Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Koźliczyna

Autor Wiadomość
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2015-06-01, 21:25   Koźliczyna

Tej krótkiej relacyjki miało nie być, bo i wyjazd był nie planowany. Miała być niedziela w "kwadracie", a raczej w ogródku ale tak się z rana ładnie zrobiło... :-)
I zebraliśmy się na szybko, że może na Boraczą podejść bo w tym roku jeszcze nie byliśmy. Ale z drugiej strony halę tą odwiedziliśmy już tyle razy, że hej więc może coś innego, gdzie też można sobie posiedzieć w ładny otoczeniu.
Padło na Koźliczynę. Też z Żabnicy, wyjście nie długie a warunki sielankowe czyli w sam raz :-)

Start


Droga pod górkę błotnista i kamienista, , często z płynącymi strugami wody-stąd zawody "kto się najmniej upaprze" :D



I prawie u celu.



Polanka długa a na niej kilka starych chałup, nie które podremontowane, jedna nawet na sprzedaż. Ogólnie bardzo sympatyczne miejsce a dodatkowo dla wszystkich prócz mnie to miejsce pierwszy raz odwiedzane.











Firma nie chciała zapłacić za lokowanie produktu :)





I czas zacząć zabawę :-)













Dzik kontra żubr...na sznurku :-)



The End


Zdjęcia-> http://www.zuziawdrodze-a...zliczyna052015/
Ostatnio zmieniony przez Piotrek 2015-06-01, 21:30, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
bton1 


Wiek: 38
Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 3312
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-06-01, 21:55   

Jak zwykle zabawa przednia :)

PS. Polecam wycieczkę do Pepco celem zakupienia różnej maści i wielkości sprzętu do wytworu baniek :) Za 4,99 dzieciaki dostaną korby :)
_________________
W mieście możesz kogoś znać dziesięć lat i go nie poznać. W górach znasz go na wylot po paru tygodniach.
 
 
Vlado 


Wiek: 48
Dołączył: 15 Mar 2015
Posty: 1641
Skąd: Wega XXI
Wysłany: 2015-06-02, 12:59   

Zmusiłeś mnie od wyjęcia mapy ;)

Czy polana była kiedyś zamieszkana, czy tylko bacówki tam były?
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2015-06-02, 20:07   

Wydaje mi się, że była zamieszkana. Te domki bardziej przypominają typowe stare mieszkalne chałupy niż sezonowe szałasy. W jednej chacie do teraz pomieszkują starsi ludzie z którymi sobie pogawędziłem będąc tu w zeszłym roku.

bton1 napisał/a:
Jak zwykle zabawa przednia :)

Zabawa musi być, to jest jednak podstawa :) w.g. mnie takiej formy turystyki. Bez napierania, zaliczania i.t.p.. Długość szlaku, wysokość to drugorzędne sprawy, ma być przyjemnie a góry stanowić mają jedynie tło, miejsce. Tym się bardziej wzmocni zainteresowanie dzieci górami niż napieraniem. Tak przynajmniej uważam :-)

bton1 napisał/a:
PS. Polecam wycieczkę do Pepco celem zakupienia różnej maści i wielkości sprzętu do wytworu baniek :) Za 4,99 dzieciaki dostaną korby :)

Dzięki za cynk :-) Co prawda Pepco mam nie po drodze ale będę pamiętał, gdybym się pojawił w tej części miasta gdzie jest sklep.
 
 
Basia Z. 


Dołączyła: 06 Wrz 2013
Posty: 3550
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2015-06-03, 19:47   

Czy na zdjęciach z krajobrazem z tyłu to jest Barania Góra i z prawej Magurka Wiślańska, a z przodu, z lewej Prusów ?

Piękne miejsce, nie byłam tam, a bardzo takie miejsca lubię.
_________________
http://www.pilot-przewodnik.org/
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2015-06-03, 20:47   

To prawda, miejsce jest bardzo urokliwe a dotarcie ta nie sprawia żadnych kłopotów. Warto odwiedzić. Z resztą w okolicy więcej jest ładnych polan, również po stronie Boraczej, Prusowa.
Tak, to by była Barania, tak mi się przynajmniej wydaje :-) i Prusów.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje anime