Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Kryvań i zmienności pogody.

Autor Wiadomość
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2013-08-26, 16:12   Kryvań i zmienności pogody.

Kolejna wycieczka z Klubu Zdobywców. Na poprzedniej być nie mogłem, bo stołowałem się w Stołowych wiec tej już odpuścić nie mogłem.
A zaczęło się wspaniale- słoneczna pogoda, nie za gorąco a na horyzoncie Kryvań majestatycznie wołał do nas "wejdźcie na mnie, wejdźcie na mnie" :) .Wiec poszliśmy.
Godzinka może minęła i zaczęły nadciągać mało przyjemne chmury i mgła w którą wleźliśmy ze złością. Czas leciał a mrok za nic nie chciał ustąpić :zly Zacząłem się zastanawiać czy aby w tym roku jakaś klątwa mnie nie dopadła, bo przecież w zeszłym Zawrat, Świnica, Mała Wysoka to była bajeczna pogoda a w tym niedawne Rohacze to klapa totalna. I tak idąc już pogodzony z losem szlak zaczął skręcać w prawo za grzbiet, tak z 15 min od łącznika szlaków pod Kryvaniem, a tu pełne zaskoczenie- błękit pojawia się coraz wyraźniejszy, w końcu też i sam Kryvań pięknie oświetlony Słoneczkiem :) znów wołając "wejdźcie na mnie, wejdźcie na mnie" :) . A wiec sesja, bo nie wiadomo na jak długo to przejaśnienie.
Przy łączniku szlaków siadam, czekam na resztę. Po paru minutach nadchodzą a w raz z nimi niechciana chmura i jej wilgotne macki.
Ruszamy na szczyt, mleko znów się rozlało, znów cieszą się tylko ci z lękiem wysokości bo dookoła nic nie widać :lol :rol . Ale już przed szczytem powoli zaczynają się pojawiać "okienka" z czasem coraz większe. W efekcie na szczycie mieliśmy piękny mix pojawiających się widoków przeplatanych kłębami chmur, rewelacyjna sprawa :-)
Po godzinie siedzenia pogoda znów zaczęła się psuć i tak aż do dołu myło przeważnie smętnie z momentami bardziej słonecznymi.

Generalnie do rozdroża pod Krywaniem (a szliśmy od Podbanski Biely Vah) prócz naszej garstki turystów było może 6 na szlaku. Na rozdrożu już się zakłębiło, bo kupa luda szła od Trzech żródełek. Na szczycie już gęsto ale bez przesady, tłum zaczynał się robic po południu gdy schodziliśmy. W większości tego dnia napotkani turyści to rodacy.

Zdjęcia-> http://www.zuziawdrodze-g...ryvan082013.php







 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14361
Wysłany: 2013-08-26, 16:14   

Piotrek napisał/a:
W większości tego dnia napotkani turyści to rodacy.


Prawdziwi ?
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2013-08-26, 16:16   

Z kurv jakie padały wynika, że swojscy :D
 
 
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2013-08-26, 16:18   

Tak, to nasi.
Ostatnio zmieniony przez Vision 2013-08-26, 16:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14361
Wysłany: 2013-08-26, 16:20   

To dobrze. poczułem się uniesiony narodowo.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2013-08-26, 16:23   

A tak poza tym, to piękna wycieczka, mi osobiście bardziej się takie miksy podobają, niż pełna lampa, przy której wszystko tak normalnie wygląda. ;)

A na Krywaniu to ja jeszcze nie byłem, ale po kolejnej relacji widzę, że warto.
 
 
Mirek 
mirek


Wiek: 62
Dołączył: 10 Lip 2013
Posty: 3883
Skąd: wodzisław śląski
Wysłany: 2013-08-26, 16:23   

Mam takie pytanie typowego laika,są przy wejściu na Krywań takie odcinki z łańcuchami jak na V,Rozutec?Pytam bo chciałbym tam zawitać,a pewna dolegliwość ujawniła się jakiś czas temu u mnie.
_________________
Pożegnania nadszedł czas.
Już nie będzie wspólnie nas.
Ty osobno, ja osobno
Tak ma być lepiej, podobno.
 
