Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Górki i pagórki

Autor Wiadomość
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2015-03-09, 21:21   Górki i pagórki

Wiosenna pogoda w niedzielę i nas wygoniła z domu, na spacerek. Miało być że pojedziemy na Kozią Górkę, potem na Boraczą, przeszło jednak, że na Zagroń.
Pojechaliśmy więc ...do Żabnicy :D A bo ile można łazić w te same miejsca? (stwierdziła moja druga połowa), dzieciaki nigdy nie były na górkach nad Żabnicą a tam fajne schrony sa, okolica ładna i dużo przestrzeni.
To fakt, miejsca urokliwe, z widokami dookoła. Pagóry ciągną się więc można łazić ile się chce. Zaś sama górka nazywa się Bukowina.





Jest i pierwszy schron który zwie się "Wyrwidąb"







Wiało jak cholera, latawiec za nic nie chciał się utrzymać na niebie i ciągle się miotał zaliczając glebę







Kierunek schron 2 czyli "Wąwóz". Wszystkie 5 schronów w tej okolicy ma nazwy zaczynające się na 'W"





Ogólnie schron bardziej zeszpecony niż poprzedni, śmieci trochę w środku, ściany popaprane burackimi napisami. Ale i to ponoć ma klimat :rol :D



W końcu znalazło się miejsce gdzie wiatr mniej napierał i latawiec mógł pobujać po niebie





FINE


Zdjęcia -> http://www.zuziawdrodze-a...cabunkry032015/
Ostatnio zmieniony przez Piotrek 2015-03-09, 21:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2015-03-09, 21:28   

No to mi pokazałeś te dwa schrony, bo ten przy drodze znam. Dobrze, że jeszcze po drugiej stronie rzeki jest jeden :D
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2015-03-09, 21:58   

W sumie tam są dwa (te po drugiej stronie rzeki) ale na jednym stoi obecnie dom :)
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2015-03-09, 23:40   

Piotrze, to już wiosennie u was. To dzieci powinny decydować, dokąd macie jechać i nie ważne, że po raz n-ty. Ten "Wyrwidąb" sam się zarwie przy mocniejszym wietrze :)
_________________
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2015-03-10, 20:21   

Wiosennie jest w niższych partiach, wyżej nadal kupa śniegu, dziś trochę brodziłem w Małym

Cytat:
To dzieci powinny decydować, dokąd macie jechać i nie ważne, że po raz n-ty.

To tak nie działa, przynajmniej u mnie. Dzieciaki chcą iść na wycieczkę i tyle z ich strony informacji, nie określają gdzie :-) Choć zdarza się już czasem, że córa napomknie o jakimś konkretnym miejscu, ale rzadko.
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2015-03-10, 21:34   

Piotrek napisał/a:
W sumie tam są dwa (te po drugiej stronie rzeki) ale na jednym stoi obecnie dom

Tego nie wiedziałem. Po zwiedzeniu F. Wędrowiec spojrzałem na mapę i chcę jeszcze resztę odwiedzić, nawet czytałem o tych fortach, ale jakoś musiało mi pewnie umknąć.
 
 
ziaro 


Wiek: 39
Dołączył: 13 Gru 2014
Posty: 390
Skąd: Bytom
Wysłany: 2015-03-10, 21:56   

Śniegu po pachy. :P
_________________
#ziaronaszlaku
 
 
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2015-03-10, 22:52   

Czy do tych fortów trudno trafić?
Kiedyś szukałam tych po drodze na Baranią. Wtedy nie wiedzieliśmy, że na jednym stoi dom i krążyliśmy, a tu nic. Chyba ktoś nam w końcu powiedział. Czy ten fort jest "rozpoznawalny", czy stawiając dom przebudowano go?
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2015-03-11, 19:44   

Do tych fortów ze zdjęć powyżej trafić łatwo. Przy drodze do Żabnicy po prawej jest ten znany z ekspozycją i wypicowany, wystarczy od niego drogą iść kilkadziesiąt metrów drogą i odbić w jakąkolwiek uliczkę w lewo pod górę. Uliczkami dojdzie się na rozległe pagórki i tam sobie stoją.
Natomiast te przy szlaku na Baranią co są dwa to obecnie jeden jest już zamknięty, wejścia są zabezpieczone stalowymi płytami a drugi poniżej to ten na którym stoi dom. W sumie to specjalnie się nie przyglądałem (byłem ostatnio w styczniu) ale chyba użyto go jako fundament.
 
 
Malgo Klapković 


Wiek: 37
Dołączyła: 06 Lip 2013
Posty: 2477
Wysłany: 2015-03-12, 14:13   

E no fajne miejsce :) i tak sobie wychodzicie na niedzielny spacer, bajka :)
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14374
Wysłany: 2015-03-12, 14:17   

Piotrze - straszne postacie widzę na tych zdjęciach ... :o-o
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2015-03-12, 14:32   

A tak, siostra i szwagier przyszły dołaczyli do wesołej gromadki :)
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6105
Skąd: Oława
Wysłany: 2015-03-12, 22:07   

Wiolcia napisał/a:

Kiedyś szukałam tych po drodze na Baranią. Wtedy nie wiedzieliśmy, że na jednym stoi dom i krążyliśmy, a tu nic. Chyba ktoś nam w końcu powiedział. Czy ten fort jest "rozpoznawalny", czy stawiając dom przebudowano go?


Fort Wloczega na ktorym stoi dom wyglada tak:

_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2015-03-13, 07:28   

Dzięi za fotę buba :-) Trzeba przyznać, że fundament mają mocny.
Swoją drogą dziwne, że dano pozwolenie na budowę domu na czymś takim. Rozumiem że komuna i rzóżne dziwy się działy (propagandowe jak i urzędnicze) ale żeby aż do takiego stopnia to trochę zaskakujące.
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14374
Wysłany: 2015-03-13, 07:41   

Piotrek napisał/a:
że dano pozwolenie


Zdziczały Pracowniku Parku - a czy przypadkiem jeden z bunkrów w Przyborowie nie służy obecnie za kurnik ? :D
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group