Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Jesienny Beskid Mały

Autor Wiadomość
sprocket73


Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 5531
Wysłany: 2014-11-02, 22:08   Jesienny Beskid Mały

Kolejna wycieczka w poszukiwaniu tegorocznej jesieni. Zaczęliśmy od Międzybrodzia Bialskiego i niebieskiego szlaku na Nowy Świat. Nigdy tam nie szedłem, a to był duży błąd, bo jest bardzo widokowo. Na zdjęciu Czupel.



A to w końcu kolorowa jesień na Nowym Świecie.



Idziemy zielonym szlakiem na Gaiki.



Jest kolor :)





Ozłocone modrzewie.



Z Gaików schodzimy niebieskim szlakiem na Przełęcz Przegibek. Po drodze mamy widok na Klimczok w Beskidzie Śląskim.



Na przełęczy Przegibek setka samochodów i multum ludzi. Wszyscy ciągną szeroką na 30 metrów, nową leśną autostradą na Magurkę. A my jak tylko się da zbaczamy bezszlakowo na Sokołówkę, gdzie co prawda nie ma widoków, ale jest słoneczna polanka, cisza i spokój.



Następnie dochodzimy do Magurki, skąd uciekamy szybko, bo jest zdecydowanie za dużo ludzi. Idziemy w stronę Czupla, a ja postanawiam w końcu znaleźć jaskinię Wietrzna Dziura. Tym razem jestem przygotowany, poczytałem wskazówki na forum i bez problemu znajduję. Wejście jest ciasne, trzeba się wczołgać.



A potem robi się przestronnie.



Towarzyszy mi Junior. Ukochana nie była chętna.



Na koniec poszliśmy na Czupel.



Z którego coś było widać - np. Pilsko.



Pozostałości kopczyka na starym wierzchołku Czupla.



Na zejściu widok na Żar i Kiczerę.



Oraz na zaporę w Porąbce.



Fajnie, że trafiła się taka sielska jesienna wycieczka :)
_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2014-11-02, 23:15   

Byłem wiele razy na Czuplu, ale ani razu nie miałem takiej przejrzystości powietrza, jedynie we mgle majaczyły Żar i zapora. Też planuje namierzyć Wietrzną, teraz nawet wiem, gdzie jej szukać
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group