Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Buty

Autor Wiadomość
Basia Z. 


Dołączyła: 06 Wrz 2013
Posty: 3550
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2014-05-30, 23:40   

slawek-gorski napisał/a:
Witam,

Szukam solidnych i lekkich butów na sezon wiosna-jesień. Co sądzicie o tym modelu:
http://8a.pl/buty-trekkin...-mid-gtx#574019



Mam te buty od kilku lat i bardzo sobie chwalę.
Są lekkie, bardzo wygodne i mają dobry wibram.
Są to buty na wąską stopę, więc nie każdemu będą pasowały, radzę mierzyć.

Edit - na zdjęciu w awatarze widać, ze mam je na nogach
_________________
http://www.pilot-przewodnik.org/
Ostatnio zmieniony przez Basia Z. 2014-05-30, 23:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
e-pamir 


Dołączył: 06 Mar 2014
Posty: 11
Skąd: kraków
Wysłany: 2014-06-11, 11:50   

slawek-gorski napisał/a:

Szukam solidnych i lekkich butów na sezon wiosna-jesień. Co sądzicie o tym modelu:
http://8a.pl/buty-trekkin...-mid-gtx#574019

Moim zdaniem bardzo zacny model, nawet bym powiedział że całoroczny po dobrej impregnacji :)
1. Skóra zamszowa o grubości 1,6 – 1,8 mm będzie komfortowo "oddychała" w cieplejsze dni :) ale w Zimie będzie trzeba ubrać grubszą skarpetę :P
2. Pełen gumowany otok o 3 gęstościach.
3. Gore-tex
4. Jak poprzednik napisał wąskie buty trzeba na pewno mierzyć ;)
5. Model przeznaczony tylko pod raki koszykowe.
6. W miarę dobra waga, bo 650g
slawek-gorski napisał/a:

Ponadto planuję zakup butów Garmont Dragontail LT:
http://k2-sklep.pl/buty-t...gontail-lt.html

Mieliśmy dość spory wybór tych butów i wszystkie sprzedaliśmy :) Sami znajomi z pracy chodzą w nich od 2-3 lat i nie dadzą rady ich zajechać :) wbrew pozorą podeszwa jak na vibram bardzo wytrzymała i nie do zdarcia w tym modelu.
Mogę z czystym sumieniem w chxx polecić te buty :D
Profil Facebook
 
 
maniulka 

Wiek: 39
Dołączyła: 23 Cze 2014
Posty: 14
Wysłany: 2014-06-26, 14:18   

A czy zdarzało Wam się/zdarza, że buty bardzo obcierają pięty? I to nie byle jak, tylko do mięsa. Widzę, że chodzicie w dobrych modelach, to pewnie taka sytuacja się nie przytrafia?
Ja mam buty zwykłe, Lafuma, i po ostatniej wycieczce nie chcę nawet na nie patrzeć. Słyszałam o podpiętkach, o oddaniu butów do szewca.. czy ktoś próbował którejś z metod, czy po prostu kupowaliście nowe obuwie?
Ostatnio zmieniony przez maniulka 2014-06-26, 14:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
TNT'omek 


Wiek: 54
Dołączył: 14 Sie 2013
Posty: 2517
Skąd: Beskid Mały
Wysłany: 2014-06-26, 14:56   

jak to nowe?? po małym obtarciu, buty do kosza i nowe?? oj rozrzutna jesteś ;)
Moje Asolo pomierzone w domu, wydawały się idealne... Pierwsze wyjście - nowe buty, nówki skarpety i...krew w butach :/ Szedłem dosyć szybko , a wewnętrzne wkładki , wyściółki i inne elementy, nie były jeszcze dopasowane do kształtów stopy i masz Tomuś placek...Vibram też musi się parę razy zgiąć nim nabierze pewnej elastyczności.
Następnym razem , była to wiosna, trochę śniegu na szlaku...termosik , w nim 1litr gorącej ( nie wrzącej!) wody. Parking, Asolo z bagażnika, do każdego 1/2 l. wody z termosu , stopy do butów, sznurowanie i jazda na szlak :D Jak woda wystygła- wylałem , skarpety przebrałem i dalej w drogę... po 10-15 km buty miałem tak dopasowane, że mogłem bez skarpet chodzić :D Weź poprawkę ,że jestem "trochę inny" i nie ma ,że boli ;)
_________________
in omnia paratus...
 
 
maniulka 

Wiek: 39
Dołączyła: 23 Cze 2014
Posty: 14
Wysłany: 2014-06-26, 15:18   

Spotkałam się z takimi opiniami, że ludzie kupowali, kupowali i tak do usranej... bo nic to nie zmieniało, a mi właśnie daleko do szastania kasą. Ale Twój sposób jest bardzo... oryginalny :o-o , a takie są zazwyczaj skuteczne, więc chyba się skuszę, może na grzyby tak pójdę :D

No ja też szłam, szłam, ale wiadomo, lepiej jednak gdy nie boli :DD

Dzięki TNT'omek za radę!
Ostatnio zmieniony przez maniulka 2014-06-27, 09:31, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2014-06-26, 19:53   

Jeśli wszelkie porady nie przyniosą oczekiwanego efektu, to zawsze kowal jest w odwodzie.
Nie zawsze wszystkiemu są winne buty :)
 
 
Basia Z. 


Dołączyła: 06 Wrz 2013
Posty: 3550
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2014-06-27, 09:11   

Ja osobiście mam wąskie stopy z wysokim podbiciem i trudno mi dobrać dla siebie buty.
Zanim coś kupiłam chodziłam po sklepach i mierzyłam po kilkanaście lub więcej par.
Jednak tak poważniej obtarły mnie jedynie "Campusy" - i było to jedyny raz w życiu. Nawet hardcorowe "Himalaje", których w latach 1975-1990 zdarłam z 5 par, mnie nie obcierały, ale zawsze nosiłam podwójne skarpetki i zawsze na początku je przemoczyłam o czym niżej.

Teraz wreszcie po latach trafiłam na "Salewy" i innej marki już chyba nie kupię, bo te są do mojej stopy idealnie dopasowane, a ponadto lekkie.

Z innych marek pasują mi też wąskie i długie "Wolfskiny" oraz "Raichle" ale to są buty dobre dla mojej stopy, więc dla innych mogą być zupełnie niedopasowane.

Zawsze, obojętnie zima czy lato noszę do butów turystycznych dwie pary skarpet - wewnętrzne "oddychające" i zewnętrzne - latem cienkie wełniane, zimą- grubsze wełniane.
Kiedy ciepłym latem odstąpiłam od tej zasady to właśnie wtedy buty mnie bardzo obtarły.

Obtarcia są powodowane poprzez poruszanie się stopy wewnątrz buta i tarcie z wewnątrz o cholewkę, tak wiec trzeba buty dobrać tak aby stopa się w nich w środku nie poruszała, a dość gruba warstwa skarpet to zapewnia.

Co do metody TNT'omka - też ja stosowałam ale niechcący. Po prostu kupiłam nowe buty, pojechałam na tydzień do Rumunii i przez tydzień nie przestawało lać, tak że przemoczone w pierwszym dniu buty wyschły mi dopiero na Węgrzech. Ale za to dopasowały się idealnie.

Tak samo miałam wcześniej z "Himajalami" wystarczyło pochodzić dwa dni w marcu po mokrym śniegu.
_________________
http://www.pilot-przewodnik.org/
 
 
Jaszczur 


Wiek: 35
Dołączył: 22 Lip 2014
Posty: 57
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-08-22, 10:48   Tanie buty

Dostałem dziś w ramach newslettera z jednego sklepu taką propozycje:
http://www.skalnik.pl/obu..._282,s6989.html
Kompletnie nie znam tej firmy, ale 250 zł za but trialowy(jak to określił producent) wydaje się być rozsądną ceną. Dodatkowo po przeczytaniu wątku założonego przez Kermitazabe, zacząłem się zastanawiać jakie byty ja kupiłbym gdybym teraz zaczynał górskie wycieczki. Ciekawi mnie też opinia na temat butów marki Quechua, bo wiem, że zdania są skrajnie podzielone. A co wy polecilibyście początkującej osobie, tak do 250zł? Czy jest sens kupować buty w góry za taką cenę czy lepiej dołożyć na coś droższego? A może lepiej zacząć w wygodnych adidasach i jeśli nam się spodoba to zainwestować 500zł+?
 
