Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Ciemne typy na Ciemniaku

Autor Wiadomość
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14365
Wysłany: 2014-12-01, 11:47   Ciemne typy na Ciemniaku

Ave.

Towarzysz Prezes tydzień temu udał się w Tatry Zachodnie wybadać teren, pogodę, warunki szlakowe, samopoczucie górali oraz inne okoliczności turystyczne. Wszedł na straszliwego Wołowca, w drodze powrotnej zaległ na Grzesiu. Zaległ na ... ponad godzinę. Co świadczy tylko o tym, że starzeje się w sposób przerażający. Gdzie te czasy gdzie na szczycie przebywaliśmy tyle ile średnio trwają utwory zespołu Napalm Death... Widać, że Prezes całkowicie wczuł się w rolę prezesa GAC.

Nic to - wracajmy do tematu. Prezes siedząc na Grzesiu miał wizję - zachody słońca w Tatrach. I stwierdził, że GAC - owcy też muszą marznąć na szczytach i czekać aż milusie słoneczko schowa się za granie. W sumie to nawet lepiej, że nas na to namówił - sam mógłby zgubić się w drodze powrotnej. A w domu kot czeka ... No dobra - czeka żona, a dzieci płaczą. Podsumowując - dla dobra sprawy dałem się namówić na niedzielne wejście na Ciemniaka w celu obejrzenia zachodu słońca. Dla jasności sprawy - 28 września Prezes i GAC - owiec Tomasz udali się na wschód słońca na Kopę Kondracką. Ja tego dnia z Paulą, w sensownych godzinach, zwiedzałem Małą Fatrę. NIGDY nie dam się namówić na wschód !!! Zostawiam to bardziej walniętym. Zachody toleruję ;)

Z Żywca wyjeżdżamy za wcześnie - o 9 rano. To taka lekcja na przyszłość. Zachód nie ucieknie ;) Przejeżdżamy Słowację, wracamy do Polski i około 10.30 wnikamy w Kościeliską. Prawie, że pustą. W słoneczną niedzielę. Jak widać coś dziwnego dzieje się z turystyką :)




Krokiem łyżwowym docieramy do pierwszego rozstaju szlaków w Dolinie, na Cudakowej Polanie, czytamy : Ciemniak 3 h 50 m i przekraczamy mostek. Od razu wnikamy w teren krzywy, śliski i paskudny. Ale pokonujemy go :D . Adamica przed nami. W nagrodę za kilkanaście minut docieramy do miejsc widokowych. Całkowicie ( od grudnia 2013 roku ) nowych. Wichura je stworzyła. Bardzo mądrze - mamy zamiar zamówić takie wichury w innych częściach Tatr. Bo ile można patrzeć na drzewa wzdłuż szlaku ? ;) Widzimy Kopki , Przysłop Miętusi, Turnie i Kominiarski Wierch. I pewno coś innego też :D




Po okolo 40 minutach drogi spotykamy pierwszego żywego człeka na szlaku. Schodził z Ciemniaka, trasa wg niego sympatyczna. To dobrze - po co się męczyć :D Na Polanie Upłaz zatrzymujemy się na chwilkę. Warto :




Dochodzimy do Pieca, rzucamy oczyma na Giewont



i do boju marsz





Elegancko puszczamy przodem dwie turystki, nawiązujemy dialog z grupką schodzącą i zatrzymujemy się na wypoczynek na Chudej Turni. Tam widzimy, że turystki które przepuściliśmy schodzą do Tomanowej i właśnie rozmawiają z Kozicą


Jakoś tak wyszło, że i inne zdjęcia z Turni pokazują ...



Po zasłużonym odpoczynku ruszamy dalej - pokonujemy porażającą grań Turni, schodzimy na Chudą Przełączkę i ku przyszłości ... Znaczy się na Twardą Kopę. Po drodze padają ważne słowa o 500 gramach.



A po Kopie czas na Ciemniak. O równej 14.12 Prezes wkracza na szczyt ( puściłem Go pierwszego bo jest dużo starszy ode mnie ).



Wg zegarków skróciliśmy czas tabliczkowy o 20 minut. Możecie gratulować.

No dobra. Jesteśmy na szczycie, widać wszystko co można z niego zobaczyć. Tylko jest jeden problem :D Końcem listopada, o 14.12, nie ma jeszcze zachodu slońca :) Co robić ? Np zdjęcia. I tutaj przeżywam szok. Okazuje się, że Prezes posiada aparat fotograficzny. Bardzo możliwe, że za niedługo okaże się, że posiada również konto bankowe. Cuda ...

Co do zdjęć to parę udało i mi się zrobić. Z Wysokimi, Zachodnimi, z innymi pasmami i z sępami.



W międzyczasie na szczyt dociera czworo turystów. Dwóch oddala się w dół, a pozostała dwójka wita się z nami. Fajnie się rozmawiało, zdjęcia robiło, ptactwo straszyło ;) Serdecznie pozdrawiam ( ja to ten bardziej kulturalny :D ).

I tak to pojawia się zachód słońca ( okolo 15.40 ).



Można powiedzieć, że było to dobre podsumowanie turystycznego dnia. Tak więc czas wracać. Ruszamy dwójkami ;) W okolicach Twardego mija nas trzech osobników idących na Ciemniak. Pewno na wschód ;) Po przejściu ( z boku tym razem ) Chudej Turni zakładamy na łby światełka świąteczne i radośnie staczamy się ku parkingowi.



