Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Na Jaworzynie Krynickiej o kulach czyli urwis szaleje

Autor Wiadomość
Tatrzański urwis 


Wiek: 39
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 1405
Skąd: Małopolska
  Wysłany: 2014-06-19, 19:42   Na Jaworzynie Krynickiej o kulach czyli urwis szaleje

Witam po dosyć długiej nieobecności na naszym szanownym forum :P . Byłem sobie 3 tygodnie w Krynicy-Zdroju w sanatorium żeby się zrehabilitować i powrócić w końcu w góry , a że górki miałem pod nosem więc postanowiłem co nieco złoić mimo że noga jest w wiadomym stanie i poruszam się o kulach :zly . Na pierwszy ogień poszła góra Krzyżowa tak na rozgrzewkę , i muszę wam powiedzieć że nie było łatwo , musiałem przedzierać się przez powalone drzewa i podmyty miejscami szlak :/ , niektórzy ludzie wracali się i odradzali mi dalszą wędrówkę widząc że nie jestem w pełni sprawny ale ja dalej mam w sobie tego wariata z przed wypadku i jak coś sobie postanowię to muszę to osiągnąć :dev , chyba nawet to mnie nie zmieniło , taki już jestem :P . Następnym razem byłem na górze Parkowej z której roztaczają się dosyć fajne widoczki na wzgórza Beskidu. Taka sobie górka chociaż momentami dała mi w kość , co zrobić nie ma kondychy :-/ . Najlepsze zostawiłem sobie jednak na koniec :) , nie wiedziałem czy dam rady w końcu Jaworzyna to nie Parkowa czy Krzyżowa. Najbardziej bolały mnie ręce od tych cholernych kulasów :--/ , aha zapomniałem dodać że zgubiłem jedną z podkładek gumowych kiedy się przedzierałem przez wiatrołomy pod górą Parkową , ale spokojna głowa Kris kupie nową podkładkę ;) . Jaworzyna wycisnęła ze mnie ostatnie poty i chyba tylko siłą własnej upartości udało mi się wejść na szczyt :hur6 . Kiedy byłem już na dole okazało się że odjechał mi ostatni bus do Krynicy i będę musiał iść z buta przez góry co troszkę mnie podłamało bo byłem już wyjebany jak koń po 7 westernach :kon2 :D , ale wziąłem się w garść zacisnąłem łapki na moich kochanych laseczkach i w górę bo na miejscu już na mnie czeka zimne :piw5 . Dałem rady chociaż było cholernie ciężko i do tej pory boli mnie kostka w lewej nodze i trochę lewe kolano :/ ale czego się nie robi żeby być n.p.m mimo kalectwa :P , załączam jeszcze zdjęcia i dziękuję za uwagę.


Powalone drzewa pod górą Krzyżową



Nie było stamtąd specjalnych widoków do tego zaczęło padać więc przejdę do góry Parkowej

Był tam fajny stawek z łabędziami i z kaczkami






Już na szczycie :-)



Teraz danie główne :dev

Wiatrołomy pod Jaworzyną





Już mnie kusiło ale się powstrzymałem od żywcowania :D





Na szczycie :P


Dowód jest :lol

Misie też spotkałem :D

To jest to co urwisy lubią najbardziej :P

A to jest widoczek z mojego pokoju na Parkową
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12257
Skąd: Bytom
Wysłany: 2014-06-19, 20:15   

No, samozaparcia Ci nie brakuje. Gratki. Wracaj do formy. Po tych wyrypach będziesz miał muskuły w rękach jak Arnold.
Profil Facebook
 
 
Tatrzański urwis 


Wiek: 39
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 1405
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2014-06-19, 20:21   

sokół napisał/a:
samozaparcia Ci nie brakuje.
Uparta bestia ze mnie :D
sokół napisał/a:
Wracaj do formy.
Powoli wracam ale jest ciężko :/
sokół napisał/a:
Po tych wyrypach będziesz miał muskuły w rękach jak Arnold.
Co nieco już mi w rękach przybyło :sil :dev .
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2014-06-19, 22:44   

Oj, urwis z Ciebie niepoprawny Urwisie :)
Czy doktorzy/rehabilitanci wiedzieli, że śmigasz po górkach czy to partyzantka całkowita?
 
 
Tatrzański urwis 


Wiek: 39
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 1405
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2014-06-20, 08:44   

Piotrek napisał/a:
Czy doktorzy/rehabilitanci wiedzieli, że śmigasz po górkach czy to partyzantka całkowita?
Poszedłem na żywioł , nikt nic nie wiedział oprócz kumpla w pokoju , jakby mój chirurg się dowiedział to by dostał zawału pewnie :D . Nawet ten wypadek specjalnie mnie nie zmienił , taki już jestem :rol .
 
 
TNT'omek 


Wiek: 54
Dołączył: 14 Sie 2013
Posty: 2517
Skąd: Beskid Mały
Wysłany: 2014-06-20, 09:22   

Tatrzański urwis napisał/a:
taki już jestem

niespecjalnie... rozważny :D
Myślę,że powinieneś zacząć od "walenia kilometrów" po płaskim łatwym terenie, a wiatrołomy, wykroty i nawet "banalne" górki zostawić na później...
Ale, co ja tam wiem :o-o
_________________
in omnia paratus...
 
