Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Dwie Hale i jedna skała.

Autor Wiadomość
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9375
Wysłany: 2021-11-12, 21:12   Dwie Hale i jedna skała.

Dobry wieczór.

Witku, zwracam się do Ciebie. Pamiętasz jak szliśmy zimą na Halę Baranią i jak na samym początku powiedziałeś że pomyliłem drogi, źle skręciliśmy przy tej "leśniczówce", chciałem iść w prawo, a Ty powiedziałeś że źle i poszliśmy w lewo, a wszystkie dalsze wydarzenia były pokłosiem tej decyzji …?
Nie pomyliłem się, szedłem dobrze :pat6

Takim wspomnieniem zimy rozpocznę dzisiejszą opowieść ;)

Trasa: https://en.mapy.cz/s/dovonozedo

Wczoraj wieczorem zadzwonił niespodziewanie brat i pyta
- masz jutro wolne ?
-mam.
-jedziesz w góry?
-jadę.
-Zabrałbym dzieciaki i pójdziemy razem … ?
-spoko :)

I w ten sposób nie musiałem iść sam, była nas już czwórka :)
Około 8 meldujemy się na parkingu w Kamesznicy i od razu ruszamy zielonym szlakiem w stronę Małego i Wielkiego Żaru. Początek ciasnymi korytarzami z chaszczy, które poobijały nam solidnie twarzyczki.
Mgła mocno jeszcze siedzi przy ziemi, ale rozplanowałem wycieczkę tak, że kiedy wyjdziemy na górę to mgły już nie będzie, na szczęście moje plany się sprawdziły tym razem ;)
Robiąc zdjęcia zostałem trochę z tyłu, cały czas słysząc dzieciaki, nagle wszystko ucichło, a ja mimo dobrego tępa jakoś nie potrafię dogonić reszty :/
Mijam bokiem Cebule i wychodzę już na skraj Hali, po drodze wołam i gwizdam, bez odzewu :o-o
Dzwoni telefon, halo gdzie jesteś, bo My chyba źle skręciliśmy ? Chwilę później podziwialiśmy już wspólnie Halę Radziechowską. Zasłużona przerwa na coś ciepłego do picia i kawałek szarlotki :)











































Słońce w zenicie, świeci prosto w twarz i uniemożliwia robienie zdjęć …
Ruszamy dalej, dzieciaki jak na razie bez większego marudzenia, raczej pełne wigoru i zainteresowania, bo najlepsze dopiero przed nami, wujek obiecał że będzie fajna skała !
Jak obiecałem tak było ! Skała jak malowana, niby nie duża, a efekt wow był i podobała się wszystkim :)









Jesienne barwy w tym rejonie mają się całkiem dobrze, w zasadzie zaskakująco dobrze.
Przechodzimy jeszcze kawałek czerwonym szlakiem i odbijamy w lewo z zamiarem dojścia na Halę Baranią. Tak jak przedwczoraj na szlaku byłem sam, tak i dzisiaj wszędzie jesteśmy sami, całą Hala tylko dla nas.
Krótki postój pod bacówką i ruszamy w dół, bo na zakończenie mamy robić jeszcze ognisko i pieczenie kiełbasy, plan udaje się zrealizować :)
































I taka to była wycieczka.
Ostatnio zmieniony przez Adrian 2021-11-12, 21:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10853
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2021-11-12, 21:34   

Chmury rozłożyste robią wrażenie :ok

Ale powiem Ci, że minęliście kilka ciekawych skał w początkowym odcinku, w tym kilometrowy mur skalny. Który był tuż tuż ...
 