Wywróciłem się gdzieś tak około 300 metrów od auta :D

Auto stało.

Było fajnie, miło było poznać, widoki rewelacyjne. 6 raz byłem na Ciemniaku ale nigdy nie miałem takiej panoramy. W sumie, Prezes, wymyśliłeś coś mądrego.
Ostatnio zmieniony przez Dobromił 2014-12-01, 13:52, w całości zmieniany 15 razy  
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2014-12-01, 20:47   

Takie widoki robią wrażenie, mam na myśli pięknie ujęty zachód słońca. :ok
Nie dziwie się, że taka ilość zdjęć dałeś do wywołania.
 
 
Robert J 


Wiek: 44
Dołączył: 08 Gru 2013
Posty: 1375
Wysłany: 2014-12-01, 21:20   

Genialne mieliście warunki. Nic tylko pozazdrościć takich widoków :)
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2014-12-01, 22:43   

No ładnie ładnie panie.
 
 
sprocket73


Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 5520
Wysłany: 2014-12-01, 23:50   

to się nazywa Ciemniak klasyk ;)
fajny zachód
_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
 
 
bton1 


Wiek: 38
Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 3312
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-12-02, 07:24   

Bez sensu. Kto by to po nocy chodził..
_________________
W mieście możesz kogoś znać dziesięć lat i go nie poznać. W górach znasz go na wylot po paru tygodniach.
 
 
Basia Z. 


Dołączyła: 06 Wrz 2013
Posty: 3550
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2014-12-02, 07:38   

Zdjęcia rewelka, ale mieliście świetne warunki.
Próbuję rozpoznać jakie to wyspy wynurzają się z morza nad Osobitą. Niektóre poznaję, niektóre nie. Czy jest możliwość zobaczenia gdzieś szerszej panoramy - takiej od Bystrej aż do Magury Witowskiej i w lepszej rozdzielczość ?
_________________
http://www.pilot-przewodnik.org/
Ostatnio zmieniony przez Basia Z. 2014-12-02, 07:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14365
Wysłany: 2014-12-02, 09:17   

bton1 napisał/a:
Kto by to po nocy chodził..


Mistycy. Ludzie wrażliwi na piękno przyrody. Uduchowieni poeci Tatr. Matołki turystyczne.

Basia Z. napisał/a:
Czy jest możliwość zobaczenia gdzieś szerszej panoramy - takiej od Bystrej aż do Magury Witowskiej i w lepszej rozdzielczość ?


Poszły na maila. Jakość jest taka sobie ponieważ oszczędzałem pojemność karty.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Basia Z. 


Dołączyła: 06 Wrz 2013
Posty: 3550
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2014-12-02, 09:25   

Dzięki, dostałam, a ponieważ dziś akurat koledzy testują przekazywanie poczty do systemu Lutus, wiec akurat mi wytestują system ;)
_________________
http://www.pilot-przewodnik.org/
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12257
Skąd: Bytom
Wysłany: 2014-12-02, 12:35   

Kapitalne zdjęcia! Zrobiłeś mi cholernego smaka na taki wypad. Aż trochę pożałowałem, ze wczoraj wydałem kupę szmalu na jeża pigmejskiego z terrarium, bo za to bym trzy razy obrócił na taki Ciemniak.
Ale cóż, jakoś to załatwię, żeby się wybrać na takie coś, może jeszcze w tym roku, bo widzę, że cholernie warto. W Beskidach chyba zachody nie są aż takie ładne.
Nie no, są po prostu inne.

A może coś grupowo zorganizować? :rol

ps. Myslałem, że więcej śniegu spadło w Tatrach.
Ostatnio zmieniony przez sokół 2014-12-02, 12:35, w całości zmieniany 1 raz  
Profil Facebook
 
 
Iva 


Wiek: 41
Dołączyła: 04 Wrz 2013
Posty: 1544
Skąd: łódzkie
Wysłany: 2014-12-02, 13:04   

bton1 napisał/a:
Bez sensu. Kto by to po nocy chodził..

O to to ;)

A tak poza tym to zdjęcia faaaaajne :D
_________________
"Kiedy świat się od ciebie odwraca, ty też musisz się od niego odwrócić."
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14365
Wysłany: 2014-12-03, 07:25   

sokół napisał/a:
A może coś grupowo zorganizować?

ps. Myslałem, że więcej śniegu spadło w Tatrach.


Tak między wierszami podam, że 12 - 14 grudnia leżakuję w Chochołowskim.

Śniegi przyjdą.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2014-12-03, 08:57   

Kurde z miłą chęcią bym na taki grupon się nastawił...ale co będzie, to będzie...
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12257
Skąd: Bytom
Wysłany: 2014-12-03, 10:22   

A jaki problem się ustawić na taki jednodniowy wypad? Wybrać miejsce, czas. Można spróbować też w Beskidach. Jakieś Pilsko albo coś w tym stylu.
Profil Facebook
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14365
Wysłany: 2014-12-03, 10:45   

Pilsko jest niebezpieczne. I po drodze kusi schronisko.

Pomyślcie o tym 12 lub 13 grudnia. Z Towarzyszami z Żywca planujemy zarżnięcie Grzesia. Możemy go unicestwić w promieniach zachodzącego słońca.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group