Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Bystra w 100%

Autor Wiadomość
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-06, 05:58   Bystra w 100%

Parę lat temu robiąc pętle z Chochołowskiej schodząc ze Starorobociańskiego już nie daliśmy rady wejść na Bystrą. Parę lat mnie kusiło, choć myśl o dolinach powodowała, że nie aż tak. Ale prawie dwa lata mnie w Tatrach nie było i w końcu zaczęło kusić.
I tak w ostatnim momencie się decyduje z kolegą aby ruszyć na Bystrą. Wyjazd w nocy, start wcześnie rano.

pierwsze widoki
baczyłem na szlaku, na co mi radził Dobromił ale nic się nie działo, choć obcy się pojawili

na Siwej Przełęczy po wejściu jestem sam. No nie sam. Uciekają dwa świstaki, jeden dosłownie ok 2-3metrów ode mnie wskakuje w kępę kosodrzewiny. Ja zamieram z aparatem...ale nic się nie dzieje. Robię/my masę zdjęć. Proszę o zrobienie mi zdjęcia z telefonu celem przesłania górskich pozdrowień, gdy za plecami Marcina dostrzegam kolejnego Świstaka. Tego zdąrzyłem uchwycić

chwilę stoi po czym i on ucieka. Tu spotykamy póki co pierwsze osoby. Idące z góry.
Ruszamy do góry, gdy na szlaku pojawiają się przed nami kozice:

musi być jakiś przysmak, rosnący przy samej ścieżce, bo do jednej się zbliżam na jakieś 2metry a ona nie chcę odejść

Gdy w końcu schodzi, to zaraz wraca i teraz koledze pozuje.
Na rozstajach odbijamy na Bystrą:

Robimy wspólne zdjęcie

By po chwili zaatakawoć Błyszcza.

Chwilę po starcie do góry słyszę okrzyki jakiegoś drapieżnego ptaka ale nie zwracam na to zbytniej uwagi, gdy Marcin idący z tyłu pyta się czy widziałem jastrzębie? Mówię nie, odracając się i widzę cień by po chwili zobaczyć majestatycznie szybującego orła, bo od razu wiem, że to za duże na jastrzębia. Chwilę czekamy bo znika on za granią i jest wraca. Robie zdjęcia, znów znika za granią by po chwili pojawić w parze

znów chwilę szybują obok nas i w sumie po ok 10-15 minutach znikają
powiększony

My ruszamy dalej. Co ciekawe na mapie mam zaznaczone, że z przełęczy na Błyszcza jest 10minut. Mówimy, oho Słowacy mierzyli czas. Ale po pół godzinie jesteśmy na Błyszczu.
Widoki w stronę Tatr Wysokich kiepskie, Babiej praktycznie nie widać

O 9tej jesteśmy na Bystrej (później wkleje swoje zdjęcie, jak kolega udostępni je)
Marcin:

Tu spędzamy z pół godziny, spotykamy czwórkę Słowaków, kolejnych napotkanych turystów i schodzimy. Jako, że mamy dobry czas idziemy na Ornak i myślimy, że damyradę podejść pod staw Smerczyński.

Kilka widoków z drogi


Na Liliowych Turniach spotykamy kolejnych turystów, już jest ich sporo na szlakach. Na Siwej Przełęczy kładę się i w słońcu chwilę nawet drzemię.
Potem spinamy się na Ornak,

widok za siebie, oglądamy Chochołowską, Wołowca, wyłania się Giewont, oraz cel mój tegotygodniowej wycieczki:

Zejście z Ornaku tak nam daje w kość, wraz z upałem, że o stawie zapominamy, każdy myśli, że ten drugi ma jeszcze siły i proponuje drugiemu, iż na niego poczeka pod schroniskiem.
Pod schroniskiem tłumy, dużo rodziców z małymi dziećmi, co mi się podoba. W ogóle schodząc z Ornaka mjamy grupę z Rzeszowa (pozdrawiamy ją). Odbywamy fajnych kilka rozmów (daleko jeszcze, no niestety tak, ooo, a długo jesteście na szlaku, długo og świtu, o rany), jest na prawdę sympatycznie, jednej z idących do góry dziewczyn mówię "cześć" ona odpowiada, po czym mijając mnie wyciąga rękę do przybicia "piatki".
Kościeliska wyciska z nas ostatki sił, decydujemy się na podjechanie busem, ale dzięki świetnemu rozkładowi, bus nas mija gdy już idziemy drogą pod reglami. Dzięki czemu zaplanowana trasa jest zrealizowana w 100%.

