Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Kocham Gorce!

Autor Wiadomość
bton1 


Wiek: 38
Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 3312
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-05-18, 22:45   Kocham Gorce!

Urlop od czwartku do wtorku. Jak wybrać najładniejsze dwa dni w tym przedziale? Milion prognoz, kombinacji.. pada na niedzielę i poniedziałek.
Z racji tego, że ma być wypoczynkowo, a przepowiadacze wieszczą koniec opadów w niedzielę tuż przed południem, wyjeżdżamy z KR późno (ok.9), a trasę, którą można machnąć w dzień rozbijamy na dni dwa.
Do Rzek dobijamy o 10. Siąpi, czasem leje, bezmiar chmur po drodze. Entuzjazm gaśnie w tempie ekstremalnym. Czekamy w aucie.. czekamy.. czekamy. O 11 męska decyzja - skoro od 30 sekund nie pada, to odpalamy w górę. Konkretnie niebieskim szlakiem na Gorc, a dalej docelowo na Turbacz. Uprzedzając fakty, informuję, że krople, które zaobserwowaliśmy z perspektywy auta były ostatnimi, które tego dnia spadły w okolicy.
Początkowo chmurno, łagodnie pod górę. Pierwszy przystanek na Nowej Polanie, pojawiają się pierwsze przebłyski słońca. Tak! Pogodny Prezenter się tym razem nie pomylił! Parę kroków wzwyż i objawia się niezły widok na Mogielicę.

Następna w kolejności Polana Świnkówka. Przyjrzałem się dokładnie i ledwo ledwo, ale udało się dostrzec zarys Tatr. PS. na zdjęciu poniżej na pewno go nie dostrzeżecie :)

Dalsza droga - na Gorc - łagodnie pod górę, widoków niestety brak. Dopiero w okolicy Przysłopu Górnego rzeczone Tatry odsłaniają się nieco bardziej.



Dalej nieco przyjemnego lasu, aż do Jaworzyny Kamienickiej. Tutaj ciepełko, luzik, elegancja i przyjemne widoki od Ćwilina przez Mogielicę aż po pasmo Radziejowej. Moc.


Dalej, aż po Halę Długą, większość szlaku odremontowana, usłana balami, dzięki czemu słynne gorczańskie błoto nie dokucza zupełnie. Szok niemal taki jak po pierwszej turze wyborów. W okolicach rzeczonej hali jeszcze sporo krokusów, płaty śniegu też się trafiają. Kwiecie wygląda obecnie mniej więcej tak.

Z okolic docelowej destynacji dnia dzisiejszego (mianowicie Turbacza) panorama prezentowała się mniej więcej tak:


Potem nadchodzi czas na zasłużone piwo i jadło. Czosnkowa + kaszanka z kapustą. Tanio tam nie karmią, ale moim zdaniem naprawdę godnie. W schronisku łącznie z nami na nockę jakieś 20 osób. Ciepła woda, wygodne łóżko. Złego słowa nie powiem.
A po nocy pojawiła się brzytwa. Wiele miesięcy minęło od czasu, kiedy mieliśmy taką pogodę w górach. Widoczność świetna, temperatura optymalna na krótki rękaw, paszcze spieczone. Do tego żółty szlak przez Kudłoń zafundował krajobrazy jakie niezbyt często udaje się trafić.
Śniadanie w schronisku również zacne, robotnicza kawa i jedziemy z koksem.
Sprzed schronu wyglądało to tak:

A z Hali Turbacz Beskid Wyspowy tak:

Babia natomiast tak:

Z okolicy Polany Pustak owa Pani prezentowała się następująco:

A sama polana zmiażdżyła nas widokami. Do panoramy Tatr Wysokich z Turbacza dołączamy kawał Tatr Zachodnich. Można paść.


Gorc Troszacki też nie dał ciała. Nawet gimnazjaliści z wycieczki mieli z lekka opadnięte szczęki.

Pozostał zatem klasyk z Polany Podskały:

Więcej nie będzie. Bo baterii w telefonie nie było.. W związku z tym odsyłam do niedawnej relacji nes_ski w kwestii odcinka na Jasień :)
Podsumowując - rewelacja. Warunki widokowo-pogodowe bajkowe. Do tego szlaki dobrze oznaczone, mnóstwo ogarniętych miejsc do odpoczynku.. I nawet błota nie było. Git i już.
Polecam okolice szczerze i serdecznie. Jedźcie tam!!!
_________________
W mieście możesz kogoś znać dziesięć lat i go nie poznać. W górach znasz go na wylot po paru tygodniach.
 
 
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2015-05-18, 22:55   

bton1 napisał/a:
Kocham Gorce!


