Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Ludzie i krokusy

Autor Wiadomość
Basia Z. 


Dołączyła: 06 Wrz 2013
Posty: 3550
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2014-03-31, 11:22   Ludzie i krokusy

Jak już pisałam razem z moim mężem (nick Belfegor) prowadziliśmy wczoraj pierwszą wiosenną wycieczkę w Tatry, a konkretnie do doliny Chochołowskiej.

Tutaj małe reminiscencje:

https://picasaweb.google....LudzieIKrokusy#

Podpisy i opis dorobię w ciągu dnia, ale wiele zdjęć mówi samych za siebie.
_________________
http://www.pilot-przewodnik.org/
Ostatnio zmieniony przez Basia Z. 2014-03-31, 11:27, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Tomasz 


Dołączył: 12 Lis 2013
Posty: 560
Wysłany: 2014-03-31, 12:38   

Zostanę strażnikiem TPN. Boziu, ile ja na zdjęciach widzę mandatów, jak fotoradar działasz Basiu. Chamstwo z wózkami, trepami, lezie i leży gdzie popadnie, masakra !
 
 
Basia Z. 


Dołączyła: 06 Wrz 2013
Posty: 3550
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2014-03-31, 12:43   

No mnie to też bardzo wkurzało, a zwłaszcza jak ludzie prowadzili pomiędzy te krokusy dzieci, już od najmłodszych lat ucząc je braku poszanowania dla przyrody.

Poza tym krokusy są trujące, a oni pozwalali dzieciom tak sobie w nich grzebać.
_________________
http://www.pilot-przewodnik.org/
 
 
Tępy dyszel 


Wiek: 44
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 2779
Skąd: Tychy
Wysłany: 2014-03-31, 19:54   

Tomasz napisał/a:
Chamstwo z wózkami, trepami, lezie i leży gdzie popadnie, masakra !

A wystarczy tylko odejść ze znakowanych okolicznych szlaków (legalnie - poza granicami Parku) choćby na Molkówkę, Polanę Cichą i Kosarzyska albo pochodzić wokół Oravic a kwiatki takie same. Bez wózków, trepów itd.....Zupełnie inny świat a tak blisko Chochołowskiej
Ps. Pozdrawiam Pana S ze ,,Wspólnoty Ośmiu Wsi" czy jakoś tak :P

Tomasz napisał/a:
Zostanę strażnikiem TPN.

Mogę zostać Twoim asystentem ?
O mandaty nie chodzi, bo rozdysponowaniem przychodów z nich i tak zajmuje się Urząd Marszałkowski w Krakowie.
Ostatnio zmieniony przez Tępy dyszel 2014-03-31, 19:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2014-03-31, 19:58   

Tak po prawdzie gdyby parkowi przeprowadzili 2-3 akcje z seryjnym wlepianiem mandatów to zaraz by się rozeszło po ludziach i szkody były by mniejsze. Dziwię się że tego nie stosują, nie wiem- boją się że im wpływy z biletów spadną czy jak.
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12257
Skąd: Bytom
Wysłany: 2014-03-31, 20:05   

Ło matko, tam gorzej jak na odpuście, więcej luda jak w Morskim Oku. Gość od Rakonia chyba musiał się dorobić majątku przez weekend.
Profil Facebook
 
 
Basia Z. 


Dołączyła: 06 Wrz 2013
Posty: 3550
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2014-03-31, 20:10   

sokół napisał/a:
Ło matko, tam gorzej jak na odpuście, więcej luda jak w Morskim Oku. Gość od Rakonia chyba musiał się dorobić majątku przez weekend.


Właśnie Rakoń nie jeździł.
Za to rowery miały duże powodzenie.

Gdybym była tam sama a nie z wycieczką to pewnie poszłabym właśnie na Molkówkę.
Ale cóż robić, swoich pilnowałam aby nie włazili w szkodę.

@Piotrek - bilety sprzedaje "Wspólnota siedmiu gmin" zaś strażnicy są z TPN, więc jedno z drugim nie ma nic wspólnego.

Napisałam na fanpage TPN i załączyłam link do zdjęć.
_________________
http://www.pilot-przewodnik.org/
Ostatnio zmieniony przez Basia Z. 2014-03-31, 20:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2014-03-31, 20:18   

Basia Z. napisał/a:

@Piotrek - bilety sprzedaje "Wspólnota siedmiu gmin" zaś strażnicy są z TPN, więc jedno z drugim nie ma nic wspólnego.

