Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Góry Choczańskie

Autor Wiadomość
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2014-03-26, 00:08   Góry Choczańskie

Wyjazd w Góry Choczańskie wymyślił Robert, bo dawno nas tam nie było. Z niedokończonej majówki parę lat temu pozostały nam do przejścia doliny Prosiecka i Kwaczańska, który to plan wcieliliśmy w życie w sobotę. W niedzielę pokręciliśmy się po rozległych łąkach w okolicach Komjatnej i był to widokowy strzał w dziesiątkę!



Zdjęcia pod linkiem: http://www.podrozeduze.pl/wyjazdy/sk_prosiecka.htm
Powoli trzeba odchodzić od kolorującej zdjęcia Picasy, więc tym razem na naszej stronie.
 
 
Basia Z. 


Dołączyła: 06 Wrz 2013
Posty: 3550
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2014-03-26, 09:36   

Moje ulubione okolice !

A wiosną to już w ogóle sam miód.
I wodospad "działa" ;)

A bywało, ze ledwo-ledwo sączyła się nim strużka wody.
_________________
http://www.pilot-przewodnik.org/
 
 
TNT'omek 


Wiek: 54
Dołączył: 14 Sie 2013
Posty: 2517
Skąd: Beskid Mały
Wysłany: 2014-03-26, 10:21   

Tak, urocze miejsce...
W zeszłym roku w maju, zrobiliśmy z Krisem Prosiecką i Kvacianską. Było fajnie :)
_________________
in omnia paratus...
 
 
presto 


Wiek: 49
Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 219
Skąd: Czeladź
Wysłany: 2014-03-26, 13:01   

Fajne wycieczka. Dolinki mam w planach od dawien dawna. Może w tym roku się uda?
_________________
pozdrawiam
presto

mój blog: http://presto1974.wordpress.com/
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2014-03-26, 20:40   

Zdjecia z tych dolin nie raz widziałem i zawsze mi się one podobają. Ale dzień drugi, w okolicach Kamjatna widokowo świetny i wygląda że raczej trasa spacerowa, nie męcząca. Podoba mi się :-)
 
 
TataOjciec 


Dołączył: 17 Wrz 2013
Posty: 353
Skąd: Z Blokowiska
Wysłany: 2014-03-26, 20:48   

Też tam byłem z Rodzinką miały być 3 dni , a wyszedł jeden z czego 5h na komisariacie bo nam auto na parkingu okradli :( .

Miejsca urocze jestem z zamiarem powrotu w doliny
_________________
 
 
Iva 


Wiek: 41
Dołączyła: 04 Wrz 2013
Posty: 1544
Skąd: łódzkie
Wysłany: 2014-03-26, 21:43   

Piękne okolice :)
_________________
"Kiedy świat się od ciebie odwraca, ty też musisz się od niego odwrócić."
 
 
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2014-03-26, 23:35   

Piotrek napisał/a:
Zdjecia z tych dolin nie raz widziałem i zawsze mi się one podobają. Ale dzień drugi, w okolicach Kamjatna widokowo świetny i wygląda że raczej trasa spacerowa, nie męcząca. Podoba mi się :-)


Pętla wokół Komjatnej rzeczywiście rewelacyjna, a można ją skrócić. Na wycieczkę z dzieciakami nadaje się świetnie.

TataOjciec napisał/a:
Też tam byłem z Rodzinką miały być 3 dni , a wyszedł jeden z czego 5h na komisariacie bo nam auto na parkingu okradli :( .

Miejsca urocze jestem z zamiarem powrotu w doliny


No właśnie gdzieś czytałam, że kogoś okradli tam (może to Ty zamieszczałeś gdzieś?) i lekkiego stresa mieliśmy zostawiając auto na parkingu, ale na szczęście po powrocie kangur był cały i zdrowy.
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2014-03-27, 09:38   

Wiolcia napisał/a:
Piotrek napisał/a:
Zdjecia z tych dolin nie raz widziałem i zawsze mi się one podobają. Ale dzień drugi, w okolicach Kamjatna widokowo świetny i wygląda że raczej trasa spacerowa, nie męcząca. Podoba mi się :-)


Pętla wokół Komjatnej rzeczywiście rewelacyjna, a można ją skrócić. Na wycieczkę z dzieciakami nadaje się świetnie..


