Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Na Ostrym

Autor Wiadomość
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2014-11-14, 22:15   Na Ostrym

Na 11 listopada szykowała się nam ładna, rodzinna wycieczka na Rysiankę, bo tak w końcu wybraliśmy, oczywiście tradycyjnie z latawcem :-) . Dzień zapowiadał się ładny i wszystko było by dobrze gdyby syna nie rozłożyło choróbsko :rol . Niestety, to już tak jest że z bajtlami ciężko cokolwiek planować na 100%.
Ale żeby jednak coś z tego dnia wydusić, to w okrojonym składzie czyli tylko z córą wyskoczyliśmy w moje ulubione miejsce czyli Halę Ostre i szczyt Ostre. Miejsca to piękne a wędrówka do nich zawsze jest przyjemna.







Zdziwiła mocno ilość ludzi na tym szlaku, bo łacznie 14 osób się przewinęło (jak żyję tylu nie widziałem na tym szlaku :o-o ) ...ale później wszystko się wyjaśniło.

Póki co docieramy do miejsca wręcz sielankowego :-) Wyjątkowo ładnie jest tu zimą, co pewnie w jakieś śnieżnej relacji się pojawi.
Hala nie jest ogromna ale swoje rozmiary ma, przestrzeni sporo. Niesamowite są na niej wschody Słońca, gdy wyłania się ono znad Babiej.







Na hali opuszczamy szlak, który dlej sobie biegnie w stronę Magurki Radziechowskiej. A my robimy myk wstecz by wspiąć się jeszcze na pobliskie Ostre.




Szczyt nie jest jakoś wybitnie wysoki ale będąc na nim na się wrażenie, że jest się bardzo wysoko. Powodują to po części bardzo strome stoki które opadają w w trzech kierunkach, tak że nie widać tego co przed człowiekiem poniżej, jakby się po kuli schodziło. Albo z Lackowej :-)






W pobliżu na niewielkich polankach jest też kilka chatek


W tym jedna sentymentalna, czyli z kosą którą z Dobromiem zimą kosiliśmy zaspy :D





Pozostało sturlać się łąkami do leśnej dróżki i nią do szlaku by kończąc wycieczkę dojść do wsi.




Wracając z Twadorzeczki trafiło mi się dmuchanie-wyszło że jestem trzeźwy. Następnie na rondzie w Ostrym, co powiązałem z dmuchaniem, stała masa aut dosłownie wszędzie , łacznie z wozami strażackimi więc pierwsza myśl, że jest jakaś impreza z powodu święta. Dopiero w domu dowiedziałem się, że jest akcja poszukiwawcza.
Spora ilość osób na szlaku zawyczaj pustym była pewnie tego efektem, pewnie wstęp do doliny był ograniczony.

Zdjęcia wszystkie-> http://www.zuziawdrodze-a...alaostre112014/
Ostatnio zmieniony przez Piotrek 2014-11-14, 22:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2014-11-14, 22:29   

Tytuł relacji obiecywał więcej :)
A tu tylko na końcu jakieś dmuchanie i na trzeźwo :(
Przedostatnio na Skrzyczne szedłem zimowo z/do Ostrego, sympatyczne szlaki (bez błota) przez las. Gdybym mieszkał bliżej gór, to też bym co weekend przy dobrej pogodzie się wybrał, a tak to czasem tylko rowerówka nad jeziorko lub przy bunkrze zawsze łączona z ogniskiem
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2014-11-14, 22:57   

Ino wóda i chlanie Ci w głowie. :D ...a tu takie rozczarowanie.
Ale żeby nie robić płonnych nadziei ciut zmienię tytuł.

Na Skrzyczne z Ostrego teraz lasem idzie się już coraz mniej, może z połowę drogi.
Ostatnio zmieniony przez Piotrek 2014-11-14, 23:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2014-11-15, 12:00   

Rzeczywiście przyjemnie wygląda ta hala. Kolejne miejsce, w które trzeba kiedyś się wybrać (już zapisałam). Czy na bezszlakowy szczyt trudno znaleźć ścieżkę?
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2014-11-15, 15:29   

Bardzo łatwo trafić :-) . Jak sie już dojdzie zielonym na halę (a szlak przecina ją trochę poniżej jej grzbietu) to pod jej koniec wystarczy odbić ostro w prawo w drogę która biegnie na ów szczyt, tak jakby się wracało. I tą drogą dojdzie się na Ostre.
Albo od razu po wyjścu na halę odbić w prawo przez łakę na tą drogę ale wtedy minie się widoki z końca hali.
Naprawdę szczyt jest efektowny choć wydaje się niepozorny :)



 
 
maurycy 


Dołączył: 17 Lis 2013
Posty: 901
Skąd: Bielsko okolice
Wysłany: 2014-11-15, 22:11   


Ten gest mówi mi wszystko :lol
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2014-11-15, 22:57   

Niestety córa muzycznie jeszcze nie jest zorientowana. Na szczęście jednak nie przejawia zainteresowania szajsem typu disco, techno, Patrycja Markowska czy Bolter :)

Tak poza tym to okrutnie wiało tego dnia. Nahali to jeszcze względnie ale już na Ostrym pociskało dość mocno.
 
 
maurycy 


Dołączył: 17 Lis 2013
Posty: 901
Skąd: Bielsko okolice
Wysłany: 2014-11-15, 23:07   

Piotrek napisał/a:
Niestety córa muzycznie jeszcze nie jest zorientowana. Na szczęście jednak nie przejawia zainteresowania szajsem typu disco, techno, Patrycja Markowska czy Bolter :)

Tak poza tym to okrutnie wiało tego dnia. Nahali to jeszcze względnie ale już na Ostrym pociskało dość mocno.

Tutaj akurat nie chodziło mi o muzyczne tematy. Ale jak już tak to muszę się obruszyć. Nie wkładajmy Patrycji Markowskiej do jednego wora z disco polo ! Byłem dwa razy na jej koncertach. Nie specjalnie, tylko przypadkiem, ale pozwoliło mi to wyrobić sobie bardzo dobre zdanie o niej :) Patrycja rządzi. I muzycznie i wokalnie.
A laska też jest całkiem niezła :lol Wiem co mówię ;)
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2014-11-15, 23:19   

Spoko, spoko, wrzuciłem do jednego wora z muzyką nie słuchalną u mnie, a nie że od razu porównałem :) Markowskiej, choć nie darzę zainteresowaniem (muzycznym) do Weekendu czy innych Bojsów bym jednak nie zrównał.
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14376
Wysłany: 2014-11-17, 07:14   

Klub Górski Kolumbowie 74/75/76 zapraszaja na koncert zespołu pieśni i tańca Slayer. Odbędzie się on na Hali Ostre w dniu 6.I.2015.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2014-11-17, 16:20   

Będze ostro. Ze względu na repertuar jak i nazwę miejsca. A może i kosa się nawet znajdzie :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga