Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Szczyrbski Szczyt czerwcowy (ze wspominek 2014)

Autor Wiadomość
Paula


Wiek: 40
Dołączył: 11 Lip 2013
Posty: 319
Skąd: Bielsko Biała
Wysłany: 2016-08-03, 15:08   Szczyrbski Szczyt czerwcowy (ze wspominek 2014)

Szczyrbski Szczyt 07.VI.2014


Chęć zdobycia Szczyrbskiego Szczytu już dawno ukorzeniała się w mojej mózgownicy, więc pozostało tylko zebrać jakąś ekipę i w drogę. Co tu dużo pisać. Dzień był piękny, słoneczny i choć zima nie obfitowała w opady śniegu, to w całych Tatrach sporo tego białego cuda jeszcze zalegało. Dlatego warunki do łatwych nie należały, bo po południowej stronie rozmokłe śniegi były "łatwojezdne", zaś w miejscach bardziej zacienionych, północnych i zachodnich, śniegu było naprawdę dużo. Wariant wejścia kombinowany lecz własny można rzec, skład czteroosobowy, z czego dwie osoby docierają na szczyt po ciężkich mękach, bólach, siódmych potach, rozterkach, dysputach i walkach ze stresem trawkowo - śnieżno nieprzyjemniastym. :lol4
Ale co tam stres i te wszystkie mrożące doznania w obliczu takich widoków wycieczkowych :sm5

Nasz szczycik o poranku :)

Krzyś lezie i marudzi





Szczyrbski z Doliny Młynickiej w zbliżeniu

Skok



Tu lezie Arek, on zaś zawsze zadowolony, typ co nigdy nie marudzi :oku







Grań Soliska z południowych zboczy Szczyrbskiego Szczytu



Hlińska Turnia, Szczyrbska Przełęcz i Capie Turnie



Grań Baszt z Szatanem

Diablowina i Szatan

Widok ze Szczyrbskiego w kierunku Diablowiny i Szatana

Na szczycie Szczyrbskiego







Z głównych szczytów - w centrum masyw Wysokiej i Gierlach, po prawej Kończysta, ale dopatrzeć się można też Żłobistego i Zmarzłego. W dole, w słońcu - Hlińska Turnia.





Waga i Rysy ze Szczytu Szczyrbskiego

Przełęcz Waga, masyw Wysokiej (ze Smoczym i Ciężkim), po prawej Gierlach, w dole na pierwszym planie wierzchołek Hlińskiej Turni



Widok ze Szczyrbskiego w kierunku Krywania, Furkota i Hrubego Wierchu






To tyle ze wspominek. :DD
W tym roku myślę nad Szczyrbskim wrześniowym :mys5
Ostatnio zmieniony przez Paula 2016-08-03, 18:01, w całości zmieniany 6 razy  
 
 
Tatrzański urwis 


Wiek: 39
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 1405
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2016-08-03, 19:53   

Paula napisał/a:
po południowej stronie rozmokłe śniegi były "łatwojezdne", zaś w miejscach bardziej zacienionych, północnych i zachodnich, śniegu było naprawdę dużo.
Paula napisał/a:
walkach ze stresem trawkowo - śnieżno nieprzyjemniastym.
Żelastwo było potrzebne?
Paula napisał/a:
Diablowina i Szatan
Ostatnio mam ochotę na Szatana :diab ;) .
 
 
Paula


Wiek: 40
Dołączył: 11 Lip 2013
Posty: 319
Skąd: Bielsko Biała
Wysłany: 2016-08-03, 21:43   

Do góry wygramoliliśmy się bez raków, ale były dwa miejsca gdzie mały dziabak się przydał na dość nieprzyjemnych zaśnieżonych i zmrożonych trawkach. Natomiast w drodze zejściowej z wierzchołka raki wyciągnęliśmy z plecaków niemal tuż pod szczytem. Schodziliśmy tym żlebem spadającym przez pd. - zach. stok nad Kolisty Stawek. U góry było miękko, to lazło się bez raków (miejscami nawet zapadając się ponad kolana), potem jednak w zacienionym korycie żlebu był spory beton. Od ciupania stopni w tym zmrożonym, na wpół zlodowaciałym śniegu, chwycił mnie przed samym Szczyrbskim Jeziorem taki skurcz nogi, że ledwo przelazłam przez wiatrołom na żółtym szlaku u wylotu Młynicy. :rol7 :o-o
Arek widząc moje sposoby przełażenia przez te powalone drzewa normalnie sikał ze śmiechu :rof2

Ps. Szatan zawsze kusi ;) :usm
Ostatnio zmieniony przez Paula 2016-08-03, 22:01, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Tatrzański urwis 


Wiek: 39
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 1405
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2016-08-04, 22:05   

Paula napisał/a:
Szatan zawsze kusi
Do grzechu .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group