Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Jaskiniowcy

Autor Wiadomość
alicjaraczek 

Dołączyła: 04 Maj 2020
Posty: 323
Wysłany: 2023-07-26, 10:18   Jaskiniowcy

Wrzucę październikowe wspomnienie z wizyty w największej jaskini na Wyżynie Krakowsko Częstochowskiej. Jaskinia Studnisko znajduje się w rezerwacie Sokole Góry. W godzinach wieczornych rozpoczynamy naszą ekspedycję zaopatrzeni w worki z linami i całym sprzętem potrzebnym do wejścia do jaskini. Po około pół godziny drogi docieramy pod skałę, do otworu jaskini, żeby dostać się do środka należy wykonać zjazd na linie około 30m. Po zjeździe znajdujemy się w sali głównej, gdzie urządzamy naszą bazę i skąd później udajemy się na zwiedzanie wąskich korytarzy jaskini. Mamy wszystko, by przetrwać tam noc, jednak hitem wieczoru okazuje się bigos gotowany przez kolegę kucharza, strażaka ochotnika kilka dni wcześniej, nie jadłam w życiu lepszego. Kontakt z mokrą skałą, możliwość zobaczenia nacieków, stalaktytów, stalagmitów, śpiących słodko nietoperzy, oraz zaznanie całkowitej ciemności gdy na godzinę wyłączyliśmy latarki były dla mnie fascynującymi nowymi przeżyciami. Całość zajęła nam około 10 godzin, wyjście z jaskini wiązało się z dość męczącym "małpowaniem" na linie te 30metrów do góry. Była to fascynująca nocna przygoda, cieszę się, że mogłam poznać takie zakamarki naszego pięknego świata.












































































 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9378
Wysłany: 2023-07-26, 11:21   

Totalna ciemność, w dzisiejszych czasach trochę abstrakcja, wszędzie światła ...

Zimno, mokro i całkiem ciemno :lol A jednak warunki sprzyjające żeby człowiek był zadowolony :D
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2023-07-27, 06:48   

Rejon Sokolich Gór mnie zachwycił, zainteresowały jaskinie, więc z tym większą ciekawością obejrzałem zdjęcia, oraz z lekką zazdrością ;)
 
 
sprocket73


Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 5520
Wysłany: 2023-07-27, 08:04   

Nocna wycieczka do jaskini - oryginalne ;)
Bigos z nietoperzy również ;)
_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - mangi