Zapisałem do kapownika tras rodzinnych na przyszłość :) Jeszcze sobie tą trasę na mapie oblukam.
 
 
TataOjciec 


Dołączył: 17 Wrz 2013
Posty: 353
Skąd: Z Blokowiska
Wysłany: 2014-03-27, 12:45   

Wiolcia napisał/a:
No właśnie gdzieś czytałam, że kogoś okradli tam


Tak pisałem już na innych forach, widzieli że wychodzimy w góry z dzieciakiem w nosidełku , opierniczyli wszystko, ciuchy dziecka pampery, kaszki i jeszcze szybę wybili od strony fotelika :( . Szybę zakleiłem torbą z IKEA i powrót do PL , po długich rozmowach z policjantami

A celem głównym były Sasanki piękne w tamtych stronach , chyba nawet "bardziejsze" niż nasze krokusy :)
_________________
Ostatnio zmieniony przez TataOjciec 2014-03-27, 13:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Basia Z. 


Dołączyła: 06 Wrz 2013
Posty: 3550
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2014-03-27, 13:24   

Też miałam taką przykrą przygodę ale w innym miejscu na Słowacji pod Klakiem w Małej Fatrze. Tez zostawiłyśmy samochód na "leśnym" parkingu a w nim ciuchy, śpiwory, plecaki, bo jechałyśmy we czwórkę na dwa dni. I niestety opędzlowali nam wszystko, koleżanki straciły fajne plecaki, a ja śpiwór puchowy (używany 5 lat, ale fajny). Poza tym raczej duperele, fajną (brudną) bieliznę, piżamę, ręcznik, kosmetyki.
O dziwo zostawili moje sandały "Teva" chyba tylko dlatego, że były brudne w brudnej reklamówce luzem w bagażniku.

A na komisariacie też spędziłyśmy potem około 5 godzin.
Było to już 3 lata temu i nic z ukradzionych rzeczy się nie znalazło.
_________________
http://www.pilot-przewodnik.org/
 
 
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2014-03-28, 15:05   

No ładny klimacik, wodospad robi wrażenie, te końcowe zdjęcia też mi się bardzo podobają. Jedynie nie przepadam za tymi drabinkami i tak mniej mi się ta część podoba. ;)
 
 
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2014-03-28, 16:50   

Vision napisał/a:
No ładny klimacik, wodospad robi wrażenie, te końcowe zdjęcia też mi się bardzo podobają. Jedynie nie przepadam za tymi drabinkami i tak mniej mi się ta część podoba. ;)



Ogólnie za drabinkami nie przepadasz w górach?
 
 
Basia Z. 


Dołączyła: 06 Wrz 2013
Posty: 3550
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2014-03-28, 18:55   

Vision napisał/a:
No ładny klimacik, wodospad robi wrażenie, te końcowe zdjęcia też mi się bardzo podobają. Jedynie nie przepadam za tymi drabinkami i tak mniej mi się ta część podoba. ;)


Akurat te drabinki są zupełnie łatwe. Byłam tam raz z 4-letnim dzieckiem, które szło samo a innym razem z 40-osobową grupą w której większość stanowili emeryci i wszyscy przeszli bez problemów.
Na samym końcu jest jeszcze jeden łańcuch, ale w łatwym miejscu.
A nad nim późnym latem rosną szarotki.
_________________
http://www.pilot-przewodnik.org/
 
 
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2014-03-29, 20:24   

W sumie tu nie chodzi o trudności żadne, po prostu sam klimat tych drabinek, trochę to wygląda jak w Słowackim Raju i tak średnio mnie tam ciągnie, bo tak mi się to trochę z jakimś parkiem linowym kojarzy, niby fajna atrakcja ale mniej widoków i tak jakoś ciasno i mało przestrzennie. ;) Ale ogólnie za bardzo nie lubię ani drabinek ani łańcuchów na szlaku, jak na początku była to dla mnie atrakcja i mnie strasznie jarały, tak od jakiegoś czasu psuja mi naturalny klimat. ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group