Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Na Trzy Kopce z Mirkiem

Autor Wiadomość
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9396
Wysłany: 2022-01-15, 21:01   Na Trzy Kopce z Mirkiem

Dobry wieczór.

Kolejny raz kombinuję, gdzieby tu, co by tu … ;)
Była chrapka na Tatry, ale nie … Zbawieniem okazuje się wpis Mirka o tym że wybiera się na Trzy Kopce Wiślańskie.
Zaproponował, ja się podczepiłem i tak poszliśmy razem :)
Do dzisiaj nie znaliśmy się z Mirkiem na żywo, więc wspólne wyjście miało sens, tym bardziej że jest głównym organizatorem najbliższego zlotu GBG ;)
Umawiamy się na PKSie w Cieszynie, skąd odbieram Mirka i bez zbędnych ceregieli ruszamy od razu w stronę Wisły.
Parkujemy kawałek za rondem na małym parkingu przy rzece, skąd ruszamy brukowymi serpentynami wijącymi się między opuszczonymi ośrodkami wczasowymi, które swoje lata świetności mają już dawno za sobą.
Mirek opowiada krótkie epizody z życia turysty, wiążące się z opuszczonymi domami wczasowymi, prezentując co lepsze miejscówki osobiście ;)









Z serpentyn schodzimy na wielką polanę która doprowadzi nas wprost na żółty szlak i zaprezentuje pierwsze poważne widoki tego lekko pochmurnego dnia ;)
Kończy się krajobraz wiosenno-jesienny i zaczyna ten prawdziwy, zimowy ! Można przysiąść i podziwiać przez chwilę, jak światło ładnie się przeplata między chmurami pokazując pierwsze skrawki błękitu.

Na pewno się nie zgubiliśmy ?








Można podziwiać na różne sposoby




Domek ukryty wśród zimy




Walka białego z zielonym ;)








Droga zrobiła się biała i śliska, drzewa coraz bardziej zmarznięte i pokryte śniegiem, a zieleń zaczęła zanikać, to był znak że zbliżamy się do szczytu …
Bo kiedy w dolinach rządzą wiosenne klimaty, kilkaset metrów npm wyżej zima ma się całkiem dobrze, nawet zaskakująco dobrze :)
Schronisko na horyzoncie ! Robimy przerwę na coś ciepłego do picia i jedzenia :)
Podczas wychodzenia od stolika strąciłem swój aparat, który pierdyknął na ławkę, a potem na beton, całe szczęście że ochronka przeciwsłoneczna i filtr wyłapały uderzenie i jak na razie wszystko działa …
Wychodząc natknęliśmy się na małego puchatego kolegę, który ogrzewał sobie łapki o ciepłe nogi Mirka :D
Trochę widoków z okolic schroniska, bo pogoda chwilami robiła ładne chmurki i takie tam ;)





















Ruszamy w drogę powrotną, słońce raz się chowa, raz wychodzi powodując że trochę jest mi zimno na otwartej przestrzeni gdzie wiatr hula. Chwilę później przy drewnianym pomniku odbijamy w prawo na szlak czarny i ostro zaczynamy schodzić w dół.
Zapamiętałem ten szlak jako lodowy, tym razem również taki był, sporo lodu połączone ze stromizną sprawiało pewne trudności w poruszaniu się, każdy radził sobie jak mógł ;)















Po drodze były malunki tajemniczej pani o śmiertelnych rysach i spojrzeniu ...
Później były hordy fasiągów pełne ceprów jeżdżące w te i z powrotem, ludzie się cieszą, koniki też, My również się cieszyliśmy idąc krętą asfaltówką w promieniach słonecznych :)
Dochodzimy do głównej drogi, to znak że parking i nasze nogi dzieli jakieś 1.5 kilometra, ruszamy !













Sprawdzamy godzinę na zegarku i stwierdzamy że trzeba szybko ruszać w stronę Ciszyna, żeby Mirek zdążył na autobus do domu …
Dojeżdżamy praktycznie na ostatnią chwilę, może nawet została chwila na siku ;)

I taka to była wycieczka.
 
