Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Beskid Nudny

Autor Wiadomość
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12257
Skąd: Bytom
Wysłany: 2014-11-29, 17:15   Beskid Nudny

Relacja będzie krótka, bo zaraz zmykam do pracy.

A więc pojechaliśmy z Magdą sprawdzić, jak to jest tam na tym Leskowcu, nigdy tam wcześniej nie byliśmy.
Auto zostało w Rzykach, a my ruszyliśmy bez szlaku na Gancarza. Od razu uderzyło nas zimno. Odczuwalnie chyba minus dziesięć.



Po pół godzinie doszliśmy do szlaku i do klimatycznego lasu. Gdyby nie ten las, to byłby najnudniejszy szlak w Beskidach.



Podejście na Gancarz dość strome. Trud wynagradzają kapitalne widoki. :ipwch



Za Gancarzem zrobiło się nawet ładnie. Myślałem, że się rozpogodzi.



Ale zgodnie z hasłem przewodnim relacji, czyli :ipwch - nie rozpogodziło się.



Przed samym papieskim szczytem był klimacik, ale taki sam to mam w parku bytomskim.



Schronisko na Leskowcu niby zrobiło miłe wrażenie, ciepło, tanio, dobre jedzenie. Ale ponoć w damskim kiblu walały się zużyte podpaski, a w męskim brak było srajtaśmy.
Poszliśmy dalej, wśród pięknych widoków. :ipwch



Tablica widokowa na Leskowcu. Wszystko się zgadza. Tablica biała, horyzont biały. :ipwch



A potem las, las, las, i tak do zajebania. :ipwch Dobrze, że ktoś co sto metrów powiesił tabliczki z nazwami szczytów, to przynajmniej wiedziałem, co zwiedzam.



Były jakieś skałki, w sumie mogą się ładnie prezentować, ale i tak ogólnie za całokształt trasy - :ipwch



Przed Smrekowicą spotkaliśmy pierwszych ludzi. O zgrozo, znałem ich. To był Pudelek, Nesska i reszta bandy. Szli do sklepu. Byliśmy tak uniesieni spotkaniem, że przegapiliśmy szczyt Łamanej Skały.



Na chwilę wyszło słońce i liczyłem, że obejrzę reklamowane widoki z Potrójnej.



Przyspieszyliśmy więc kroku, pełni nadziei.



ale ... :ipwch



Piękne widoki z Potrójnej. Polecam.

:ipwch :ipwch :ipwch



To tak zwane miejsce widokowe. Zaprawdę byliśmy pod wielkim wrażeniem. :ipwch :ipwch



Schodziliśmy czarnym szlakiem, a potem na krechę, żeby nie iść asfaltem. Pojawiły się pierwsze tego dnia widoki na jakieś góry. To pewnie jakieś alpy andrychowskie, co w porywach mają po 400m. Jak zdobędę Grojec nad Żywcem, to przyjadę zdobyć te nieprzyjazne turnie.
:ipwch



Wyleźliśmy z lasu na jakiś bezleśny grzbiet i to był najlepszy punkt dnia. Coś było widać. Nawet kościół w Rzykach, więc przez krzaki poszliśmy w tamtą stronę.



Linia widoków zamknęła się na Gancarzu. I :ipwch



No - dawno nie skończyłem wycieczki o godzinie 14.00. Nie wiem, czy kiedykolwiek trafiłem na nudniejszy szlak. Może to wina pogody, nie wiem, ale ogólne wrażenie z wycieczki mam jedno.



- Jedziesz na Leskowiec?
- :ipwch :ipwch :ipwch !
Profil Facebook
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2014-11-29, 17:31   

Las w takim zimowym stroju bardzo ładny ale widokowo faktycznie bryndza z taką pogodę. Trochę żal widoków z Potrójnej. O Leskowcu i jego otoczeniu nie mówię...bo nie pamiętam już jak tam jest. :rol
Z reszta jedyne skojarzenie z tym szczytem to nawiedzony stary ciul który zrobił mi awanturę, gdy chciałem od niego pieczątkę do notesu. Bo to, jak mówił, święta pieczątka i nie będzie jej przybijał na byle świstku papieru.
 
 
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2014-11-29, 17:52   

:ipwch z taką relacją.

PS: Chociaż las na początku ma klimacik. :-o
 
 
śrubka78 

Dołączył: 13 Sty 2014
Posty: 28
Skąd: spod potrójnej
Wysłany: 2014-11-29, 19:35   

Po prostu byłeś w złym miejscu o złym czasie.W innych okolicznościach przyrody gdy jest piękna widoczność to z Leskowca oprócz Tatr można dojrzeć Sudety Wschodnie (Jeseniki),cały śląsk jak na dłoni + kraków.Podobnie na Potrójnej.
Miałeś pecha i nie ma co narzekać .Natomiast biała pokrywa śnieżna robi fajny klimat.
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2014-11-29, 19:37   

Ale relacja jak to określił Viz...
 
