Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Czerwona Ławka

Autor Wiadomość
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14380
Wysłany: 2014-07-14, 09:39   Czerwona Ławka

Dzień dobry.

12 lipca tego roku ekipa turystyczna z Żywca ( 19 osób ) udała się w Tatry Słowackie w celu zdobycia Czerwonej Ławki. Pomimo wrednej pogody cel został osiągnięty.



Poza Ławką odwiedziliśmy też Jaskinię Bielską i Chatę Szarotkę.
 
 
TNT'omek 


Wiek: 54
Dołączył: 14 Sie 2013
Posty: 2517
Skąd: Beskid Mały
Wysłany: 2014-07-14, 10:51   

usikujemy po nogach z niecierpliwości czekając na c.d. ;)
_________________
in omnia paratus...
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14380
Wysłany: 2014-07-14, 11:47   

W Jaskini Bielskiej czułem się jak w powieściach Lovecrafta, a pod schroniskiem byłem traktorzystą.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Tomasz 


Dołączył: 12 Lis 2013
Posty: 560
Wysłany: 2014-07-14, 11:50   

Cytat:
Piotrek:My niestety wczoraj z Dobromiłem nie zdobyliśmy Czerwonek Ławki, lało jak cholera :rol
Zmiana planów poniosła nas do Jaskini Bielskiej i na krótką wycieczke w Tatry Belskie do chaty Plasnivec.
Cóż, mówi się trudno :-/


Któryś z Was manipuluję !!

Cytat:
W Jaskini Bielskiej czułem się jak w powieściach Lovecrafta


Czyli czułeś się jak młody Charles Ward czy jak jego dziad, Curven?
Ostatnio zmieniony przez Tomasz 2014-07-14, 11:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
TNT'omek 


Wiek: 54
Dołączył: 14 Sie 2013
Posty: 2517
Skąd: Beskid Mały
Wysłany: 2014-07-14, 11:52   

Curven kręt i manipulator ...
_________________
in omnia paratus...
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14380
Wysłany: 2014-07-14, 11:53   

Czułem się jak Wielki Przedwieczny.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2014-07-14, 16:52   

Tomasz napisał/a:

Któryś z Was manipuluję !!

Ależ skąd. Tą z pierwszego zdjęcia zdobyliśmy stylem bezbłędnym. :)
Ostatnio zmieniony przez Piotrek 2014-07-14, 16:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14380
Wysłany: 2014-07-15, 08:28   

Piotrze - Tomasz to Manipulujący Dureń. Skończy w sądzie.

Czas na opis.

Radosna grupa zwana KG Zdobywcy zaplanowała na 12 lipca tego roku wycieczkę pół masową na przełęcz zwaną Czerwoną Ławką. To takie coś w Tatrach Słowackich. Grupa zebrała się, wnikneła w bus i ruszyła w pełnym, porannym słońcu ku Słowacji. Słońce było na pocztówkach. Od rana było cudnie chmurnie, burzowo i deszczowo. Tak deszczowo było, że należało przymyśleć sytuację. Jakoś mi się ( prowadzącemu wesołą trzódkę ) nie uśmiechało łazić w deszczu po przełęczy. Należy być odpowiedzialnym !!! :D W wersji zastępczej miałem "przygotowaną" Jaskinię Bielską. Nigdy w niej nie byłem więc i ja na tym skorzystałem :) Poinformowałem grupę, zaparkowaliśmy, wstąpiliśmy do baru, wyszliśmy z niego i w kilkanaście minut dotarliśmy do kasy i miejsca wstępu. Cennik : wstęp 8 euro, zdjęcia 10 euro ( pilnują tego ). Mieliśmy szczęście - wchodziliśmy jako pierwsza grupa o 9 rano. Jak wyszliśmy z mroku to w kolejce stało z pół batalionu.

Pisząc w skrócie - dla mnie jaskinia warta biletu i "kłótni" z przewodniczką :D Patrząc na "ozdoby" na ścianach przypominała mi się proza Lovecrafta. Wieczni Przedwieczni :D , Szogoty ;) i inne milusińskie stwory z Mitologii. Powinni o nich na lekcjach religi uczyć.