Ja też. :)

Zacna wycieczka. :-o
 
 
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2015-05-18, 23:12   

Panie, ale Gorce to Beskidy. ;)
 
 
bton1 


Wiek: 38
Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 3312
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-05-18, 23:27   

Vision napisał/a:
Panie, ale Gorce to Beskidy. ;)

Tak jak Tatry ;) . Przenieś Pan jakby co :)
_________________
W mieście możesz kogoś znać dziesięć lat i go nie poznać. W górach znasz go na wylot po paru tygodniach.
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12258
Skąd: Bytom
Wysłany: 2015-05-19, 10:30   

Faktycznie godna wycieczka!

Męska decyzja - nie pada od 30 sekund.... - niezłe to było.
Że się spytam na marginesie, bo zbieram takie info... zjeżdżalnie, piaskownice, place zabaw po drodze, przed schroniskiem, --- są jakieś? :rol
Profil Facebook
 
 
ziaro 


Wiek: 39
Dołączył: 13 Gru 2014
Posty: 390
Skąd: Bytom
Wysłany: 2015-05-19, 10:41   

Gorce są super pomimo tego, że nie za duże. :)
_________________
#ziaronaszlaku
 
 
bton1 


Wiek: 38
Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 3312
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-05-19, 12:55   

Sokół, niestety ani śladu atrakcji dla dzieciaków.. Sxukałem dzielnie, ale bezskutecznie.
Decyzja musiała być męska, bo mi kobita zaczynała marudzić :)

Ziaro, zgadzam się w pełni. W zasadzie tylko Turbacz i Lubań, ale za to wszystko po drodze bardzo atrakcyjne :D
_________________
W mieście możesz kogoś znać dziesięć lat i go nie poznać. W górach znasz go na wylot po paru tygodniach.
 
 
nes_ska 


Wiek: 35
Dołączyła: 09 Paź 2013
Posty: 2931
Skąd: Brzesko
Wysłany: 2015-05-19, 13:00   

Vision napisał/a:
bton1 napisał/a:
Kocham Gorce!


Ja też. :)


I ja! I ja!

Szczerze mówiąc po prognozach nie spodziewałam się takich fajności w niedzielę. Dlatego też nawet nie planowałam żadnej dwudniówki ;) ... Ale już o 11.00 widać było za oknem, że coś dobrego się zacznie dziać.

I szlakiem dziesięciu polan. Ehhhh :) Też muszę tam znów iść :P
_________________
Jestem tu gdzie stoję, ale jeśli się ruszę, to mogę się zgubić.
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14393
Wysłany: 2015-05-19, 13:04   

bton1 napisał/a:
Jedźcie tam!!!


I zostańcie tam!!!
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
bton1 


Wiek: 38
Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 3312
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-05-19, 15:21   

Neska, ja też tam na pewno wrócę. Nie wiem jak pod górę, ale w dół ten szlak jest zajebisty.

Złoniemile, czy taki apel jest zgodny z duchem Preambuły?
_________________
W mieście możesz kogoś znać dziesięć lat i go nie poznać. W górach znasz go na wylot po paru tygodniach.
 
 
nes_ska 


Wiek: 35
Dołączyła: 09 Paź 2013
Posty: 2931
Skąd: Brzesko
Wysłany: 2015-05-19, 15:41   

bton1 napisał/a:
Neska, ja też tam na pewno wrócę. Nie wiem jak pod górę, ale w dół ten szlak jest zajebisty.



Pod górę też dawał radę, nie był przesadnie wymagający. Nie zdechłam ;]
_________________
Jestem tu gdzie stoję, ale jeśli się ruszę, to mogę się zgubić.
 
 
_Sokrates_ 


Wiek: 42
Dołączył: 06 Kwi 2015
Posty: 1603
Skąd: Białystok
Wysłany: 2015-05-19, 17:31   

bton1 napisał/a:
Tak jak Tatry ;)


:rol
_________________
Wiem, że nic nie wiem.
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2015-05-19, 20:16   

No ładnie żeście połazili :ok Co prawda z baterią do telefonu to dałeś ciała, generalnie tym że normalnego aparatu nie wziąłeś jeszcze bardziej ale ok, te zdjęcia co są ogląda się przyjemnie :-) .
 
 
Majka 


Dołączyła: 30 Lip 2014
Posty: 919
Skąd: Beskid Mały/ Kraków
Wysłany: 2015-05-19, 21:38   

Gorce są cudne, a na ten szlak się wybieram latem. Szkoda,że bateria padła. :(
_________________
"Wokół góry, góry i góry
I całe moje życie w górach..."
 
 
bton1 


Wiek: 38
Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 3312
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-05-19, 21:48   

Aparatu innego niż w telefonie nie używam. Wychodzę z założenia, że chodzi o to co we łbie zostanie a nie na fotce. A nie wziąłem power banku, bo miałem książkę czytać a nie siedzieć na necie i żreć baterię. Tyle, że..książki zapomniałem :)
Majka, idź tam musowo. Ale warto poczekać na dobrą pogodę - przy mizernej widoczności dużo by stracił ze swej atrakcyjności.
_________________
W mieście możesz kogoś znać dziesięć lat i go nie poznać. W górach znasz go na wylot po paru tygodniach.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group