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14361
Wysłany: 2013-08-26, 16:24   

Vision napisał/a:
A na Krywaniu to ja jeszcze nie byłem, ale po kolejnej relacji widzę, że warto.


Jak i ja. Chyba , że zaliczę sobie tego z Fatry.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2013-08-26, 16:36   

Vision, zgadzam się w pełni, tak urozmaicona pogoda jest wizualnie bardzo atrakcyjna i po prostu ładniejsza od typowej lampy. A przejść się warto, ja byłem drugi raz a poszedł bym i trzeci :) . Do zrobienia jest pętla z Trzech Źródełek albo z tego Vahu co wychodzilmy do wyboru, jedynie ostatni ostatni odcinek góra/dół jest tym samym szlakiem.

Mirek, łańcuchów i.t.p. nie ma, czasem ręce są przydatne głównie przy schodzeniu. generalnie nie ma tam jakichś wielkich trudności poza tym, że męczące jest wyjście-ok 1350 m przewyższenia non stop pod górę.
Ostatnio zmieniony przez Piotrek 2013-08-26, 16:38, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Mirek 
mirek


Wiek: 62
Dołączył: 10 Lip 2013
Posty: 3883
Skąd: wodzisław śląski
Wysłany: 2013-08-26, 16:51   

Dzięki ,już zapisane w planach.Na czworaka powinienem dać radę,najwyżej dupsko potłukę.
_________________
Pożegnania nadszedł czas.
Już nie będzie wspólnie nas.
Ty osobno, ja osobno
Tak ma być lepiej, podobno.
 
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2013-08-26, 16:58   

Dasz radę, ludzi w różnym wieku tam sporo widziałem. Jedynie wyjście/zejście jest długie i mozolne ale to rzecz indywidualna. Ja nic specjalnie nie czułem, w sensie wielkiego zmęczenia, ale niektórym kolana pod koniec nawalały.
 
 
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2013-08-26, 18:53   

Fajnie, że pojawiły się widoki ze szczytu, a mgły rzeczywiście dodają uroku całości. I kolory już inne niż na początku wakacji. Jesień idzie, nie ma na to rady :)
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12257
Skąd: Bytom
Wysłany: 2013-08-26, 19:04   

Świetna pogoda. Taka jest najlepsza. Nigdy nie wiesz, co i kiedy się odsłoni! A z Krywania ma się co odsłaniać...
Profil Facebook
 
 
Tatrzański urwis 


Wiek: 39
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 1405
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2013-08-26, 20:44   

Naprawdę piękny ten Kryvań , może w tym roku zaszczycę go moją skromną osóbką :-) zdjęcia przednie :ok .
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2013-08-26, 21:14   

HalinkaŚ napisał/a:
(...)nawet wyniosłam tam tort, sukienkę i odbyły się tam moje urodziny. Słowacy dość dziwnie nam się przyglądali :lol
(...).

Oj, to musiała być nie zła akcja :) I jeszcze jak na pierwszy raz i w urodziny to pamiętne wyjście musiało być :-)

Wiolcia napisał/a:
Fajnie, że pojawiły się widoki ze szczytu, a mgły rzeczywiście dodają uroku całości. I kolory już inne niż na początku wakacji. Jesień idzie, nie ma na to rady

Sokół napisał/a:
Świetna pogoda. Taka jest najlepsza. Nigdy nie wiesz, co i kiedy się odsłoni! A z Krywania ma się co odsłaniać...

To prawda, ma urok taka zmienna pogoda, choć przez sporą część drogi myślałem, że już stracona wycieczka. To jednak jest większe ryzyko, że będzie klapa ale i większa radość gdy zrobi sie pięknie :-)

Tatrzański Urwis napisał/a:
Naprawdę piękny ten Kryvań , może w tym roku zaszczycę go moją skromną osóbką :-) zdjęcia przednie

Ano warto. Może nie ma tam co liczyć na adrenalinę przy wejściu ale widokowo jest pierwsza klasa.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group