Oto parę zdjęć. Z paru aparatów. Kolejność trasy nie zachowana.


Ostatnio zmieniony przez Dobromił 2014-07-15, 09:14, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14380
Wysłany: 2014-07-15, 09:28   

Po wyjściu na powierzchnię stwierdzamy, że pogoda jest stabilna - dalej pada. Coś musi być stałego i pewnego w przyrodzie. No i co tu robić ? Na przykład można iść do Szarotki. Z naszej grupy wcześniej były tam trzy osoby ( w tym ja ). Tak więc podejmuję decyzję i ruszamy do schroniska. Czasem lasem, czasem gołym zboczem, czasem pod skalami. I raz obok Czerwonej Ławki. Obywatelu Tomaszu - proces pewny. Wnikamy w Szarotkę ( cudne urwiska nad schroniskiem, Tatry Bielskie są piękne ) i zajmujemy praktycznie całą salę jadalna. Chyba do tej pory się tam cieszą z wizyty 19 zmokniętych, spragnionych i głodnych typków. Pojedli, popili? Tak. To WON :D Zeszlismy inną trasą niż weszlismy ( przez Dolinę Siedmiu Źródeł ). Chciałem zjechać traktorem ale policja czuwała. Docieramy do parkingu, bus przybywa i jazda w dom.

Było miło. A przełęcz Czerwona Ławka nie ucieknie.

 
 
TNT'omek 


Wiek: 54
Dołączył: 14 Sie 2013
Posty: 2517
Skąd: Beskid Mały
Wysłany: 2014-07-15, 10:05   

Dobromił napisał/a:
jaskinia warta biletu i "kłótni" z przewodniczką

o co poszło? i mnie wmawiają ,że jestem roszczeniowy i konfliktowy... :D
_________________
in omnia paratus...
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14380
Wysłany: 2014-07-15, 10:06   

O działalność partyzancką. W końcu podziemie to podziemie.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
TNT'omek 


Wiek: 54
Dołączył: 14 Sie 2013
Posty: 2517
Skąd: Beskid Mały
Wysłany: 2014-07-15, 10:12   

mógłbyś rozwinąć?
_________________
in omnia paratus...
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14380
Wysłany: 2014-07-15, 10:14   

A mógłbym. Wspominałem wcześniej, że dokładnie patrzą w temacie zakupu pozwoleń na fotografowanie. No to złożylismy się na trzy. A reszta ( w tym ja :ops ) fotografowała z przyczajenie. No i dziewczyna słusznie zwróciła mi uwagę na moje niestosowne zachowanie. Nawet kasować zdjęcia chciała :) Ale się nie dalem ;) Jak tam wrócę to normalnie zakupię pozwolenie. Amen i ave.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
TNT'omek 


Wiek: 54
Dołączył: 14 Sie 2013
Posty: 2517
Skąd: Beskid Mały
Wysłany: 2014-07-15, 10:28   

aha,
Byłem w Bieljańskiej w 1993 i wtedy chyba nie bardzo pilnowali , bo pamiętam ,że pstryknąłem parę fotek na kliszę ORWO ;)
ALe jak byłem w 2012 w Zbraszowskiej Jaskini Aragonitowej to mieli już niezłego hopla w tej kwestii. Nawet naklejkę specjalną dostałem jako mogący fotografować ;)

Natomiast w Gruzji w Prometeuszu, był zakaz robienia zdjęć z fleszem. Kumpel miał obiektyw F1,8 i jakoś to mu wychodziło... mój aparat kaleczył obrazy okrutnie :(
Parę fotek pstryknąłem z przyczajki... ale jak zobaczyłem jak ruski( chyba zapaśnik sądząc po grubości karku) został trochę za grupą, wyciągnął interes i ...odlał się na jakiś stalagmit, to przestałem się już czymkolwiek przejmować...
_________________
in omnia paratus...
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14380
Wysłany: 2014-07-15, 10:31   

TNT'omek napisał/a:
Nawet naklejkę specjalną dostałem jako mogący fotografować


W Bielskiej też taką dali.

TNT'omek napisał/a:
odlał się na jakiś stalagmit, to przestałem się już czymkolwiek przejmować...


On po prostu jest miejscowym "ogrodnikiem".
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime