Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Mały mix

Autor Wiadomość
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2014-12-01, 21:23   Mały mix

W zasadzie nic wielkiego, raczej plątanie się po okolicy ale że kilka ciekawostek się trafiło więc wspomnę.

Na początku masakra którą bobry urządziły w lasku nad rzeką. Kilka stanowisk bobra w tym roku odwiedziłem ale to mnie trochę zaskoczyło bo jakoś nie przypominam sobie by ono tu wczesniej było.




A później już szlakiem potuptałem kawałek by dość szybko z niego uciec w polne dróżki


A wszystko po to by trafić to pewnego miejsca co zwie się "Stowek na Kosyrach pod Hyśkowcem" będący użytkiem ekologicznym. Kiedyś w okresie podstawówki często z kumplami tu bywaliśmy a teraz okazało się, że nie od razu potrafiłem trafić w to miejsce. Ale w końcu się udało :)

Wcześniej jednak było kilka ładnych skałek



A oto i ów "Stowek...." (nastąpiła też zmiana aparatu, co widać po rozmiarach fotek, bo w małpce siadła mi bateria :rol )






Gdy znów doczłapałem do szlaku przez chaszcze i mokradła pogoda zrobiła się przyjemniejsza.





Sam szlak w pewnym momencie robi sie dość stromy i mroczny


Ale w końcu dochodzi do szczytowania. Zna ktoś ten szczyt? ;)





Później już lekko w dół, spacerkowo się idzie i z widokami.




A tu nastąpiła pomroczność jasna. Muzyczka grała, głowa zamyślona i jakoś poszedłem nie tam gdzie trzeba, ale nie ma tego złego- kilka ładnych miejsc się znalazło.







Później kombinacją różnych kierunków dochodzę na właściwą trasę i w dół ku końcowi.




I to tyle. Szału nie ma, wysokość tez mizerna, suma podejść cholera wie jaka ale przyjemnie było się przejść :-)
więcej fotek-> http://www.zuziawdrodze-album.cba.pl/stowek112014/
 
 
Basia Z. 


Dołączyła: 06 Wrz 2013
Posty: 3550
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2014-12-02, 07:36   

Szczyt poznaję :)

Ale gdzie się znajduje ów stawek ?
_________________
http://www.pilot-przewodnik.org/
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12257
Skąd: Bytom
Wysłany: 2014-12-02, 12:37   

Co to za bestia? Grojec?
Profil Facebook
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14374
Wysłany: 2014-12-02, 12:55   

Ten sam.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2014-12-02, 16:28   

Basia Z. napisał/a:

Ale gdzie się znajduje ów stawek ?

To właściwie jest torfowisko, w nazwie jest Stowek (choc nie mam bladego pojęcia skąd w ogóle ta cała nazwa...na Kosyrach pod Hyśkowcem, może jakieś bardzo lokalne nazwy miejsca?)
Użytek znajduje się mniej więcej w miejscu gdzie czerwonymi kreskami zaznaczyłem


Żeby dokładniej zlokalizować to najlepiej w geoportalu po działkach 8578/1 8578/2

tu schemat granic użytku na tych działkach
Ostatnio zmieniony przez Piotrek 2014-12-02, 16:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Basia Z. 


Dołączyła: 06 Wrz 2013
Posty: 3550
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2014-12-02, 22:02   

To przechodziłam całkiem niedaleko bo szłam szlakiem ze szczytu w kierunku browaru a potem asfaltem do Wieprza.
Jeszcze mnie interesuje gdzie te bobry tak się zadomowiły i gdzie są takie ładne drewniane chałupy.
_________________
http://www.pilot-przewodnik.org/
Ostatnio zmieniony przez Basia Z. 2014-12-02, 22:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2014-12-03, 08:49   

Co do bobrów, to w Sosnowcu na Bobrku i na Białej Przemszy ( wokolicach Trójkąta Trzech Cesarzy) też ich ślady widziano...
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2014-12-03, 21:38   

Bobry znajdują sie tuż przy moście na Sole (na lewym brzegu, ślady widoczne z mostu), na mapce powyżej to ten most przez ktory biegnie żółty szlak z Browaru na Grojec.

Natomiast domki i chaty znajdują się w dzielnicy Sporysz. Poniżej zaznaczyłem mniej więcej ten rejon, sporo tam starych chałup, piwnic, jest piec hutniczy. Bardzo przyjemnie się tam chodzi bo uliczki wspinają się po stokach Grojca


Wspomniany piec hutniczy
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14374
Wysłany: 2014-12-04, 08:09   

W tym piecu nie raz, nie dwa wytapiane były tanie wina.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime