Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Bo w szarości tkwi siła

Autor Wiadomość
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2022-03-11, 20:37   Bo w szarości tkwi siła

Trzydniówka w rzadziej odwiedzanym Beskidzie Sądeckim. Bez pogody. Ale czadowo szara.



Relacja: http://www.kuzniapodrozy....tro-eliaszowka/
 
 
włodarz 

Dołączył: 13 Maj 2014
Posty: 2649
Skąd: Góry Sowie
Wysłany: 2022-03-11, 20:55   

O! O takich szarościach można powiedzieć - klimatyczne. Kiedyś miałem podobnie na Czarnej Górze w Sudetach. Pamiętam, że jeśli na zdjęciu trafił się jakiś kolorowy szczegół to wyglądał jak domalowany, nie z tej bajki.
_________________
Sudeckie Ilustracje
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10853
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2022-03-11, 21:05   

Niby szarówka ale jednak mieni sie odcieniami :)
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9375
Wysłany: 2022-03-12, 03:59   

Niby słońca nie za wiele, a jednak klimat prawdziwej białej zimy ma się dobrze :)
 
 
Lidka 
Lidka


Dołączyła: 26 Sty 2022
Posty: 367
Wysłany: 2022-03-12, 04:05   

Będziesz miała co wybierać do tematycznego konkursu foto ;) Tylko, z drugiej strony, czy to była "brzydka" pogoda, skoro takie piękne zdjęcia? :)
_________________
Podróżnik widzi to, co widzi. Turysta widzi to, co przyszedł zobaczyć. (Gilbert Keith Chesterton).
 
 
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2022-03-12, 16:42   

włodarz napisał/a:
O! O takich szarościach można powiedzieć - klimatyczne. Kiedyś miałem podobnie na Czarnej Górze w Sudetach. Pamiętam, że jeśli na zdjęciu trafił się jakiś kolorowy szczegół to wyglądał jak domalowany, nie z tej bajki.

To jak ten żółty znak szlaku. Obcy kolorystycznie element w krajobrazie.

Piotrek napisał/a:
Niby szarówka ale jednak mieni sie odcieniami :)


Adrian napisał/a:
Niby słońca nie za wiele, a jednak klimat prawdziwej białej zimy ma się dobrze :)

Dzień wcześniej śniegu napadało i zrobiło się zupełnie inaczej. Gdyby nie ten śnieg, byłoby szaro, ale beznadziejnie szaro.

Lidka napisał/a:
Będziesz miała co wybierać do tematycznego konkursu foto ;) Tylko, z drugiej strony, czy to była "brzydka" pogoda, skoro takie piękne zdjęcia? :)

No właśnie, niby brzydka, ale dla mnie ciekawsza niż błękitne niebo, śnieg i czarne drzewa, już bez śniegu.
 
 
opawski1 


Wiek: 26
Dołączył: 21 Lut 2016
Posty: 1051
Skąd: Prudnik
Wysłany: 2022-03-12, 17:22   

Czyli jednak dotarłaś w Beskid Sądecki, gdy wspomniałaś mi o tym wyjeździe przez chwilę o nim myślałem, ale jednak zrezygnowałem ;)
Pogoda niby taka szara, ale parę ujęć wyszło Ci ładnie.
Widzę, że szłaś żółtym szlakiem z Piwnicznej za pijalnią. Szedłem nim we wrześniu... no i go zgubiłem na łąkach powyżej Piwnicznej. Nie wiem dlaczego, na drzewach pozamalowywane były znaki, potem zszedłem gdzieś w przysiółek i pogonił mnie pies. W końcu porzuciłem zółty i zszedłem na przełaj do Łomnicy, do kapliczki już nie dotarłem. Myślałem, że może szlak został zlikwidowany, bo na mapach był, a w terenie był zamalowany, ale widzę że jednak jest, ja musiałem źle pójść jakoś ;)
aa i w Piwnicznej jest pijalnia wody, taka ogólnodostępna? Ja nie umiałem znaleźć :)
_________________
MOJA STRONA O GÓRACH OPAWSKICH: http://www.goryopawskie.eu/
Profil Facebook
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2022-03-12, 17:42   

O plecaki to widziałem ogłoszenie, ech Jola :D a, te kilka zdjęć z krótkiego odcinka extra!
Ja jednak czekam na wiosnę i wtedy może też odwiedzę, ten rejon, tylko raz przeze mnie odwiedzony :) bo tam pięknie jest!
 
 
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2022-03-12, 17:45   

Ten szlak zmienił przebieg, nie skręca się za pijalnią, jak pokazują jeszcze niektóre mapy, tylko idzie dalej drogą, by skręcić dopiero po jakichś pięciu minutach. Na mapie turystycznej już jest ten nowy wariant. To źródełko jest od razu za parkingiem, można się napić, ale woda straszna - jak to zdrojowa. Powyżej na żółtym szlaku jest też inne źródełko, ze zwykłą wodą. A pijalnia oficjalna jest chyba ogólnodostępna, choć nie sprawdzaliśmy.
 
 
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2022-03-12, 17:50   

laynn napisał/a:
O plecaki to widziałem ogłoszenie, ech Jola :D a, te kilka zdjęć z krótkiego odcinka extra!
Ja jednak czekam na wiosnę i wtedy może też odwiedzę, ten rejon, tylko raz przeze mnie odwiedzony :) bo tam pięknie jest!

Tym razem Jola była niewinna... Ale cała sytuacja zdominowała nam wieczór. Ja też czekam już na wiosnę i właśnie planuję ją tam! Bo zapomniałam, jak w tych górach jest pięknie. Ten szlak, który przeszliśmy, to rewelacja! A Ty gdzie dziś króliczyłeś?
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2022-03-12, 18:29   

Jest podpowiedź, w dziale fotografii ;)
 
 
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2022-03-12, 18:32   

laynn napisał/a:
Jest podpowiedź, w dziale fotografii ;)

Ja w zagadkach jestem kiepska. Poczekam na relację.
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2022-03-12, 18:36   

To powiem tak, zacząłem w tym roku od zachodu, od Sudetów i co wycieczka jadę w pasma coraz bardziej na wschód, ale w Sądecki jeszcze nie dotarłem ;)
Z Beskidów był Śląski, Mały, Pogórze Wielickie.
Ostatnio zmieniony przez 2022-03-12, 18:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2022-03-12, 18:51   

Coraz bardziej intrygująco. Pisz relację, to się dowiem. Ja jutro też celuję we wschód.
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2022-03-12, 19:00   

Jaworz i Sałasze w Wyspowym ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group