 
Sebastian 


Wiek: 51
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 5832
Skąd: Kraków

Wysłany: 2021-11-12, 21:52   

Fajna pozaszlakowa trasa, czy można cię już tytułować Przewodnikiem? Chyba się tam wybiorę, szkoda że dziś nie mogłem, poza tym przekonuję się do tych terenów bardzo powoli. Te wiatrołomy z jednej strony odsłaniają widoki, a z drugiej wyglądają nieco apokaliptycznie. Wygląda na to, że miałem wczoraj pecha z brakiem inwersji, na szczęście sezon na to zjawisko dopiero się zaczyna.
Zdjęcia jak zwykle fajne.
_________________
mój blog: http://sebastianslota.blogspot.com/
Ostatnio zmieniony przez Sebastian 2021-11-12, 21:52, w całości zmieniany 1 raz  
Profil Facebook
 
 
sprocket73


Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 5519
Wysłany: 2021-11-12, 22:00   

Adrian napisał/a:
Witku, zwracam się do Ciebie. Pamiętasz jak szliśmy zimą na Halę Baranią i jak na samym początku powiedziałeś że pomyliłem drogi, źle skręciliśmy przy tej "leśniczówce", chciałem iść w prawo, a Ty powiedziałeś że źle i poszliśmy w lewo, a wszystkie dalsze wydarzenia były pokłosiem tej decyzji …?
Nie pomyliłem się, szedłem dobrze


Adrianie, zapamiętałem to zupełnie inaczej.
Nie wiem co chciałeś, ale dziewczyny poszły przodem w lewo, a my za nimi. Po chwili powiedziałem, że źle idziemy i wszyscy się wróciliśmy i poszliśmy już w prawo. Mam zdjęcia, które to potwierdzają ;)
A "zgubiłeś się" kawałek dalej, ale to była najfajniejsza część wycieczki. Żeby nas wyprowadzić Ukochana parła w młodnik jak dzika locha :D
_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9375
Wysłany: 2021-11-12, 22:02   

Piotrek napisał/a:
Chmury rozłożyste robią wrażenie :ok

Ale powiem Ci, że minęliście kilka ciekawych skał w początkowym odcinku, w tym kilometrowy mur skalny. Który był tuż tuż ...


A ten mur jest gdzieś w okolicy Cebuli, bo jak się zgubili, to brat mówił że przechodzą koło jakiś skał?

Cytat:
Fajna pozaszlakowa trasa, czy można cię już tytułować Przewodnikiem? Chyba się tam wybiorę, szkoda że dziś nie mogłem, poza tym przekonuję się do tych terenów bardzo powoli. Te wiatrołomy z jednej strony odsłaniają widoki, a z drugiej wyglądają nieco apokaliptycznie. Wygląda na to, że miałem wczoraj pecha z brakiem inwersji, na szczęście sezon na to zjawisko dopiero się zaczyna.
Zdjęcia jak zwykle fajne.


Nieśmiałbym się tytułować takim mianem ;)
Tereny rozległe z wieloma możliwościami do wyboru ... Przekonuj się, przekonuj, to w końcu zrobimy forumową eskapadę :D
Dzięki.
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9375
Wysłany: 2021-11-12, 22:06   

sprocket73 napisał/a:
Adrian napisał/a:
Witku, zwracam się do Ciebie. Pamiętasz jak szliśmy zimą na Halę Baranią i jak na samym początku powiedziałeś że pomyliłem drogi, źle skręciliśmy przy tej "leśniczówce", chciałem iść w prawo, a Ty powiedziałeś że źle i poszliśmy w lewo, a wszystkie dalsze wydarzenia były pokłosiem tej decyzji …?
Nie pomyliłem się, szedłem dobrze


Adrianie, zapamiętałem to zupełnie inaczej.
Nie wiem co chciałeś, ale dziewczyny poszły przodem w lewo, a my za nimi. Po chwili powiedziałem, że źle idziemy i wszyscy się wróciliśmy i poszliśmy już w prawo. Mam zdjęcia, które to potwierdzają ;)
A "zgubiłeś się" kawałek dalej, ale to była najfajniejsza część wycieczki. Żeby nas wyprowadzić Ukochana parła w młodnik jak dzika locha :D


Pięknie to napisałeś :rof99
Za kawałek ściany nad kaloryferem jakoś przeżyłeś, ale jak przeczyta że dzika locha, to :sna23
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10853
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2021-11-12, 22:10   

Adrian napisał/a:


A ten mur jest gdzieś w okolicy Cebuli, bo jak się zgubili, to brat mówił że przechodzą koło jakiś skał?



A Cebula gdzie jest? Bo nie kojarzę po nazwie.

Mur jest na odcinku 1-14, poza tym fajne skałki są z numerkami 134-137. Możliwe więc że koło jednej ze skałek przechodzili :)



 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9375
Wysłany: 2021-11-12, 22:13   

Piotrek napisał/a:
Adrian napisał/a:


A ten mur jest gdzieś w okolicy Cebuli, bo jak się zgubili, to brat mówił że przechodzą koło jakiś skał?



A Cebula gdzie jest? Bo nie kojarzę po nazwie.

Mur jest na odcinku 1-14, poza tym fajne skałki są z numerkami 134-137. Możliwe więc że koło jednej ze skałek przechodzili :)



Obrazek


Cebula jest tuż przed Halą R.
W tamtych rejonach jest tego pełno, zresztą kto jak nie Ty o tym najlepiej wiesz ;)
 
 
sprocket73


Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 5519
Wysłany: 2021-11-12, 22:14   

Ściana za kaloryferem wciąż jeszcze nie jest gotowa... to trudna ściana, ale wszystko jest na dobrej drodze ;)
_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10853
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2021-11-12, 22:30   

Adrian napisał/a:
[
Cebula jest tuż przed Halą R.

A to wiem, tam są interesujące młaki, torfowisko, dość cenne miejsce :) .
Myślałem, że mówisz o jakimś miejscu wcześniej, przed Glinnym jeszcze.
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9375
Wysłany: 2021-11-12, 22:41   

Piotrek napisał/a:
Adrian napisał/a:
[
Cebula jest tuż przed Halą R.

A to wiem, tam są interesujące młaki, torfowisko, dość cenne miejsce :) .
Myślałem, że mówisz o jakimś miejscu wcześniej, przed Glinnym jeszcze.


Wcześniej wszystko było jeszcze pod kontrolą ;)

Mówiłem dzisiaj o tobie, że mam takiego kolegę który jest super ogarnięty w tych rejonach, nagrywa i opowiada, opisuje skały itd.
Za niedługo będziesz rozpoznawany, szykuj flamaster do autografów :)
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10853
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2021-11-12, 22:56   

Celowo się nie przedstawiam, żeby ludziska bardziej kojarzyli parki i przyrodę, a nie Dzikiego.
Ale miło że zrobiłeś promocję :)
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2021-11-12, 23:16   

Fajne te tereny. Zdjęcia fajne! :)
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14357
Wysłany: 2021-11-13, 09:57   

Ave. Fajny spacer.

Ale ominięcie Żaru ...

Wstyd. Kolejnym razem pytaj na Forum przed wycieczką. Dostaniesz odpowiednie wytyczne. I może wreszcie coś sensownego samotnie poza szlakiem zobaczysz.

Pozdrawiam serdecznie.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Ostatnio zmieniony przez Dobromił 2021-11-13, 09:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Sebastian 


Wiek: 51
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 5832
Skąd: Kraków

Wysłany: 2021-11-13, 10:47   

Dobromił napisał/a:
Ave. Fajny spacer.

Ale ominięcie Żaru ...

Wstyd. Kolejnym razem pytaj na Forum przed wycieczką. Dostaniesz odpowiednie wytyczne. I może wreszcie coś sensownego samotnie poza szlakiem zobaczysz.

Pozdrawiam serdecznie.


Czy aby na pewno te Żary to taka atrakcja?


Mały Żar


Wielki Żar
_________________
mój blog: http://sebastianslota.blogspot.com/
Profil Facebook
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group