Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Na koniec roku.

Autor Wiadomość
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2016-01-01, 23:17   Na koniec roku.

Ostatni dzień 2015 roku. Pogoda słoneczna, tempera jak trzeba - minus 10, pełnia zimy tylko...śniegu brak :D . Krajobraz bardziej przypomina późną jesień lub wczesną wiosnę, szczególnie w taki pogodny dzionek. O zimie zaś przypominają marznące nosy.
Ruszamy ku górze. Początkowo pół godzninny asfalting na przełęcz jednak źle nie jest, bo okolica sympatyczna.


(mrożonka z salamandry)




Mozaiki


Zakładamy pierwszą bazę na przełęczy. W słońcu robi się cieplej, na moje oko jest tak z minus 5-6 stopi. Ale że wieje wiatr (tu zawsze wieje :) ) momentami bywa rześko.
Mam wielką ochotę przyjechać tu kiedyś z latawcem, warunki idealne, przestrzeń jest, miejsce w sam raz na taką zabawę :-)


W końcu wchodzimy na szlak, nie pójdziemy nim jednak długo, może z pół godziny a potem odbicie. Szlak pnie się w górę bezśnieżnym lasem. Pojawiają się też turyści w liczbie 2 sztuk oraz nieco później grupki, która mija nasz szybko.



Im wyżej tym cieplej-albo mniej zimno :) , dzieciaki z pewnością rozgrzały się napieraniem pod górę.
Las się kończy i zaczyna przestrzeń otwarta. Początek jednego z moich ulubionych miejsc.


Śniegu może i brak ale jak ktoś chce to miejsce na zimowe zabawy znajdzie wszędzie. Można się np. wyłożyć na ślizgawce o długości kilkudziesięciu centymetrów :) I jak na złość w momencie gdy miało paść takie fajne ujęcie na tle gór.


W wielu miejscach w tym roku byłem po kilka razy ale są dwa takie, które lubię szczególnie i które koniecznie chciałem odwiedzić drugi raz. Pierwsze to Hala Jaworowa-byliśmy latem dwa razy. Drugie to to do którego właśnie dotarliśmy czyli Beskidek. Poprzednio byliśmy jakoś w czerwcu, później się nie złożyło aż w końcu udało się w ostatnim dniu roku :-)
Szczyt ten lubie nie tylko ze względu na piękne panoramy, świetne ujęcia np. Babiej ale też z powodu wrażenia jakby się góra nagle kończyła :-) , jakby za horyzontem pod który się podchodzi była przepaść.


Oczywiście zakładamy drugą bazę :-)


Zejście, również pozaszlakowo, stromo opada w kierunku Koszarawy Bystrej tworząc całkiem fajną pętlę, nie za długą, nie za krótką. Oczywiście dla tych którzy wolą łazić z bajtlami po 10 godzin to będzie mało honorne przejście, ale że my gustujemy w trasach krótszych (kilometrowo) za to spędzając więcej czasu na trawce jest to trasa w sam raz :-)




Jeszcze mamy ochotę wrócić tu jak spadnie śnieg, z sankami. Ależ będzie jazda :)

Więcej zdjęć-> http://www.zuziawdrodze-a...beskidek122015/
Ostatnio zmieniony przez Piotrek 2016-01-02, 09:47, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
TNT'omek 


Wiek: 54
Dołączył: 14 Sie 2013
Posty: 2517
Skąd: Beskid Mały
Wysłany: 2016-01-02, 08:42   

Mrożonki z salamandry- fajna rzecz na ...prezent ;)
Piotrek, "Ostatni dzień 2016 roku" czyżby to opowieść typu fantasy ? :)
_________________
in omnia paratus...
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2016-01-02, 09:48   

Ups, trochę się rozpędziłem :) .
Dzięki, poprawione.
 