 
Mirek 
mirek


Wiek: 62
Dołączył: 10 Lip 2013
Posty: 3883
Skąd: wodzisław śląski
Wysłany: 2022-01-15, 22:27   

Tia przeżyliśmy tak jakby 2 pory roku,jesień i zima.Powiem wam że na obecne warunki raczki potrzebne są nawet i na takie trasy jak ta nasza Trzykopcowa.Jutro jak teleportuję swoje zdjęcia memorki na kompa to coś zapodam bo z powodu zdechłych pikseli na ekraniku fotopstryka sam nie wiem co mam.ADRIAN dzięki za transport, poczęstunek i wyborne towarzystwo. :usm
_________________
Pożegnania nadszedł czas.
Już nie będzie wspólnie nas.
Ty osobno, ja osobno
Tak ma być lepiej, podobno.
 
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9396
Wysłany: 2022-01-15, 22:32   

Mirek napisał/a:
Tia przeżyliśmy tak jakby 2 pory roku,jesień i zima.Powiem wam że na obecne warunki raczki potrzebne są nawet i na takie trasy jak ta nasza Trzykopcowa.Jutro jak teleportuję swoje zdjęcia memorki na kompa to coś zapodam bo z powodu zdechłych pikseli na ekraniku fotopstryka sam nie wiem co mam.ADRIAN dzięki za transport, poczęstunek i wyborne towarzystwo. :usm


No tak, raczki zostały w domu, nawet nie miałem zamiaru ich zabierać :lol
Dzięki za wycieczkę i towarzystwo :)

P. S
Skoro piszesz, to znaczy że dojechałeś cały I zdrowy.
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2022-01-15, 22:40   

Tu Mirek celnie zauważył z porami roku. W krajobrazie jesień-zima, bardzo niemrawa ta pogoda jak na połowę stycznia :rol
 
 
marekw 

Wiek: 55
Dołączył: 18 Cze 2014
Posty: 3731
Skąd: Sucha Beskidzka
Wysłany: 2022-01-16, 07:53   

Adrian napisał/a:
Domek ukryty wśród zimy

Posiedziałbym w takim z tydzień.Zima na razie taka mdła i raczej nie zapowiada się lepiej.Pasowało by wyjść gdzieś wyżej,ale w moim wypadku na razie się nie zanosi z powodu nadmiaru pracy.Fajnie spędziliście dzień.
 
 
Sebastian 


Wiek: 51
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 5853
Skąd: Kraków
Wysłany: 2022-01-16, 08:55   

Na górze zima w miarę przyzwoita jak na takie niskie wysokości, najlepsza w tym sezonie była póki co w grudniu. Na szczęście idzie ochłodznie, więc może zrobi się bardziej zimowo, jak się spotkamy na zlocie. Plus za wycieczkę w miłym towarzystwie.
_________________
mój blog: http://sebastianslota.blogspot.com/
Profil Facebook
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9396
Wysłany: 2022-01-16, 09:15   

Sam byłem zaskoczony że na takiej małej wysokości bardziej zimowo niż w Tatrach ;)
 
 
Mirek 
mirek


Wiek: 62
Dołączył: 10 Lip 2013
Posty: 3883
Skąd: wodzisław śląski
Wysłany: 2022-01-16, 12:16   

No to moich cudów trochę.Zaczynamy trochę na skróty i bezszlakowo.



Jakiś osobnik niebieski plątał się po okolicy, pchał się przed obiektyw z uporem godnym podziwu. :haha

Tu i ówdzie ślady rolniczej działalności Tambylców.

Wraz z niebieskim osobnikiem pokonujemy kolejne metry szlaku,ów osobnik przymila się wraz ze słowami MIREK CHCESZ CUKIERKA?Nie omieszkam się z poczęstunku ( nie ostatniego) skorzystać. :DD
Jest co raz wyżej i co raz bardziej zimowo.



Znowu Niebieski pcha się przed to co ja zwę aparatem marki Nikkon o który dopytywało się Światowe Muzeum Techniki.
Po drodze widzimy tajemnicze budowle i murale.




Ludzie nie powiem , żyją wygodnie w górach.Taką wiatę chciałbym mieś na posesji.


Widok na Skrzyczne?


Jest co raz wyżej i co raz zimowiej.