więcej zdjęć:
https://picasaweb.google....310/BystraW100#
 
 
bton1 


Wiek: 38
Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 3312
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-07-06, 08:05   

Noooo.. zdjęcia mocne. Najbardziej mnie urzekły te z dzikim zwierzem w roli głównej :)
Pięknie w Tatry wrócić, co :) ?
_________________
W mieście możesz kogoś znać dziesięć lat i go nie poznać. W górach znasz go na wylot po paru tygodniach.
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14361
Wysłany: 2015-07-06, 11:38   

Same Bydlaki w tych Tatrach :)
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-06, 14:23   

bton1 napisał/a:
Pięknie w Tatry wrócić, co ?

Pieknie. Jutro miałem uderzyć na Orlą, ale koledzy się pogody przestraszyli. Więc jadę wypoczynkowo w inne pasmo. Będzie bez relacji.
Dobromił napisał/a:
Same Bydlaki w tych Tatrach

Translator przetłumaczył mi :
sama śmietana w tych Tatrach :D
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12257
Skąd: Bytom
Wysłany: 2015-07-06, 16:05   

Piękna wycieczka na piękny szczyt. Orzeł robi wrażenie, szacun. ;)
Profil Facebook
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2015-07-06, 20:53   

Cytat:
bo do jednej się zbliżam na jakieś 2metry a ona nie chcę odejść

To są celowo tresowane atrakcje turystyczne :)
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-09, 21:07   

sokół napisał/a:
Orzeł robi wrażenie, szacun

Przypadek. Na mnie też chyba zrobił największe wrażenie.
sokół napisał/a:
na piękny szczyt

W sumie po wycieczce zaczynam na niego tak patrzeć, ogólnie zaczynam doceniać Zachodnie.
Piotrek napisał/a:
To są celowo tresowane atrakcje turystyczne

No pewnie tak, bo później innemu turyście też widziałem, że nie chciał zejść.
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-09, 22:11   

Znów kilka fot od kolegi:

Z takiej odległości patrzyłem jej w oczy

Stary dawaj już blisko!

Jest i w końcu cel!

W dół
 
 
Vlado 


Wiek: 48
Dołączył: 15 Mar 2015
Posty: 1641
Skąd: Wega XXI
Wysłany: 2015-07-10, 06:34   

Kto rano wstaje, ten jest sam na szlaku;) Pięknie!:)

laynn napisał/a:
W sumie po wycieczce zaczynam na niego tak patrzeć, ogólnie zaczynam doceniać Zachodnie.

Od zawsze Zachodnie kręcą mnie bardziej od Wysokich, szczególnie te po słowackiej stronie;)
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-10, 07:47   

Vlado napisał/a:
szczególnie te po słowackiej stronie;)

To przedemną.
 
 
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-10, 12:58   

Fajny zwierzyniec. :) Kozice najlepsze. A Bystra bardzo fajna górka. Też jak tam byłem spotkałem jakieś zwierzęta przed samym szczytem, bardzo drapieżne ptaki.

 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-10, 13:11   

Vision napisał/a:
Też jak tam byłem spotkałem jakieś zwierzęta przed samym szczytem, bardzo drapieżne ptaki.

Przed nimi to bym uciekał...na szczyt :D .
Ze zwierzyńca to brakuje mi jeszcze jeleni, niedźwiedzia (jak go widziałem, to nie posiadałem aparatu). I innych, choć reszta to będzie ciężko spotkać.
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14361
Wysłany: 2015-07-10, 13:42   

A lisa tatrzańskiego widziałeś ?
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
AniaP 


Wiek: 33
Dołączyła: 07 Paź 2014
Posty: 382
Skąd: śląskie
Wysłany: 2015-07-10, 13:56   

Cytat:
A lisa tatrzańskiego widziałeś ?


Ja widziałam w Kościeliskiej, taka żebraczyna.
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-10, 13:57   

Pod Murowańcem. Tak.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group