Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Na Beskidku

Autor Wiadomość
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2015-06-06, 17:08   Na Beskidku

Piątek, pogoda piękna, słonecznie, bezchmurne niebo (no, tu by się jednak przydało kilka chmurek dla urozmaicenia). Ruszamy zgodnie z planem do Koszarawy Bystrej a w planie przejście na Halę Kamińskiego i Mędralową. Przyjemna to trasa, bardzo widokowa w formie petli częściowo szlakiem a częściowo pozaszlakowo. Szliśmy tą trasą już kilka razy.

Autko stoi na "parkingu" i w drogę.


Początek mimo iż ładny to jednak ma swoje wady-asfalt aż do Przełeczy Klekociny.


Ale już na przełęczy robi się po ludzku :) A przełecz ładna, sielska, łąki ukwiecone i wiatr który tu chyba zawsze wieje. No mam nadzieję, że jednak nie zrobią tej drogi co jest w planach czyli połączenie asfaltem z Zawoją. Skrót z Żywca pod Babią niby wielki ale jednak ruch samochodowy jaki by tu powstał zepsułby cały urok miejsca.



No, ale pojawia sie pomysł- a może by tak pójść w lewo? Na Beskidek?. Byliśmy tam ostatni raz ponad 10 lat temu, nawet nie pamiętam jak tam jest a na mapie jakaś część szczytu niby bezleśna tylko ze szlaku trzeba zejść, więc może warto dla urozmaicenia.
Tak się też stało.



Jeszcze rzut oka na przełęcz


I w górę.



I to był strzał w dziesiątkę-tak pomyślałem już w okolicach szczytu widząc ładne łaki na których można posiedzieć. To jednak nic w porównaniu z tym co było dalej...



Baba jak na dłoni


Pilsko też


I tu zaczęło się robić naprawdę pięknie. Widoki wspaniałe, wysokość nie jakaś wielka, bo niewiele ponad 1000 m a jednak widoki zdecydowanie lepsze niż n.p. z nieodległego Jałowca. Nie było wyjścia, miejsce idealne do założenia obozu :)




Cóż można robić w tak urokliwym miejscu? Ano pobiegać bo przestrzeń jest, oczywiście bańki puszczać, poleżeć, pobyczyć się.


O ile na przełęczy trochę turystów się kręciło to tutaj pusto. Pojawiła się na chwilę tylko raz trójka pytając czy to Jałowiec, ale ze smutkiem musiałem im oznajmić, że na Jałowiec to jeszcze z 40-50 minut trza iść.
Zerknąłem też w telefon, w którym leżakuje sobie całkiem fajny pogram KaMap z opcją 3D, co by mi ustawił (bo to się samoczynne naprowadza) panoramę z Beskidku. Niestety jednak przy takim słońcu cała ta technologia jest do d... bo nic na wyświetlaczu nie widać :D , pozostała więc tradycyjna, niezawodna papierowa mapa.

W końcu trzeba było się zbierać w dół ale dla urozmaicenia nie tą samą drogą tylko na kierunek, jak droga powiedzie.
A wiodła bardzo malowniczymi stokami góry.



Kolejny leniwiec na gapę :)


Lizaków nie będzie


Czuję po kościach, że jeszcze tu wrócimy i to nie raz. Po prostu sobie posiedzieć :)

Zdjecia wszystkie->
http://www.zuziawdrodze-a.../beskidek062015
Ostatnio zmieniony przez Piotrek 2015-06-06, 17:14, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2015-06-06, 17:21   

Piotrze, leniuch z ciebie wyłazi, było zabrać dzieciom latawiec lub piłkę zamiast bąbelków z Pepco. O Beskidku nie słyszałem, zerknę na mapy, gdzie ta oaza spokoju dokładniej leży i ... poprowadzę ceprostradę ;)
_________________
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
 
 
darkheush 
Beerwalker


Wiek: 51
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 2626
Wysłany: 2015-06-06, 17:24   

Piotruś jak Cie prosem. Kiej juz dupnies fotkami to dejze w jakiś ucciwych rozmiarach :D Bo mi lisek zwariowoł :D

Ale widzę, że Królowa się już nie fochuje.

 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2015-06-06, 17:51   

Ady zdjęcia są 800x600 . Może lisek ma chwilowy skręt kiszek i mu nie przechodzą :-)

ceper napisał/a:
Piotrze, leniuch z ciebie wyłazi, było zabrać dzieciom latawiec lub piłkę zamiast bąbelków z Pepco.

Bąbeli są z małego, wiejskiego sklepu co mam w pobliżu, piłka też była-choć dmuchana :) . Latawiec jest chwilowo...niedysponowany :) .
 
 
darkheush 
Beerwalker


Wiek: 51
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 2626
Wysłany: 2015-06-06, 18:38   

Piotrek napisał/a:
Ady zdjęcia są 800x600 . Może lisek ma chwilowy skręt kiszek i mu nie przechodzą :-)

Miał. Przepraszam w Liska imieniu :D
 
 
bton1 


Wiek: 38
Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 3312
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-06-06, 21:38   

Pietrze..wszystko piknie, ale weźże utucz kapecke te swojo Zuze.. :)
_________________
W mieście możesz kogoś znać dziesięć lat i go nie poznać. W górach znasz go na wylot po paru tygodniach.
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2015-06-06, 22:11   

Jest z niej chudzinka, jest :-) mimo, że na prawdę sporo wcina.
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-07, 07:15   

A ostatnio właśnie się zastanawiałem jak jest w okolicach Mędralowej, bo nidgy tam nie byłem. I mnie przekonałeś, że warto!
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2015-06-07, 17:12   

To ładne okolice są i, ja mam takie odczuci, bardzo spokojne. Z resztą watro też się pokręcić w rejonie Opacznego, Kolędówek, Wsiórza. Jest taki "krańcowy" klimat :-)
 
 
Vlado 


Wiek: 48
Dołączył: 15 Mar 2015
Posty: 1641
Skąd: Wega XXI
Wysłany: 2015-06-09, 21:20   

Piotrek napisał/a:
Jest z niej chudzinka, jest :-) mimo, że na prawdę sporo wcina.

Lepsza chudzinka niż bambaryłka, nogom lżej ;)
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2015-06-11, 12:06   

To też prawda :) , mniejszy balast-lżej się idzie pod górę.
Póki co kondycję ma przeciwna do wagi, i na szczęście. Ale jeszcze jej przybędzie masy, kwestia wieku. Tak myślę :rol

A poza tym to zeźliłem się okrutnie, bo skasowałem kartę z drugiego aparaciku a tam....zdjęcia do panoramy były :-/ . A panorama z Beskidku kapitalna jest.
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2015-06-11, 12:26   

Piotrek napisał/a:
skasowałem kartę z drugiego aparaciku a tam....zdjęcia do panoramy były
Spróbuj Pandora Recovery, kiedyś na karcie odtworzyło mi pliki jpg nawet sprzed kilku miesięcy.
_________________
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2015-06-11, 17:33   

Na pewno na ten szczyt w tym roku jeszcze wyskoczę to pstryknę jeszcze raz. Ale na program zerknę co to takiego, bo może się przydać :-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group