 
Cisy2 

Wiek: 63
Dołączył: 21 Gru 2013
Posty: 735
Skąd: Świebodzice
Wysłany: 2016-01-02, 10:11   

Piotrku, ta salamandra żyje! Salamandry plamiste mogą przeżyć ekstremalnie niskie temperatury, hibernując się w często nawet dużych bryłach lodu. Jeżeli zamrożoną salamandrę napotka się przy uczęszczanych drogach można, dla jej bezpieczeństwa, przenieść bryłkę lodu z żywą zawartością w jakieś pobliskie, mniej widoczne miejsce - najlepiej w pobliże zacienionego brzegu strumienia.
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-02, 11:26   

Czyli dzieciaki zdrowe?
Fajnie mieć tak blisko w fajne tereny na spacery...
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2016-01-02, 17:22   

Na szczęście zdrowe :-) . Córa jeszcze trochę pociągała nosem ale ogólnie ok. Ale wróci do szkoły to pewnie coś przywlecze :rol

Cisy2 napisał/a:
Piotrku, ta salamandra żyje! .....
.
Spoko, przenieśliśmy ją z drogi w krzaki, bo bidula na skraju asfaltu leżała.
 
 
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2016-01-02, 18:32   

Przyjemne zakończenie roku. Nawet trochę lodu się trafiło! A nie było porannego szronu? U nas w te ostatnie dni to było wszystko na biało (lekko biało, bo to nie śnieg przecież), więc myślałam, że może w górach będzie więcej.
 
 
włodarz 

Dołączył: 13 Maj 2014
Posty: 2658
Skąd: Góry Sowie
Wysłany: 2016-01-02, 20:09   

Piotrek napisał/a:
tylko...śniegu brak

Ja wolę. :)
Super pogoda się udała w ostatni dzień roku. Sama przyjemność w taką wędrować.
_________________
Sudeckie Ilustracje
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2016-01-02, 20:18   

O nie nie, zima to jednak musi być z kupą śniegu. Nie ma lepszej frajdy niż cioranie się w białych zaspach :-)

Wiolcia napisał/a:
...A nie było porannego szronu? ...

No powiem Ci, że u mnie we wsi, sporo niżej, było rankiem biało od szronu a tam w Koszarawie niewiele, gdzieś w cieniach pod lasem albo przy potokach to owszem ale ogólnie niewiele. A w górze to prawie w nic.
 
 
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2016-01-02, 20:28   

Piotrek napisał/a:
Wiolcia napisał/a:
...A nie było porannego szronu? ...

No powiem Ci, że u mnie we wsi, sporo niżej, było rankiem biało od szronu a tam w Koszarawie niewiele, gdzieś w cieniach pod lasem albo przy potokach to owszem ale ogólnie niewiele. A w górze to prawie w nic.


No właśnie, na dole było biało, więc spodziewałam się też tej bieli wyżej.
A jest w ogóle szansa na śnieg w najbliższych dniach?
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2016-01-02, 20:37   

Chyba nie :rol . Prognozy ostatnio dawały jakiś tam opad ale już się zmieniły i opadu brak.
Ale w końcu spadnie, sanki czekają :)
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12258
Skąd: Bytom
Wysłany: 2016-01-03, 09:18   

Fajna traska. Na Beskidku chyba nie byłem, jakoś go nie kojarzę. A szkoda, bo ciekawie się zapowiada z Twojej relacji.
Dziwna ta zima, bezśniezna...

Piotrek napisał/a:
wolą łazić z bajtlami po 10 godzin to będzie mało honorne przejście


To do mnie aluzja? :) :lol
Profil Facebook
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2016-01-03, 09:37   

Nie, no skąd :)
Ot zwykłe stwierdzenie, tak mi się wydaje że tego typu nie długa pętla nie zadowoli tych, co wolą długie trasy.

Na Beskidek dojdzie się trasą z Jałowca na Mędralową, tylko odrobinkę trzeba odbić ze szlaku by być w miejscu ze zdjęć. Z reguły podhodzimy z Koszarawy na Przełecz i atakujemy w prawo na Kamińskiego i Mędralową (wracając z M.Zachodniej stokówkami tak by była pętla) albo właśnie w lewo na Beskidek.
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12258
Skąd: Bytom
Wysłany: 2016-01-03, 10:35   

E, to musiałem być w pobliżu, szliśmy swego czasu z ekipą chimalajowców z Babiej na Jałowiec, tylko minęliśmy szczyt Mędralowej.
Profil Facebook
 
 
marekw 

Wiek: 55
Dołączył: 18 Cze 2014
Posty: 3732
Skąd: Sucha Beskidzka
Wysłany: 2016-01-03, 19:45   

"E, to musiałem być w pobliżu, szliśmy swego czasu z ekipą chimalajowców z Babiej na Jałowiec"
Wielu turystów mija Beskidek ponieważ szlak przebiega z prawej strony idąc od
przełęczy Klekociny.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group