Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Markowe wędrówki.

Autor Wiadomość
marekw 

Wiek: 55
Dołączył: 18 Cze 2014
Posty: 3730
Skąd: Sucha Beskidzka
Wysłany: 2021-12-09, 22:07   

Sebastian napisał/a:
powitanie zimy wygląda obiecująco

Adrian napisał/a:
udane powitanie zimy

Oby więcej takich dni tej zimy,Witek też się udanie wstrzelił.
Wiolcia napisał/a:
zazdroszczę

Zima dopiero się zaczyna.
Piotrek napisał/a:
te sopelki zwisające z groty

Bardziej okazale wygląda ściana lodu,ale to musimy poczekać na tęgie mrozy.
 
 
marekw 

Wiek: 55
Dołączył: 18 Cze 2014
Posty: 3730
Skąd: Sucha Beskidzka
Wysłany: 2021-12-17, 18:43   

Budzik dzwoni o 4. Śniadanko, kawka i na pociąg (do Zakopanego jedzie autobus ponieważ trwa remont na szlaku kolejowym). Wysiadam na granicy Sieniawy i Pyzówki. Pod wiaduktem kolejowym


podchodzę do stacji w Pyzówce.


Zaczyna się lekko przejaśniać, przestaje sypać. Przede mną przekaźniki na Kułakowym Wierchu,


tam idę. Przy szlaku.



Delikatny mrozik, chmury czasami coś tam odsłonią. Częściowo widoczna Bukowina Obidowska


a za plecami Janiłówka.


Fragmentami szlak prowadzi przez nowo budowaną "Zakopiankę".




Następnie poboczem ruchliwej zakopianki docieram do parkingu pod Kułakowym Wierchem. Mijam przekaźniki


pozostałości budynku przy dawnym wyciągu orczykowym


i wchodzę w mgłę.


Na szlaku masa błota, lodu kiepsko się idzie. Czasami coś się odsłoni


kamieniołom na Skałce


ku Klikuszowej.


Szlak bardzo monotonnie prowadzi lasem,


trafi się kapliczka


fajne płoty.


Mijam schronisko


i dalej wbijam w mglisty las. Do Rabki jeszcze kawałek.


Godzina drogi w nudnym lesie mija szybko, szlak wyprowadza pod drugie w tym dniu schronisko.


Baranki pracują.


Ciąg dalszy nijakiej pogody, próbuje się odsłonić








szału ni ma. Na polach swojskie klimaty,


zapach niesie się daleko. Schodzę do Rabki.




Miasto i park wymarłe, tylko na ławeczce parkowej przysiadła Rabczańska Poetka pani Antonina


pustki.


Mijam słynną 550 letnią rabczańską sosnę


i zachodzę na stację w Rabce.




Teraz busem do Jordanowa, w którym godzinka na następny do Suchej i to na tyle.
Jeszcze mural w Jordanowie.

 
 
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2021-12-17, 18:53   

Właśnie ostatnio myślałam, by wrzucić relację z tego szlaku (też z zimy), ale mnie ubiegłeś!
Klimaty trochę smętnawe, podziwiam, że chce Ci się ruszyć. Ja to chyba nie jestem prawdziwą góromaniaczką, bo przy takiej pogodzie wybieram ciepło domowych pieleszy. Może to kwestia wybredności, ale jak jest szaro, tak mnie nie ciągnie, by nos wyściubić z chałupy.
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9386
Wysłany: 2021-12-17, 20:43   

Wiosna panie, wiosna !

Kupa na polach czeka na rozrzucenie, śnieg powoli topnieje ...

Jak zawsze podziw za chęci które w tobie siedzą i mówią Ci idź nawet w najgorsze warunki :)
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6105
Skąd: Oława
Wysłany: 2021-12-18, 11:29   

Cytat:
Miasto i park wymarłe,


Wiolcia napisał/a:
Ja to chyba nie jestem prawdziwą góromaniaczką, bo przy takiej pogodzie wybieram ciepło domowych pieleszy. Może to kwestia wybredności, ale jak jest szaro, tak mnie nie ciągnie, by nos wyściubić z chałupy.


Ja nigdy nie bylam zwolenniczką sprawdzania prognoz pogody przed wyjazdem, ale ostatnio sie naprawde zastanawiam czy nie zacząć tego robic ;) I wybierac sie wlasnie wtedy kiedy prognozy sa bardzo złe. Bo obecnie dobra prognoza = dziki tłum.
_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Ostatnio zmieniony przez buba 2021-12-18, 11:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2021-12-18, 13:04   

buba napisał/a:
Cytat:
Miasto i park wymarłe,


Wiolcia napisał/a:
Ja to chyba nie jestem prawdziwą góromaniaczką, bo przy takiej pogodzie wybieram ciepło domowych pieleszy. Może to kwestia wybredności, ale jak jest szaro, tak mnie nie ciągnie, by nos wyściubić z chałupy.