 
Majka 


Dołączyła: 30 Lip 2014
Posty: 919
Skąd: Beskid Mały/ Kraków
Wysłany: 2014-11-29, 20:48   

A ja tak strasznie kocham ten szlak, i Leskowiec, i schronisko, i Łamaną Skałę , i Potrójną, i te wszystkie skałki i las też kocham. Ten szlak wcale nie jest nudny, jest uroczy, ino przy odpowiedniej pogodzie. :lol Trza było z miesiąc temu się tam wybrać, jesień w tamtym rejonie jest cudna.

Skałki całkiem fajne są.





A to Zbójnickie Okno w pobliżu Chatki pod Potrójną.

 
 
Tępy dyszel 


Wiek: 44
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 2779
Skąd: Tychy
Wysłany: 2014-11-30, 08:53   

Bardzo fajna wycieczka, świetna pogoda, rozległe widoki, mile spędzony czas.

Ps. Jeż składał reklamację z powodu nieobecności ?
Ostatnio zmieniony przez Tępy dyszel 2014-11-30, 08:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12257
Skąd: Bytom
Wysłany: 2014-11-30, 12:04   

Kapitan Bomba napisał/a:
Jeż składał reklamację z powodu nieobecności ?


Nie, nie było reklamacji.

W ramach wyjaśnienia... Pisząc poważnie to nie narzekam, wiedziałem, że jest ryzyko takiej, a nie innej pogody, wiem, jakie widoki mogą być z tamtego rejonu. Ale jakoś tak sie złożyło, że widoki nie były nam dane, a przypomniała mi się emotka :ipwch i postanowiłem użyć jej w relacji, żeby nieco rozruszać temat, bo pomyślałem sobie, że gdybym wkleił same zdjęcia i napisał, że nic nie widzieliśmy to byłoby w tej relacji tak samo nudno jak na szlaku. :dev
Profil Facebook
 
 
Malgo Klapković 


Wiek: 37
Dołączyła: 06 Lip 2013
Posty: 2477
Wysłany: 2014-11-30, 18:10   

Jak dla mnie pięknie z tym szronem ;) Ale ja to się jaram nawet każdym niewidokiem :D Poza tym mam bardzo wesołe wspomnienia z tej trasy :)
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8312
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2014-11-30, 21:49   

widoki były dzisiaj lepsze z pod Potrójnej :) a wczoraj słońce schowało się ostatecznie jakiś kwadrans przed tym jak was spotkaliśmy :D

ale takie przypadkowe spotkania są najlepsze :-o
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12257
Skąd: Bytom
Wysłany: 2014-11-30, 21:55   

No, mina Nesski jak usłyszała WON - bezcenna.
Profil Facebook
 
 
nes_ska 


Wiek: 35
Dołączyła: 09 Paź 2013
Posty: 2931
Skąd: Brzesko
Wysłany: 2014-11-30, 22:12   

Ej, sokół! Ale ja Cię poznałam przecież :-o Mina była chyba po prostu efektem niespodziewanego spotkania ;) Miło było się zobaczyć! ;)
_________________
Jestem tu gdzie stoję, ale jeśli się ruszę, to mogę się zgubić.
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14375
Wysłany: 2014-12-01, 08:26   

Idź Pan w WON :)
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
kris75
[Usunięty]

Wysłany: 2014-12-01, 14:19   

Sokół na widoki w Małym trzeba Sobie zasłużyć.Jak Ci się coś nie podoba to cza było jechać na Klimczok tam byś pewnie zajebiste widoki miał

P.S Od naszego ogródka trzy chuje w bok ja się na Twoje podwórko nie pcham bo tam nima co oglądać.i nie komentuję w stylu :ipwch
Jak Ci się nie podoba to nie przyjeżdżaj i przestań już pierdolić.
Ostatnio zmieniony przez 2014-12-01, 14:46, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12257
Skąd: Bytom
Wysłany: 2014-12-01, 14:37   

kris75 napisał/a:
cza było jechać na Klimczok tam byś pewnie zajebiste widoki miał


Tego dnia wszędzie była dupówa. No sorry, taki mamy klimat.

kris75 napisał/a:
Od naszego ogródka czy chuje


czy czy trzy?

kris75 napisał/a:
i nie komentuję w stylu
:ipwch


Widać, znasz się na żartach jedynie wtedy, gdy to Ty żartujesz.
Profil Facebook
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group