Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Lysá hora pierwszego dnia roku.

Autor Wiadomość
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2017-01-05, 19:59   

Trzeba będzie ją wyciągać.
Wiesz ale FF cenowo to najlepszą ofertę teraz ma Pentax :P
 
 
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2017-01-05, 20:02   

laynn napisał/a:
Trzeba będzie ją wyciągać.


Trzymam Cię za słowo i czekam na rezultaty. :)

laynn napisał/a:
Wiesz ale FF cenowo to najlepszą ofertę teraz ma Pentax :P


Nie w tym sensie to napisałem. ;) Dla mnie numerem jeden pozostaje Nikon, po prostu jakbym miał pieniądze, to bym sobie kupił go jako sprzęt dodatkowy do zabawy i eksperymentowania. :)
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2017-01-05, 20:09   

Vision napisał/a:
Nie w tym sensie to napisałem

Wiem, dlatego zażartowałem z tą FF.
Z tego co czytam na forum pentaxa to ludzie bardziej zawodowo się zajmujący fotografią, mają puszki z różnych systemów.

No ale to już trzeba mieć fundusze.

A tak na boku, ciekawe co to za średni format, ktoś rozpoznaje? Ja się nie znam nic a nic.
 
 
Robert J 


Wiek: 44
Dołączył: 08 Gru 2013
Posty: 1375
Wysłany: 2017-01-05, 20:12   

laynn napisał/a:
Wiesz ale FF cenowo to najlepszą ofertę teraz ma Pentax :P

Z tym stwierdzeniem się nie zgodzę. Zarówno Nikon jak i Canon mają tańsze puszki ;)
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2017-01-05, 20:13   

Owszem ale starsze ;)
 
 
Robert J 


Wiek: 44
Dołączył: 08 Gru 2013
Posty: 1375
Wysłany: 2017-01-05, 20:22   

laynn napisał/a:
Owszem ale starsze ;)

Wiesz ja się nigdy nie rzucałem na nowości bo to jest bez sensu. Szpanować tym, że mam najnowszy model nie mam potrzeby, a nowości mają to do siebie, że słono kosztują. Weź takiego Canona 5DIV. Pewnie jak Nikon wypuści w połowie roku następce D810 to cena też będzie pod 20 K ;)
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2017-01-05, 20:35   

Oj ja sobie robię żarty, a wy... :)
oczywiście teraz też z uśmiechem to piszę. Wiesz nowe zawsze musi kosztować. Ale też ma nowe często lepsze osiągi/parametry (piszę to ogólnie o sprzęcie nie tylko aparatach).
Klasą FF nigdy się nie interesowałem, bo nie ta półka cenowa dla mnie. Więc nawet nie mam pojęcia jakie te aparaty mają "bebechy".
Nawiązując do żartów systemowych, to ja jestem przywiązany do Pentaxa. I tyle, a z szkieł miałem 55-300, więc bez problemu mogłem zmienić system.
 
 
Robert J 


Wiek: 44
Dołączył: 08 Gru 2013
Posty: 1375
Wysłany: 2017-01-05, 20:52   

laynn napisał/a:
Oj ja sobie robię żarty, a wy... :)

Ja wiem, że pisałeś to z przymrużeniem oka ;)

Przy przesiadaniu się na swój pierwszy aparat FF wystarczy wybrać najniższy model z dostępnych. Różnica i tak będzie kolosalna po przejściu z APS-C. Mi takie bajery jak uchylane i dotykowe ekrany nie są potrzebne, podobnie z nagrywaniem filmów, wifi i temu innym bajerom. Jedyne co to przydałby mi się GPS do pozycjonowania zdjęć na mapie :P
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2017-01-05, 21:31   

Niby racja, ale zastanawiając się nad K3 vs K3II brałem pod uwagę też większą wydajność aku ( 520 vs 720 zdjęć ).
Akurat widziałem się z kolegą, marzy mu się K1 i podobno ją można porównać do dużo droższej konkurencji. Choć to powtarzam jego słowa po krótkiej rozmowie.
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2017-01-05, 22:33   

Dobromił napisał/a:

Kolejna góra na jakiej byłem a dopiero ze zdjęć innych dowiaduję się co mogłem widzieć :)


Chyba Cię demencja dopada.
Kryształowej przejrzystości może nie było, ale widoki całkiem znośne :-)

Ostatnio zmieniony przez Piotrek 2017-01-05, 22:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2017-01-05, 23:16   

Całkiem całkiem widać było.
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12258
Skąd: Bytom
Wysłany: 2017-01-06, 11:52   

Tylko czemu schodziles ta sama drogą?
Profil Facebook
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2017-01-06, 12:24   

A bo nas czas gonił. Na szczycie dostaliśmy telefon, że córę choróbsko łapie. Będzie więcej szlaków do przejścia. Bo chcę tam jeszcze kiedyś wrócić, np na wschód.
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2017-01-06, 21:14   

Ja na Łysą szedłem żółtym, miejscowości nie pamiętam-obok jakiegoś zalewu. Podejście tam jest mocno upierdliwe, jednostajne, w zasadzie cały czas napiera się stromo na szczyt. Zejście czerwonym było sporo ciekawsze widokowo.
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2017-01-06, 21:20   

Czyli od południa. My pierwotnie mieliśmy iść od północy niebieskimi schodzić czerwonym-zielonym i też żółtym.
A widoków na ten zalew nie ma fajnych?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group