Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Dwa spacerki w góry

Autor Wiadomość
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2015-08-27, 22:31   Dwa spacerki w góry

Korzystając jeszcze z kilku wolnych dni po powrocie z Sudetów zrobiliśmy sobie dodatkowe dwa wypady w Śląski. Wypady luźne, spacerowe i nie męczące, głownie z powodu obecności siostrzenicy, która to pochodzi z "płaskiego" :-) . A niech dziewcze łyknie trochę górskiego powietrza.
Na pierwszy rzut padł Stożek z Wisły. Znalazła się ku temu dogodna, choć krótka kolejka która w sumie wiele nie dała, bo z dolnej stacyjki na górę był kawałek ale ...kolejek na "płaskiem" nie ma, więc atrakcja jest.




W schronisku i wokół niego ludzi sporo, głównie jakaś grupka kolonijna, która wszędzie się kręciła a w schronisku robiła dłuuugą kolejkę do bufetu. Bufetu w którym ceny były zdeczka przesadne.



Głównym jednak hitem były młotki do wybijania głupot z głowy :D


Posiedzielim, wypilim, pomłotkowalim i trza było sobie iść dalej krokiem luźnym w strone Wisły




A drugi spacerek miał miejsce z Białego Krzyża przez Grabową na Halę Jaworową. Halę piekną i rozległą z kilkoma pojedynczymi drzewami. Przestrzeń tego miejsca idealna jest do puszczania latawca :-)




Oto i widok na halę


Napieramy :-)


Jest i fragment skalisty. Skał, głazów sporo, będę się musiał kiedyś tu dokładnie rozejrzeć, bo teren ma potencjał :-)


Jest i cel spaceru. Pogoda przyjemna choć w dali chmury zbierają się groźne. Wiatr wieje więc wszystko jak trzeba.



Trochę więcej fotek ze Stożka-> http://www.zuziawdrodze-album.cba.pl/stozek082015
i Hali Jaworowej-> http://www.zuziawdrodze-a...ajaworowa082015
Ostatnio zmieniony przez Piotrek 2015-08-27, 22:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Majka 


Dołączyła: 30 Lip 2014
Posty: 919
Skąd: Beskid Mały/ Kraków
Wysłany: 2015-08-28, 10:39   

Bardzo ładna to hala. Widzę,że w Śląskim to mam sporo jeszcze do nadrobienia. Trzeba się kiedyś wybrać. Jak pójdę z Brennej centrum do Grabowej Chaty to będzie po drodze czy trzeba odbić ze szlaku?
_________________
"Wokół góry, góry i góry
I całe moje życie w górach..."
 
 
Vlado 


Wiek: 48
Dołączył: 15 Mar 2015
Posty: 1641
Skąd: Wega XXI
Wysłany: 2015-08-28, 11:24   

Ach gdybym był młotkowym :D
 
 
włodarz 

Dołączył: 13 Maj 2014
Posty: 2653
Skąd: Góry Sowie
Wysłany: 2015-08-28, 13:38   

Cytat:

Korzystając jeszcze z kilku wolnych dni po powrocie z Sudetów zrobiliśmy sobie dodatkowe dwa wypady

Słusznie. Też się tak staram robić. :-)
Piotrek napisał/a:
na Halę Jaworową.

Problemów z kleszczami w tych trawach nie mieliście?
_________________
Sudeckie Ilustracje
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2015-08-28, 14:42   

Nikt z nas nie złapał. Wydaje mi się, że w tym roku kleszczy mniej, a przynajmniej nie słyszałem o zbyt wielu przypadkach "złapania". :-) Może przez te temperatury jakie dominowały ostatnio.

Majka napisał/a:
Jak pójdę z Brennej centrum do Grabowej Chaty to będzie po drodze czy trzeba odbić ze szlaku?

Jak już dojdziesz do chaty to jeszcze kawałek szlakiem na Grabową, później w lewo czerwonym na Kotarz ale tuż przed Kotarzem trzeba odbić niebieskim w stronę Brennej. I od tego odbicia z 10-15 min do hali. Ten niebieski biegnie skrajem hali ale nie ma przeciwwskazań by sobie po niej pochodzić odbijając ze szlaku :-)

Warto, bardzo urokliwe to miejsce :-)
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14368
Wysłany: 2015-08-28, 14:43   

Vlado napisał/a:
Ach gdybym był młotkowym :D


... Dzikiego w trawie ganiał.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Majka 


Dołączyła: 30 Lip 2014
Posty: 919
Skąd: Beskid Mały/ Kraków
Wysłany: 2015-08-28, 14:53   

Dzięki Piotrek za wyczerpującą odpowiedź. Dostajesz szóstkę. :lol Co ja plotę...jeszcze wakacje. :lol
A poważnie, wygląda zachęcająco. Uwzględnię w planach . :)
_________________
"Wokół góry, góry i góry
I całe moje życie w górach..."
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12257
Skąd: Bytom
Wysłany: 2015-08-28, 21:56   

Możesz spokojnie zrobić pętle zostawiając auto w Brennej koło parku linowego i amfiteatru - świetna droga przez Stary Groń, podejście w zasadzie tylko z początku, potem łagodnie = ponoć da sie zejść z Kotarza bez szlaku idąc mniej więcej gzbietem wzdłuz Hali Jaworowej, potem na lewo do Hołcyny. Całość mapowo jakieś 5 godz,

Piotrek, a czemuś Ty wybrał najgorszy wariant z tym Stożkiem?

Rusz cielsko i jedź na Soszów. Nie pożalujesz. Najlepiej od Jawornika niebieskim. Bo z dzieciakami to musisz mieć krótszą pętelkę, no chyba że urobicie 15-16 km, to wal od Wisły.
Jak będziesz chciał szczegóły to wal jak w dym.
Profil Facebook
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2015-08-28, 23:06   

sokół napisał/a:

Piotrek, a czemuś Ty wybrał najgorszy wariant z tym Stożkiem?



A nie wiem czemu, jakoś tak z rana wyszło przypadkiem :-)
O Soszowie jak by co, to będę pamiętał. Może na jesień się tam ruszymy.


sokół napisał/a:
Dostajesz szóstkę. :lol Co ja plotę...jeszcze wakacje

Jak szóstkę to przyjmę z przyjemnością, nawet w wakacje :)
 
 
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2015-08-29, 00:10   

Do Stożka mam sentyment, pomimo, że jak tam wróciłem po 20 latach, to mi się nie podobało, ale jak byłem mały to było moje ulubione miejsce. ;)

A tej hali to nigdy nie odwiedziłem albo nie pamiętam ;) , ale fajna okolica i faktycznie dużo przestrzeni. Tak jakoś z Rusinową Polaną mi się skojarzyła po niektórych zdjęciach, nie wiem czemu. ;)
 
 
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2015-09-02, 23:50   

Dziewczę z "płaskiego" było zadowolone i nie marudziło?
Hala super!
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2015-09-03, 20:22   

Dała radę. Ogólnie to ruchliwa dziewczyna, więc większego kłopotu nie było :-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania