastej, do Smreka.A później w samochód i do domu.
Pogoda dała radę , wycieczka bardzo udana, a błoto to tylko drobny szczegół. :)
 
 
maurycy 


Dołączył: 17 Lis 2013
Posty: 901
Skąd: Bielsko okolice
Wysłany: 2014-09-01, 10:14   

Pilsko zrobio sie modne na koniec wakacji. Moi znajomi tez byli, tyle, ze w niedziele.
Ja czekam z Pilskiem na jesien :)
 
 
Majka 


Dołączyła: 30 Lip 2014
Posty: 919
Skąd: Beskid Mały/ Kraków
Wysłany: 2014-09-01, 10:20   

O wakacyjnej modzie na Pilsko to nie wiedziałam.U mnie bardziej wynikło z potrzeby serca. :)
_________________
"Wokół góry, góry i góry
I całe moje życie w górach..."
 
 
maurycy 


Dołączył: 17 Lis 2013
Posty: 901
Skąd: Bielsko okolice
Wysłany: 2014-09-01, 10:22   

Majka napisał/a:
O wakacyjnej modzie na Pilsko to nie wiedziałam.U mnie bardziej wynikło z potrzeby serca. :)
Pilsko zawsze modne :)
W koncu to mlodsza siostra krolowej Babiej.
 
 
Majka 


Dołączyła: 30 Lip 2014
Posty: 919
Skąd: Beskid Mały/ Kraków
Wysłany: 2014-09-01, 12:33   

No tak , to jeden ze szczytów, na którym wypada być :lol
_________________
"Wokół góry, góry i góry
I całe moje życie w górach..."
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2014-09-01, 20:55   

Też nie słyszałem o takiej modzie ale może i taka istnieje. Ja tam wolę Pilsko zimowe :-)
 
 
Majka 


Dołączyła: 30 Lip 2014
Posty: 919
Skąd: Beskid Mały/ Kraków
Wysłany: 2014-09-01, 21:07   

Ja zimowego nic nie lubię. Nie znoszę zimy. Przesypiam ją razem z niedźwiedziami :lol
_________________
"Wokół góry, góry i góry
I całe moje życie w górach..."
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2014-09-01, 22:14   

To wielki grzech zaniechania :nie


 
 
Majka 


Dołączyła: 30 Lip 2014
Posty: 919
Skąd: Beskid Mały/ Kraków
Wysłany: 2014-09-01, 22:36   

Taa, na fotkach pięknie, choć zdecydowanie wolę oglądać góry w scenerii jesiennej na przykład.Nigdy nie lubiłam zimy, nawet do pobliskiego lasu mi się nie chce iść. :lol
_________________
"Wokół góry, góry i góry
I całe moje życie w górach..."
 
 
nes_ska 


Wiek: 35
Dołączyła: 09 Paź 2013
Posty: 2931
Skąd: Brzesko
Wysłany: 2014-09-01, 22:38   

Dobry dzień sobie wybrałaś na kończenie wakacji ;) W sobotę i niedzielę nie było aż tak ładnie :)

..a ja bym zimowo bardzo chciała. Może w tym roku się uda.
_________________
Jestem tu gdzie stoję, ale jeśli się ruszę, to mogę się zgubić.
 
 
Majka 


Dołączyła: 30 Lip 2014
Posty: 919
Skąd: Beskid Mały/ Kraków
Wysłany: 2014-09-01, 23:21   

W niedzielę wybieraliśmy się na Mogielicę, ale jakoś tak wyszło,że nie pojechaliśmy w końcu.Słyszałam,że padało.
_________________
"Wokół góry, góry i góry
I całe moje życie w górach..."
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14379
Wysłany: 2014-09-02, 07:56   

Dziki - szykuj się. Te Twe zdjęcia ponownie mnie powaliły na glebę. "Wypatrzymy" dzień z minus 15 stopniami i ruszamy.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2014-09-02, 08:06   

Dobromile, a mogą być z minus 20 C(siarczysty mróz, miałem zawrócić już w Żywcu, ale przecież jestem twardy ...), te sprzed 20 miesięcy?

 
 
Robert J 


Wiek: 44
Dołączył: 08 Gru 2013
Posty: 1375
Wysłany: 2014-09-02, 10:51   

Zima w górach to rewelacja! Szczególnie w inwersyjnych warunkach.

Na Pilsku zimą jeszcze nie byłem, będę musiał to zmienić :)
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12258
Skąd: Bytom
Wysłany: 2014-09-02, 11:50   

A właśnie, że sobota była całkiem niezła.

Pilsko to mój ulubiony szczyt w Żywieckim, a w połączeniu z Lipowską i Romanką to już w ogóle.
Trasa Twojego zejścia to chyba najlepsza opcja wejścia na Miziową. Najbardziej widokowa.

No, na Pilsko to bym jesienią pojechał. Kto wie?

A zimą? Jest pięknie, ale może być i groźnie.
Profil Facebook
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group