Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Moja droga krzyżowa we mgle i słońcu

Autor Wiadomość
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9383
Wysłany: 2020-12-25, 11:39   Moja droga krzyżowa we mgle i słońcu

Dzień dobry i wesołych świąt :)

W poniedziałek wybrałem się na Halę Radziechowską, plan był żeby dojść do Magurki Radziechowskiej, ale pogoda skutecznie wybiła mi to z głowy ;)
Samochód zostawiam w Radziechowym na pętli autobusowej, gdzie wita mnie mleczarz, przy pierwszej stacji drogi krzyżowej i razem z Jezusem piąłem się na szczyt Matyski, która była pierwszym moim szczytem tego dnia i miejscem pierwszej krótkiej przerwy . Po drodze mijamy różnych ludzi, złych i dobrych, pojawiły się nawet demony i ostatecznie historia wyjścia na Matyskę skończyła się ukrzyżowaniem i zmartwychwstaniem, czyli nic się nie zmieniło …

















Z Matyski wbijam na szlak niebieski i ruszam prosto w stronę Hali Radziechowskiej, po drodze czuję się obserwowany i próbują mnie przyłapać ;) im wyżej tym zimniej i mniej przyjaźnie się robiło, dochodząc na samą Halę nie było już widać zupełnie nic.
Miłem zamiar zrobić dłuższą przerwę, ale lodowaty wiatr skłonił mnie do schowania się za szałas, gdzie w ukryciu nastąpiła szybka konsumpcja, a następnie wycofanie się z powrotem na szlak niebieski i odbicie na kolejny szczyt, a była nim Jaworzynka.
Jakoś przedarłem się przez lekkie zarośla przed samym szczytem, szału nie było widoków też bo mgła nadal skutecznie je zasłaniała :(
Opuszczam Jaworzynkę i ruszam dalej …








































Kolejna górka na mojej drodze to pięknie brzmiąca Wytrzyszczona :) Mijam ją z nadzieją że w końcu znajdę odpowiednie miejsce na zrobienie przerwy na kawę. Mgła została już daleko w tyle i w końcu mogłem się cieszyć pięknym słońcem popijając kawę.
Podczas przerwy zaciekawiły mnie skałki wystające w lesie, jak się później okazało kawałek szlaku idzie nad "urwiskiem skalnym" i powiem szczerze że prezentowało się to naprawdę fajnie, (myślę że Piotrkowi by się podobało, ale pewnie już tam był?)





























Zaraz za tymi skałkami, schodząc lekko w dół pierwszy raz chodząc sam, włosy się na mnie zjeżyły i to ze dwa razy, ciary mnie przeszły kiedy usłyszałem że coś za mną w krzakach idzie !!! Zaraz pomyślałem - Witek to przynajmniej ma Tobiego, a ja sam jak palec …
Styki mi zagrały solidnie jeszcze przez kolejne 10-15 minut oglądałem się za siebie, czy nie śledzą mnie jakieś wilki :lol
Obeszło się bez użycia broni, którą posiadam ;)
Później było już tylko przyjemne zejście w pięknych okolicznościach przyrody :)













Kolejna wycieczka na której zabłądziłem ;) i dzięki temu mogłem zobaczyć fajne szczyty i przyglądać się znanym szczytom z innej strony, jak zawsze miło było pobłądzić w Beskidach. Dziękuje kolegom którzy obudzili we mnie "małego odkrywcę" ;)
A pomysł został tym razem zaczerpnięty częściowo od Fasoli, dzięki.

I taka to była wycieczka .
 
 
sprocket73


Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 5520
Wysłany: 2020-12-25, 11:48   

Fajna wycieczka, religijna :)
Wytrzyszczona miejsce dla koneserów. Kiedyś byliśmy tam. Pas skałkowy całkiem spory jak na Beskidy. A z Tobim, to prawda, raźniej. Z tym, że to raczej ja musiałbym go bronić. Na pewno walczyłbym jak lew. Myślę, że wilki i niedźwiedzie przestraszyłyby się lwa :)
_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9383
Wysłany: 2020-12-25, 11:56   

sprocket73 napisał/a:
Fajna wycieczka, religijna :)
Wytrzyszczona miejsce dla koneserów. Kiedyś byliśmy tam. Pas skałkowy całkiem spory jak na Beskidy. A z Tobim, to prawda, raźniej. Z tym, że to raczej ja musiałbym go bronić. Na pewno walczyłbym jak lew. Myślę, że wilki i niedźwiedzie przestraszyłyby się lwa :)


Religia i ja, to raczej marnie, ale droga krzyżowa fajnie zrobiona.
Tym pasem skał sam byłem zaskoczony i do tego mi się podobał :)
Mimo że to Ty go musisz bronić, to chociaż cię ostrzeże zanim zwieje ;)
Muszę wrócić w tamte strony latem albo wiosną, szczególnie na Halę Radziechowską, bo nie byłem, a po tej wycieczce, to w zasadzie nie wiele się zmieniło :lol
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14368
Wysłany: 2020-12-25, 11:56   

Może być. Stary jesteś ale jeszcze się uczysz.

Na Wytrzeszczonej byliśmy z Piotrkiem pierwszy raz jakieś 10 lat temu. Tam jeszcze warto wejść od Doliny Twardorzeczki. Zapłać, wprowadzimy.