Ja nigdy nie bylam zwolenniczką sprawdzania prognoz pogody przed wyjazdem, ale ostatnio sie naprawde zastanawiam czy nie zacząć tego robic ;) I wybierac sie wlasnie wtedy kiedy prognozy sa bardzo złe. Bo obecnie dobra prognoza = dziki tłum.

To zależy, gdzie celujesz. Nadal można znaleźć miejsca, gdzie nie ma wielu ludzi. Zresztą gdybym na to zwracała uwagę, planując wyjazdy, to chyba nigdzie bym nie pojechała, bo teraz wszędzie są. Tak jest i będzie, więc nie ma co płakać, tylko znaleźć sobie swoje miejsce i swój sposób na wyjazdy.
A co do prognoz - dla mnie mała frajda jechać teraz w znane mi góry, byle tylko coś "zaliczyć", jeśli widoków z tego żadnych. Taka trochę sztuka dla sztuki. Chyba mi się już nie chce. Wrażenia estetyczne są dla mnie ważne, a szaroburość obecnych dni jakoś mniej mi odpowiada. Pewnie gdybym rzadko wyjeżdżała, każdy taki wyjazd, nawet bez pogody, byłby dla mnie cenny. Ale że staram się jeździć dość często, nie muszę co tydzień wyjeżdżać. Co innego wyjazdy zaplanowane, kilkudniowe, gdy nie ma się wpływu na pogodę. Ale jednodniówki weekendowe? Tu mam wybór. Nie jadę. I dlatego teraz stukam w klawisze, pisząc tę odpowiedź ;)
 
 
Sebastian 


Wiek: 51
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 5839
Skąd: Kraków
Wysłany: 2021-12-18, 13:07   

buba napisał/a:
Bo obecnie dobra prognoza = dziki tłum.

Wszystko zależy, gdzie się wybierasz.

Wiolcia napisał/a:
A co do prognoz - dla mnie mała frajda jechać teraz w znane mi góry, byle tylko coś "zaliczyć", jeśli widoków z tego żadnych. Taka trochę sztuka dla sztuki. Chyba mi się już nie chce. Wrażenia estetyczne są dla mnie ważne, a szaroburość obecnych dni jakoś mniej mi odpowiada.

Wszystko się zgadza.
_________________
mój blog: http://sebastianslota.blogspot.com/
Profil Facebook
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2021-12-18, 15:24   

Widać, kto tu jest koneserem ;) (Marek)
 
 
marekw 

Wiek: 55
Dołączył: 18 Cze 2014
Posty: 3730
Skąd: Sucha Beskidzka
Wysłany: 2021-12-19, 22:14   

Wiolcia napisał/a:
podziwiam, że chce Ci się ruszyć

Adrian napisał/a:
Jak zawsze podziw za chęci które w tobie siedzą

U nas w pracy przez wirusa mamy maratony całodobowe i nie mam za bardzo wyboru i idę kiedy mogę, bo po nockach to już w ogóle mi się nie chce(starość).Zresztą ja nigdy nie zwracałem uwagi na pogodę.Jak mam ochotę i czas to idę :D .
 
 
marekw 

Wiek: 55
Dołączył: 18 Cze 2014
Posty: 3730
Skąd: Sucha Beskidzka
Wysłany: 2021-12-26, 18:30   

Tegoroczne święta spędziłem na nocnych dyżurach.Na szczęście dni mogłem poświęcić rodzinie.Były narty na Mosornym oraz wycieczki ponad Zawoją.Kilka zdjęć.

























A za niedługo z powrotem do pracy.Byle do rana :) .
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9386
Wysłany: 2021-12-26, 18:53   

To spokojnej nocki :)
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2021-12-26, 20:22   

Dwa oblicza zimy - ta słoneczna zdecydowanie na plus :ok
 
 
marekw 

Wiek: 55
Dołączył: 18 Cze 2014
Posty: 3730
Skąd: Sucha Beskidzka
Wysłany: 2021-12-26, 22:08   

Cytat:
To spokojnej nocki

Nie dziękuję :) .Na szczęście ostatnia w tym roku.
Piotrek napisał/a:
Dwa oblicza zimy

Sobota była paskudna,niedziela -17 i prawie błękitne niebo.
 
 
marekw 

Wiek: 55
Dołączył: 18 Cze 2014
Posty: 3730
Skąd: Sucha Beskidzka
Wysłany: 2021-12-28, 19:08   

Było już dużo relacji z Policy,więc wrzucę tylko kilka zdjęć.Prosto po pracy pakuję plecak, syn zawozi mnie do Skawicy i ruszam na szlak.





























Jeszcze panoramy.



A na tym zdjęciu są 4 grupy górskie b.zachodnich.

W Skawicy było -10,na Policy w okolicy 0.Śniegu maksymalnie do metra na Policy nawianego,na szlaku 3 osoby.Dziękuję za oglądnięcie :) .
 
 
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2021-12-28, 19:23   

Fajnie, że jeszcze trochę śniegu na drzewach. Niżej nie ma już nic. A jak przyjdzie planowane ocieplenie, to wszystko klapnie.
A kiedy Ty śpisz?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania