Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Druga zima: Whernside i Ribblehead Viaduct

Autor Wiadomość
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2015-03-11, 23:32   Druga zima: Whernside i Ribblehead Viaduct

Druga zima. Whernside i Ribblehead Viaduct

Kolejny tydzień stycznia zastał nas w Yorkshire Dales. Druga zima okazała się nieco inna niż tydzień wcześniej na Roseberry Topping i zaspokoiła nieco nasze apetyty na śnieżną aurę. A jak było, zobaczycie tu:

http://www.podrozeduze.pl/wyjazdy/whernside.htm

 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2015-03-12, 08:20   

Fajnie tam, choć jak zima, to wolę Polską :)
Kurcze złapać ciuchcie to jest to!
 
 
Basia Z. 


Dołączyła: 06 Wrz 2013
Posty: 3550
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2015-03-12, 11:49   

świetna sprawa, bardzo lubię takie zabytki techniki, jak stare kamienne wiadukty (np. w Wiśle, w Worochcie :) ).
A krajobraz też ciekawy, chociaż mi by bardzo brakowało lasu.
Co Anglicy zrobili ze swoimi lasami ?
_________________
http://www.pilot-przewodnik.org/
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6105
Skąd: Oława
Wysłany: 2015-03-12, 12:04   

Ojej! to tam tez sa fajne gruntowe drogi z kaluzami? myslalam ze tam to juz wszystko zaasfaltowali na dziesiata strone!

Nie kusilo was zeby wylezc na wiadukt i nim przejsc? (czy pociagi jezdza na tyle czesto ze byloby to niebezpieczne?)
_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Ostatnio zmieniony przez buba 2015-03-12, 12:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2015-03-12, 23:10   

laynn napisał/a:
Fajnie tam, choć jak zima, to wolę Polską :) !


Też wolę, ale jak się nie ma, co się lubi...


Basia Z. napisał/a:
A krajobraz też ciekawy, chociaż mi by bardzo brakowało lasu.
Co Anglicy zrobili ze swoimi lasami ?


Też mi brakuje. W Polsce krajobraz jest bardziej różnorodny, urozmaicony, tu wyszstko jest podobne. A las? Nie jestem geografem, ale wydaje mi się, że uwarunkowania klimatyczne - tu jest już bardziej na północ, są silne wiatry, niższe temperatury w cieplejszych porach roku. Poza tym - na pewno wycinka. W taki sposób wycięto w dawnych czasach las Sherwood od Robin Hooda. Niewiele z niego już ponoć zostało.

buba napisał/a:
Ojej! to tam tez sa fajne gruntowe drogi z kaluzami? myslalam ze tam to juz wszystko zaasfaltowali na dziesiata strone!

Nie kusilo was zeby wylezc na wiadukt i nim przejsc? (czy pociagi jezdza na tyle czesto ze byloby to niebezpieczne?)


Pewnie, że są takie drogi. Dużo wąskich dróg. I gruntowych też. Anglia to jedna wielka wieś z kilkoma większymi miastami, więc i "normalne" drogi się znajdą.
A co do wiaduktu, to miejsce, gdzie ewentualnie można by na niego wejść, było ogrodzone, a na ogrodzeniu wisiała tabliczka z zakazem.
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8309
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2015-03-13, 00:26   

Wiolcia napisał/a:
Poza tym - na pewno wycinka. W taki sposób wycięto w dawnych czasach las Sherwood od Robin Hooda. Niewiele z niego już ponoć zostało.


pewno zaczęto ciąć wraz z uprzemysłowieniem. I np. słynny serial z lat 80. kręcono w parku koło Bristolu, bo w Sherwood to już nie bardzo by szło ;)
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
 
 
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2015-03-13, 21:24   

Pudelek napisał/a:
Wiolcia napisał/a:
Poza tym - na pewno wycinka. W taki sposób wycięto w dawnych czasach las Sherwood od Robin Hooda. Niewiele z niego już ponoć zostało.


pewno zaczęto ciąć wraz z uprzemysłowieniem. I np. słynny serial z lat 80. kręcono w parku koło Bristolu, bo w Sherwood to już nie bardzo by szło ;)


Dodatkowo część lasu Sherwood należy do prywatnych osób i nie ma tam wstępu.
 
 
Malgo Klapković 


Wiek: 37
Dołączyła: 06 Lip 2013
Posty: 2477
Wysłany: 2015-03-14, 21:35   

Piękne zdjęcia robisz Wiolcia, a na jednym góra wygląda bardzo okazale:
 
 
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2015-03-14, 23:02   

Malgo Klapković napisał/a:
Piękne zdjęcia robisz Wiolcia, a na jednym góra wygląda bardzo okazale


Powtórne dzięki. To zasługa nowego aparatu. Gdy człowiek patrzy przez wizjer, a nie przez ekranik, od razu zaczyna nieco inaczej myśleć o zdjęciu i kompozycji.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group