 
TNT'omek 


Wiek: 54
Dołączył: 14 Sie 2013
Posty: 2517
Skąd: Beskid Mały
Wysłany: 2014-08-22, 11:17   

Jaszczur napisał/a:
A co wy polecilibyście początkującej osobie, tak do 250zł

do 250?chyba tylko ...sandały na vibramie ;)
Te Lomery to fajna propozycja za świetną kasę...
Firma znana i ceniona , buty ze skóry, międzywarstwa z pianki EVA zapewni skuteczna amortyzację podeszwy, trójstrefowe sznurowanie...wprawdzie dużo przezszyć i szwów, ale nie oczekujmy butów wyprawowych za taką cenę ;)
_________________
in omnia paratus...
 
 
PIWO 

Wiek: 32
Dołączył: 22 Sie 2014
Posty: 12
Wysłany: 2014-08-23, 10:28   

Cytat:
A może lepiej zacząć w wygodnych adidasach i jeśli nam się spodoba to zainwestować 500zł+?


Zrobiłbym tak jak napisałeś no chyba ze masz sporo hajsu to kupuj od razu jakieś dobre markowe buty :D

Od kilku lat mam jakieś Campusy za kostkę za około 200-300zł nie pamiętam ile dałem, sporo w nich przełaziłem i nie narzekam.
 
 
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2014-10-14, 15:30   

Czy ktoś się orientuje, czy gdzieś dorobiają te haczyki na sznurówki do butów? Bo mnie coś strzeli za niedługo, przez ostatnie 2 wyjazdy urwały mi się już 3 haczyki, jeden w jednym bucie, dwa w drugim. Z 6 zostały mi 3 sztuki. Na razie jakoś sobie radzę i to obwiązuję dookoła i jakoś trzyma, ale nie tak jak powinno, no i pewnie lada dzień pójdą kolejne i już tego nie zawiążę wcale... :-/ No i buty już po okresie gwarancji.
 
 
Basia Z. 


Dołączyła: 06 Wrz 2013
Posty: 3550
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2014-10-14, 16:34   

Vision napisał/a:
Czy ktoś się orientuje, czy gdzieś dorobiają te haczyki na sznurówki do butów? Bo mnie coś strzeli za niedługo, przez ostatnie 2 wyjazdy urwały mi się już 3 haczyki, jeden w jednym bucie, dwa w drugim. Z 6 zostały mi 3 sztuki. Na razie jakoś sobie radzę i to obwiązuję dookoła i jakoś trzyma, ale nie tak jak powinno, no i pewnie lada dzień pójdą kolejne i już tego nie zawiążę wcale... :-/ No i buty już po okresie gwarancji.


Nie wiem gdzie, ale mam to samo. Po ponad 4 latach używania, na ostatnim wyjeździe urwał mi się jeden haczyk.
A poza tym buty są całkiem dobre i wygodne.
_________________
http://www.pilot-przewodnik.org/
 
 
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2014-10-14, 16:36   

Domyślam się, że chodzi o buty Salewy. ;)
 
 
Basia Z. 


Dołączyła: 06 Wrz 2013
Posty: 3550
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2014-10-14, 17:06   

Vision napisał/a:
Domyślam się, że chodzi o buty Salewy. ;)


Tak.
Chyba po 4 latach ich czas powoli dobiega końca.
Ale na razie mam inne "Salewy" na zimę.
Za to dostałam w prezencie świetne "Garmont"-y ale niskie, więc raczej na Jurę i chodzenie z kijkami, a nie na góry.
Syn mi kupił w prezencie w norweskim sklepie z używanymi ciuchami sportowymi. Okazuje się, że tam też są takie i można kupić wiele fajnych rzeczy. Te buty prawie całkiem nowe kosztowały około 50 zł.
_________________
http://www.pilot-przewodnik.org/
 
 
Malgo Klapković 


Wiek: 37
Dołączyła: 06 Lip 2013
Posty: 2477
Wysłany: 2014-10-14, 20:14   

Vision, może zapytaj zwykłego szewca?
Nie mów, że to w Salewach takie cuda :/ Ale jak Basia napisała "po 4 latach", to ja nigdy tak długo nie użytkowałam butów górskich ;) Pierwsze wymieniłam po 2 latach (dziurawe od wbicia raka oraz trochę za małe), a teraz po kolejnych 2 latach też marzę o nowych, ale to bardziej z chciejstwa.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group