Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Co się odwlecze to...Ćwilin

Autor Wiadomość
Majka 


Dołączyła: 30 Lip 2014
Posty: 919
Skąd: Beskid Mały/ Kraków
Wysłany: 2015-06-01, 20:08   Co się odwlecze to...Ćwilin

Na Ćwilin wybieraliśmy się w niedzielę dwa tygodnie temu. Ranek był jednak tak zimny i pochmurny,że w efekcie zadowoliliśmy się Puszczą Niepołomicką. Tydzień temu pogoda jeszcze bardziej dawała popalić, poza tym były Dni Miasta, więc gór nie planowaliśmy.
Wczorajszy ranek zapowiadał całkiem niezły pogodowo dzień, więc wyruszyliśmy do Jurkowa. Zaparkowaliśmy w centrum i dalej w drogę niebieskim szlakiem.Najpierw chwilę wśród zabudowań wsi, później drogą polną wśród łąk. Im bardziej oddalamy się od domów, tym widoki ciekawsze.

Łopień


Mogielica








Wśród pól idzie się bardzo przyjemnie, jednak niedługo. Później już tylko las.





Leśna polanka już niedaleko szczytu.


I jedno trochę bardziej strome podejście.


Zaczynają odsłaniać się ładne widoczki.




Dalej lasem pokonując przeszkody.


Dokładnie po dwóch godzinach i 10 minutach od chwili opuszczenia parkingu w Jurkowie jesteśmy na Ćwilinie. To jeden z tych szczytów, na widok którego wpadam w zachwyt,a jestem tu po raz pierwszy.







Niestety, nie wszystko mnie zachwyca. :(




Znajdujemy wolne ławeczki, bo ludzi jakoś niewiele, siadamy, jemy kanapki, cieszymy się pięknem gór, odpoczywamy.













Pogoda nie jest idealna, toteż góry trochę za mgłą. O Taterkach można sobie jedynie pomarzyć. Momentami wieje wiatr i robi się dość chłodno. Po dość długim popasie postanawiamy schodzić. Idziemy sobie powoli, nigdzie się nie spiesząc.Po wyjściu z lasu robimy jeszcze dłuższy postój i sporo fotek, bo widoczność jakby lepsza niż rano.









Wreszcie wracamy do cywilizacji, idziemy do centrum Jurkowa, na parking, skąd rano zaczynaliśmy naszą wycieczkę. Beskid Wyspowy żegnam, ale nie na długo, bo po głowie chodzą mi już następne pomysły. :)
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2015-06-01, 20:30   

Majko, planowałem zrobić niespodziankę, lecz w ten weekend wygrały znów Sudety. Na Ćwilinie nie byłem i zbieram się tam od wczesnej wiosny ... na jagódki (w planach przez Łopień oraz Mogielicę i dalej na Śnieżnicę) ;)
_________________
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2015-06-01, 21:01   

Ładnie w tych "wysepkach" i ciągną od dawna, bo zaległości spore. Raptem kilka wycieczek, kilka szczytów. :rol
Czemu Ci zdjęcia takie jaskrawe wychodzą?
 
 
Majka 


Dołączyła: 30 Lip 2014
Posty: 919
Skąd: Beskid Mały/ Kraków
Wysłany: 2015-06-01, 21:30   

Ceper, na jagody za wcześnie, a szczyt ładny bardzo. Warto odwiedzić.
Piotrek, nie wychodzą mi takie zdjęcia. Przedobrzyłam zapewne z ulepszaniem ich. :lol Następnym razem wrzucę takie, jakie wyjdą, bez kombinowania.
_________________
"Wokół góry, góry i góry
I całe moje życie w górach..."
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje anime