Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Kubinska Hola i Mincol

Autor Wiadomość
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10853
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2016-06-13, 21:31   Kubinska Hola i Mincol

Zdaje się, że to pierwsza w tym roku zagraniczna wycieczka klubowa. W dodatku do strefy euro. Fajnie się ogląda stragany z cenami, tu 5 tam 10, same niskie cyferki. Do czasu jak się pomnoży x 4 z hakiem :)
Wyjazd pod znakiem lekkiego napięcia, bo wieczorem mecz. Mnie to grzeje ale większości nie, więc planu trzeba się trzymać i do Żywca wrócić na czas.
Pogoda jak znalazł, nie leje, początkowo nawet przyświeca radośnie słońce - w okolicach przełęczy.



Z oznakowaniem w tej części coś Słowacy zaspali. W klasyczny sposób na wstępie gubimy szlak. Oczywiście jako wytrawni Zdobywcy :! świadomi tego faktu rżniemy na krechę pod górę, na grzbiet.



W końcu pojawiają się przestrzenie otwarte.
Pierwszy raz idę tym szlakiem, jakoś mi się wydawało po lustracji w googlech, że więcej tu otwartej przestrzeni niż lasów ale nie jest źle, łąki od czasu do czasu urozmaicają trasę.
Przy dobrej pogodzie i widoczności musi być to pięknie.


Postoje krótkie i sprawne. Mecz wyznacza tempo.





Kolumbowe oko Dobromiła dostrzega skalne skarby :-)



Kawałek później znów trafia się obiecujący teren, można by tam pochaszczować, z pewnością znalazło by się trochę skały :-)
Cały czas żal, że pogoda nie jest ciut lepsza. Jak się idzie trasą pierwszy raz, nie wiadomo kiedy i czy w ogóle pójdzie się ponownie, to człowiek chciałby wyciągnąć z wycieczki jak najwięcej.


Jest i Mincol. Góra z kulą.



A kula przypomina ...piłkę :)


Oto i szczyt. Szału nie ma ale dla faktu zdobycia trzeba podejść.


Schodzimy do chaty pod Kubinską Holą. Mix agroturystyki ze schroniskiem, robi dobre wrażenie, sympatycznie w środku i na zewnątrz.


Z chaty, po nieco dłuższym pobycie, transport podwozi nas pod zamek, wielki, piękny i osadzony na skale.


Ekipa idzie zwiedzać-ja nie. Byłem dwa razy, więc odpuszczam, a w zamian ruszam w kierunku Javoriny by zamek obejrzeć z innej, nie znanej wcześniej mi perspektywy.
Szlak jest, szlakowskaz również, więc sprawa wydaje się być prosta. Szlak prowadzi przez wioskę uliczką ale...oto uliczka się kończy a droga już leśna, niesamowicie rozjeżdżona, jakoś dziwnie skręca nie w tym kierunku co powinna. Znaków też nie ma, ostatnie widziałem między domami we wsi. A więc wracam-pewnie gdzieś było odbicie.
Motając się zaczepia mnie Słowak z ostatniego domu oferując pomoc w sensie, że przepuści mnie przez swój ogródek. Bo jak się okazało, szlak wyznakowali nie uwzględniając prywatnego terenu, dojście inną ulicą też nie możliwe, bo pod koniec jest zagrodzona płotem, więc tak po prawdzie nie da się przejść bez zgody właścicieli.
Co ciekawe ludzie znakarzom mówili podczas znakowania o tym i można było wyznakować obejściem bez kłopotu.
W końcu trafiam gdzie chciałem.



Miło było i przyjemnie :-)
Zdjęcia z zamku może wrzuci Dobromił.

Więcej http://www.zuziawdrodze-foto.cba.pl/mincol062016/
Ostatnio zmieniony przez Piotrek 2016-06-13, 21:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-13, 21:43   

Fajnie się ten zamek prezentuje od tyłu.
Wiesz widoki mieliście takie sobie, więc kiedyś warto wrócić, by zobaczyć więcej.
 
 
Mirek 
mirek


Wiek: 62
Dołączył: 10 Lip 2013
Posty: 3883
Skąd: wodzisław śląski
Wysłany: 2016-06-13, 22:24   

Nie wiem czy wiecie,ale jeden z odcinków Janosika był nagrywany w Zamku Oravska Polohora.
_________________
Pożegnania nadszedł czas.
Już nie będzie wspólnie nas.
Ty osobno, ja osobno
Tak ma być lepiej, podobno.
 
 
 
sprocket73


Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 5520
Wysłany: 2016-06-13, 22:51   

Piotrek napisał/a:
Cały czas żal, że pogoda nie jest ciut lepsza. Jak się idzie trasą pierwszy raz, nie wiadomo kiedy i czy w ogóle pójdzie się ponownie, to człowiek chciałby wyciągnąć z wycieczki jak najwięcej.

Oj tak. Ja w takich sytuacjach cierpię, czuję ból.
_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14357
Wysłany: 2016-06-14, 07:08   

Piotrek napisał/a:
Zdjęcia z zamku może wrzuci Dobromił.


Wrzucę jak wyślesz mi zdjęcia z zamkiem.

Mirek napisał/a:
Nie wiem czy wiecie,ale jeden z odcinków Janosika był nagrywany w Zamku Oravska Polohora.


i Plus / minus z trzydzieści innych filmów. Np. bajki dla dzieci z szubienicami.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12257
Skąd: Bytom
Wysłany: 2016-06-14, 08:21   

I kreskówkę Rumcajsa też.

Słowacy to mają chyba sporo takich zamków, podobny ten do Strecna.

To wielkie na zdjęciach to Chocz?
Profil Facebook
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14357
Wysłany: 2016-06-14, 08:24   

sokół napisał/a:
To wielkie na zdjęciach to Chocz?


I to Wielki.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-14, 09:04   

Co za bydle.
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14357
Wysłany: 2016-06-14, 11:04   



























_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-14, 13:41   

Dziś sobie pośledziłem Was na mapie. To jest jedno z miejsc, na które nie potrafiłem wymyślić sensownego kółka. Z ciekawości ile szliście od przełęczy do Mincola?
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14357
Wysłany: 2016-06-14, 13:47   

Chyba trzy godziny i siedem minut. Ale bez gubienia szlaku byłoby maksymalnie ze trzy. Godziny.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Ostatnio zmieniony przez Dobromił 2016-06-14, 13:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-14, 14:25   

dzięki
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10853
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2016-06-14, 20:35   

Dobromił napisał/a:
Wrzucę jak wyślesz mi zdjęcia z zamkiem.
.

Wysłałem, trzy ujęcia od zadka :-)

Sprocket, dobrze to ująłeś-czuć ból.
Zawsze w górach jest fajnie, to jest bezdyskusyjne ale, przynajmniej dla mnie, jak się trafi dobra widoczność, to jakoś serducho bardziej się raduje.
Z Choczem miałem podobnie, a nawet gorzej, bo pogoda piękna wrześniowa wtedy utrzymywała się prawie pod szczyt. Na szczycie jednak siadła czapa, deszcz, mgła, widoczność praktycznie żadna. Albo na Strażowie, tak samo.
I niby fajnie, bo byłem ale.... tak jak bym nie był :rol
Tu na Kubińskiej Holi przynajmniej jakiś zarys widoków był.
Tak mnie jeszcze naszło na tych łąkach pod Mincolem, że zajebisty to teren na latawca :)
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14357
Wysłany: 2016-06-15, 07:49   

Piotrek napisał/a:
Zawsze w górach jest fajnie, to jest bezdyskusyjne


Bełkoczesz jak na gory-szlaki :)

Piotrek napisał/a:
Albo na Strażowie, tak samo.


Nie narzekaj. Mieliśmy tam tablicę poglądową :D

P.s. Zgadzam się z Tobą co do walorów widoczności.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group