Miłe zdjęcia ośnieżonych drzew.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
sprocket73


Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 5520
Wysłany: 2020-12-25, 12:02   

Dobromił napisał/a:
Zapłać, wprowadzimy.

Polecam korzystanie z usług tego Pana. Klasa, profesjonalizm, pasja... warte każdej ceny!
_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12257
Skąd: Bytom
Wysłany: 2020-12-25, 12:19   



Piękne zdjęcie!

I bardzo mnie cieszy, że w roku 2020 zerwałeś z kilkoma postanowieniami.

"Nie chcę lustrzanki"
"Nie chcę chodzić poza szlakiem"

Warto było zerwać swoje śluby. Naprawdę.
Profil Facebook
 
 
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2020-12-25, 12:55   

Trochę święta Ci się pomyliły z tą drogą krzyżową ;)
Ciekawe te zdjęcia z różową poświatą w stronę Skrzycznego - jakim aparatem robisz? Przekonałeś się do nowego?
Wrzuć mapkę, chętnie zobaczę, by podpatrzeć jakąś sensowną pętlę w okolicy.
 
 
sprocket73


Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 5520
Wysłany: 2020-12-25, 13:13   

sokół napisał/a:
Warto było zerwać swoje śluby.

Ten z Izą jeszcze się trzyma... ;)
_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12257
Skąd: Bytom
Wysłany: 2020-12-25, 13:13   

Nowego oddał. Felerny był.

Ale stałke miał i też oddał. Strzał w kolano. :D
Profil Facebook
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14368
Wysłany: 2020-12-25, 13:20   

sprocket73 napisał/a:
sokół napisał/a:
Warto było zerwać swoje śluby.

Ten z Izą jeszcze się trzyma... ;)


Iza ponoć jest bogata z domu.

Dziki !

Koledzy coś tu piszą o chodzeniu poza szlakiem po okolicy. Jak na razie tylko teoretycznie. Może byś Im zorganizował spacer po zboczach, potokach, skałach i wiatrołomach ? Jakbym był w pobliżu to dołączę. Pewno Sprocket też. A na koniec wycieczki krajoznawczej adepci, jak przetrwają, zaproszą nas na ognisko.

Sprocket, co Ty na to ?


;)
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9383
Wysłany: 2020-12-25, 13:41   

Jak już mnie ktoś poprowadzi, nawet profesjonalista na jakiś szczyt, to nie będzie już to samo ;) choć chętnie się z wami gdzieś wybiorę/wybierzemy.

Człowiek się starzeje, to i podejście do życia się zmienia :lol
Aparat mi kompletnie nie siadł, obiektyw też.
Więc nadal D3000 i obiektyw 18-105 :)

Trasa z Radziechowy do Wisłów
Trasa 12,5 km • 4:56 godz.
https://mapy.cz/s/nafafekelu

Żony nie zmienię, fajna jest :D
Ostatnio zmieniony przez Adrian 2020-12-25, 13:54, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
sprocket73


Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 5520
Wysłany: 2020-12-25, 14:37   

Dobromił napisał/a:
Sprocket, co Ty na to ?
Tak na wiosnę... bo teraz pogoda kiepska na siedzenie przy ognichu :)
_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
 
 
Sebastian 


Wiek: 51
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 5838
Skąd: Kraków
Wysłany: 2020-12-25, 14:41   

W pierwszej chwili pomyślałem że ta droga krzyżowa to jakaś przenośnia i zacząłem się zastanawiać, jakie to grzechy masz do odkupienia, a tu widzę, że faktycznie droga krzyżowa, taka prawdziwa.
Nie wiedziałem, że byłeś takim wrogiem lustrzanek, ale najważniejsze jest to, że jeśli Sokół ci wbijał do głowy lustro, to zrobił to skutecznie. Coraz ciekawsze są te twoje relacje. Szkoda, że w sobotę na Pilsko nie mogłeś jechać.
Dziś na Turbaczu już biało, a idzie ochłodzenie, powinno być zimowo w niedzielę.
Profil Facebook
 
 
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2020-12-25, 16:11   

Dzięki za mapkę, fajny pomysł na kółko z niebieskim szlakiem, bo mam go w planach.
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9383
Wysłany: 2020-12-25, 16:23   

Sebastian napisał/a:
W pierwszej chwili pomyślałem że ta droga krzyżowa to jakaś przenośnia i zacząłem się zastanawiać, jakie to grzechy masz do odkupienia, a tu widzę, że faktycznie droga krzyżowa, taka prawdziwa.
Nie wiedziałem, że byłeś takim wrogiem lustrzanek, ale najważniejsze jest to, że jeśli Sokół ci wbijał do głowy lustro, to zrobił to skutecznie. Coraz ciekawsze są te twoje relacje. Szkoda, że w sobotę na Pilsko nie mogłeś jechać.
Dziś na Turbaczu już biało, a idzie ochłodzenie, powinno być zimowo w niedzielę.


W sumie nie wiedziałem że tam jest taka droga krzyżowa, samo wyszło :lol
Wrogiem lustra nie byłem, ale na pewno miałem inne podejście do fotografii i aparatów ;)
Też mi było szkoda tego Pilska, ale nie dało rady.
Właśnie zaglądałem na pogodę dzisiaj i tak sobie myślę że w niedzielę śnieg pewnie będzie, jak już ma być, to niech będzie taki fajny zimowy z mrozem i skrzypiący, a nie takie rozmokłe gówno :--/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group