 
Tatrzański urwis 


Wiek: 39
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 1405
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2014-06-20, 13:57   

TNT'omek napisał/a:
niespecjalnie... rozważny
Krew nie woda włóczykiju :no6 .
TNT'omek napisał/a:
Myślę,że powinieneś zacząć od "walenia kilometrów" po płaskim łatwym terenie,
Chciałem się po prostu sprawdzić , czy dam radę czy nie , zawsze przecież mogłem się wrócić , zrobiłem w ten dzień jakieś 14 kilosów i nawet nie specjalnie czułem to w nogach a raczej w nodze , bardziej w rękach ;) .
TNT'omek napisał/a:
wiatrołomy, wykroty i nawet "banalne" górki
Nie stanowią dla mnie specjalnych trudności , jest coś takiego jak pamięć mięśniowa to znaczy mięśnie pamiętają jaki wysiłek musiały kiedyś znosić i mimo tak długiego postoju dają radę.
TNT'omek napisał/a:
co ja tam wiem
No właśnie o mnie nie wiele , może kiedyś spotkamy się w górach to się przekonasz z kim masz do czynienia ;) .
 
 
Tępy dyszel 


Wiek: 44
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 2779
Skąd: Tychy
Wysłany: 2014-06-20, 16:09   

Widzę urwis, że znów masz ,,gorącą głowę". Ale jakoś dałeś radę ,,wkulać" się na tą Jaworzynę Krynicką.
Ja nogi i ręce mam zdrowę a nie dałem nigdy rady tam wejść. Więc 1:0 dla Ciebie.

Ps. Czemu zdjęcia takie ,,przeostrzone" ?
 
 
Tatrzański urwis 


Wiek: 39
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 1405
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2014-06-20, 18:37   

Tępy dyszel napisał/a:
jakoś dałeś radę ,,wkulać" się na tą Jaworzynę Krynicką.
Ciężko było ale walczyłem i się udało.
Tępy dyszel napisał/a:
Ja nogi i ręce mam zdrowę a nie dałem nigdy rady tam wejść.
Co było powodem Twojego niepowodzenia?
Tępy dyszel napisał/a:
Czemu zdjęcia takie ,,przeostrzone" ?
No właśnie nie wiem czemu , chyba picasa coś przekombinowała a mi się nie chciało grzebać więc wrzuciłem na szybko fotki.
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2014-06-20, 21:24   

Co do zdjęć na Picasie- wejdź w swoje konto w Google + w ustawienia i tam wyłącz funkcję autokorekty.

Tatrzański urwis napisał/a:
jakby mój chirurg się dowiedział to by dostał zawału pewnie :D .

Nie dziwie się. Będąc lekarzem też bym się wkur... gdyby mi pacjent, którego składałem i staram się leczyć i poświęcam mu czas, wykręcił taki numer. ;)
 
 
Tatrzański urwis 


Wiek: 39
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 1405
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2014-06-20, 22:10   

Cytat:
Będąc lekarzem też bym się wkur... gdyby mi pacjent, którego składałem i staram się leczyć i poświęcam mu czas, wykręcił taki numer.
Powiem mu o tym , on zrozumie , zresztą dogadujemy się ze sobą i on wie że jestem wojownikiem , sam mi to kiedyś powiedział ;) .
 
 
kris75
[Usunięty]

Wysłany: 2014-06-20, 22:29   

Urwis nie wnikaj w nakładki , znając Ciebie to kule wyglądają jak kijki do zjazdu. :D :D :D
 
 
Tatrzański urwis 


Wiek: 39
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 1405
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2014-06-21, 13:51   

Cytat:
Urwis nie wnikaj w nakładki , znając Ciebie to kule wyglądają jak kijki do zjazdu.
Nakładkę kupię , spoko , kule wcale nie wyglądają źle , są równiutkie jak nówki ;) , wytrzymały moje harce jak na razie :dev .
 
 
Basia Z. 


Dołączyła: 06 Wrz 2013
Posty: 3550
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2014-06-21, 20:24   

Ponieważ znam sporo ludzi chodzących po górach o kulach (niepełnosprawnych z różnych przyczyn, ale nie z własnej winy, z tym że oni niestety nie mogą liczyć na wyzdrowienie) - to wiem, że to jest możliwe i realne.
Również możliwe jest przedzieranie się przez drzewa. Trzeba jednak przestrzegać pewnych zasad bezpieczeństwa jak np. zostawiać informację gdzie dokładnie się idzie. A jeszcze lepiej wybrać się w parę osób.
_________________
http://www.pilot-przewodnik.org/
 
 
TNT'omek 


Wiek: 54
Dołączył: 14 Sie 2013
Posty: 2517
Skąd: Beskid Mały
Wysłany: 2014-06-23, 09:49   

Basia Z. napisał/a:
zostawiać informację gdzie dokładnie się idzie

Jakby Urwis takową zostawił, to przenieśli by go na oddział psychiatryczny :D
_________________
in omnia paratus...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group