Ale przecież mogą wstawiać mandaty (?), lub chociaż jakieś upomnienia. Wiadomo że jest coroczny szał, nie ma się co dziwić bo kwiaty piękne, ale demolka przy tym spora.
 
 
Basia Z. 


Dołączyła: 06 Wrz 2013
Posty: 3550
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2014-03-31, 20:27   

Piotrek napisał/a:
Basia Z. napisał/a:

@Piotrek - bilety sprzedaje "Wspólnota siedmiu gmin" zaś strażnicy są z TPN, więc jedno z drugim nie ma nic wspólnego.

Ale przecież mogą wstawiać mandaty (?), lub chociaż jakieś upomnienia. Wiadomo że jest coroczny szał, nie ma się co dziwić bo kwiaty piękne, ale demolka przy tym spora.


Tzn. kto ma prawo ?

Strażnicy TPN mają, inni nie. Tez się dziwię, ze ich tam (na polanie) nie było, powinni tam być.
Odniosłam się do zdania:

Cytat:
boją się że im wpływy z biletów spadną czy jak.


No więc TPN-owi nie spadną, bo to nie ich bilety.
_________________
http://www.pilot-przewodnik.org/
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2014-03-31, 20:47   

Ciut się zamotało :-)
Myślę o strażnikach parkowych którzy mogli by wlepiać mandaty za niszczenie.
Z biletami oczywiście masz rację, to nie działka TPNu.

W sumie to jakiś powód (i nie myślę teraz że zarobkowy) tego że parkowcy nie reagują musi być, bo przecież co roku wiadomo co się będzie działo, trudno więc udać że ...nic się nie dzieje.
Z jednej strony można dostać mandat za łażenie poza szlakami a z drugiej jest takie przyzwolenie na masowe zadeptywanie :rol . Gdyby to było ze dwa miesiące później, to bym pomyślał że ludzie robią za barany-w sensie pozytywnym, jak przy utrzymaniu hal :) ale teraz to trochę nie jasne.
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12257
Skąd: Bytom
Wysłany: 2014-04-01, 10:45   

Tępy dyszel napisał/a:
Mogę zostać Twoim asystentem ?
O mandaty nie chodzi,


Pewnie byś patrolował miejsca, w których nikt nie chodzi.... Cwaniaczku...

ale pomysł niezły.... trzeba przyznać.... Jest to jakiś sposób.
Profil Facebook
 
 
Tomek.P 


Wiek: 30
Dołączył: 13 Wrz 2013
Posty: 70
Skąd: Czerwionka-Leszczyny
Wysłany: 2014-04-21, 00:39   

Taką miałem chrapkę na Chochołowską i krokusy w tym roku, ale widzę, że taki wyjazd trzeba bardziej przemyśleć (weekendy stanowczo odpadają!)

Basia Z. napisał/a:
Napisałam na fanpage TPN i załączyłam link do zdjęć.


:brawo1 Kropla drąży skałę, więc może TPN w przyszłości wyciągnie z tego jakieś wnioski (oby!).
_________________
https://picasaweb.google.com/109771017774908094590
"It is hard to fail, but it is worse never to have tried to succeed." Theodore Roosevelt
 
 
Ksawery 

Wiek: 40
Dołączył: 16 Cze 2015
Posty: 15
Skąd: Chełm
Wysłany: 2015-06-17, 07:56   

Jak dla mnie to kwiaty są do podziwiania, nie do zrywania albo biegania po nich. Szkoda patrzeć na takie zniszczone krokusy
 
 
Krzyś66
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-22, 21:16   

Raz się nam zdarzyło łazić po krokusach .Było to w zupełnie innych górach i poza obszarami chronionymi .Nie mieliśmy wyjścia bo krokusy rosły na szlaku i całym płaskim po obu stronach .Ale pamiętam , szczerze , że mieliśmy pewien dyskomfort .
Natomiast roślinność alpejska jest przepiękna .Pamiętam kiedyś bardzo podobały mi się tzw skalniaki .Jednak jak kilka razy widziało się te cudeńka w realu , np skalnice porastające śnieżno białe skały to ... już mi się skalniaki przestały podobać :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group