Kamienny.




3 Kopce co raz bliżej.




Ów niebieski (okazało się że ma na imię Adrian) jest tak miłym towarzyszem wędrówki że pogodziłem się z jego obecnością. :usm


Garbus ikona Telesforówki stoi z boku zapomniany, ilekroć to widzę smutno mi się robi.

Wreszcie u celu.









Tu krótki popas z poczęstunkiem i nadchodzi to co nieuchronne, wracamy do miejsca startu.Po drodze widzimy znowu ten sam fresk.


Obok pełnowymiarowy basen pływacki. :DD


Wreszcie lód i niekontrolowane poślizgi się skończyły, wracamy do cywilizacji.




Na koniec widzimy dzieło sztuki autorstwa Królowej zimy.




Zostaje nam 1,5 km, asfaltu który w wielu miejscach udaje lodowisko.
Adrian jeszcze raz dzięki za wszystko i do następnego raza. :usm
_________________
Pożegnania nadszedł czas.
Już nie będzie wspólnie nas.
Ty osobno, ja osobno
Tak ma być lepiej, podobno.
 
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2022-01-16, 18:18   

No to jest niesamowite :o-o Jakby woda nagle spłynęła na drzewa i tak samo nagle zamarzła.
 
 
Mirek 
mirek


Wiek: 62
Dołączył: 10 Lip 2013
Posty: 3883
Skąd: wodzisław śląski
Wysłany: 2022-01-16, 18:27   

Bo spływa z drzewa, ale najpierw wytryskuje z wężą na sporą wysokość i tam spływając zamarza.
_________________
Pożegnania nadszedł czas.
Już nie będzie wspólnie nas.
Ty osobno, ja osobno
Tak ma być lepiej, podobno.
 
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9396
Wysłany: 2022-01-16, 19:19   

Znalazłem w telefonie, zapominałem wcześniej dodać

 
 
Mirek 
mirek


Wiek: 62
Dołączył: 10 Lip 2013
Posty: 3883
Skąd: wodzisław śląski
Wysłany: 2022-01-17, 12:00   

A zastanawiałem się czy jechać nie w sobote tylko dzisiaj w poniedziałek,ale bym trafił na pogodę. :DD
http://www.blatnia.pl/kamera.php
_________________
Pożegnania nadszedł czas.
Już nie będzie wspólnie nas.
Ty osobno, ja osobno
Tak ma być lepiej, podobno.
 
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14379
Wysłany: 2022-01-17, 12:56   

Adrian napisał/a:
Sam byłem zaskoczony że na takiej małej wysokości bardziej zimowo niż w Tatrach ;)


Tyś, kurwa, był w Tatrach ...

Mirek napisał/a:
Ów niebieski (okazało się że ma na imię Adrian) jest tak miłym towarzyszem wędrówki


Nachalny typ. Z drugim, podobnym, łażą po górach i atakują niewinnych turystów.

Piotrek napisał/a:
Jakby woda nagle spłynęła na drzewa i tak samo nagle zamarzła.


Rewelacja !

P.s. Dzisiaj w Żywcu mamy ulewę.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Coldman 


Wiek: 26
Dołączył: 19 Maj 2020
Posty: 1101
Skąd: Wysoczyzna Kaliska
Wysłany: 2022-01-17, 20:10   

Dobromił napisał/a:
Adrian napisał/a:
Sam byłem zaskoczony że na takiej małej wysokości bardziej zimowo niż w Tatrach ;)


Tyś, kurwa, był w Tatrach ...



:lol :lol :lol


Świetna forumowa integracja. Zima jak widać w pełni :-)
 
 
Mirek 
mirek


Wiek: 62
Dołączył: 10 Lip 2013
Posty: 3883
Skąd: wodzisław śląski
Wysłany: 2022-01-17, 20:36   

Adrian wiesz jak nazywa się ten obiekt w kierunku na Cyrhla?Pensjonat pod Piramidą.Jak się zrobi cieplej mus tam zawitać.
_________________
Pożegnania nadszedł czas.
Już nie będzie wspólnie nas.
Ty osobno, ja osobno
Tak ma być lepiej, podobno.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje anime