Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Ben Nevis. Gdzie ta grań?

Autor Wiadomość
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2016-03-19, 21:05   Ben Nevis. Gdzie ta grań?

Przed kolejnym wyjazdem do Szkocji (już za pięć dni :dri5 !) czas nadrobić zaległości z tamtego roku. W sierpniowy długi weekend znów zawitaliśmy do ojczyzny Rob Roya. Tym razem z ambitnym celem, by zdobyć Bena Nevisa.
Początkowo pogoda nie zwiastowała nam sukcesu i wymusiła zmianę podróżniczych planów. W końcu jednak Szkocja pokazała, na co ją stać, a cały wyjazd upłynął pod znakiem gór i zamków.



Relacja tu: http://dwagroszki.pl/p_ANG_szkocja.htm
Jeśli ktoś chce zobaczyć tylko trasę na Bena Nevisa, niech kliknie od razu w czwarty dzień.
Ostatnio zmieniony przez Wiolcia 2016-03-19, 21:23, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6106
Skąd: Oława
Wysłany: 2016-03-20, 12:23   

Cytat:
Ze wzgórza schodzimy na nabrzeże. Klimat w Oban rzeczywiście musi być surowy, skoro nawet słupy mają tu włóczkowe okrycia!


Oooo slupy w sweterkach! widzialam dwa razy w Polsce drzewo w sweterku ale slupa jeszcze nie! Wogole bardzo mi sie podoba takie przystrajanie roznych rzeczy w wloczkowe kolorowe ubranka! Ponoc na zachodzie jest tego wiecej, acz w relacjach z wedrowek rzadko sie przewija ten motyw...

_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2016-03-20, 19:59   

Śliczne te góry, bardzo mi przypominają nasze T.Zachodnie, choć wydają się być bardziej tajemnicze, bezludne (ale to może kwestia pogody, zdjęć).
No i kamienne murki, które zawsze bardzo mi się podobają :-)
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2016-03-20, 21:12   

Od zawsze marzy mi się widok fiordów w Norwegii, od jakiegoś czasu zachodnia Irlandia, a od dziś Szkocja. To połączenie górskich szczytów, z jeziorami, morzem i jeszcze zamki do tego!
Piotrek napisał/a:
bardzo mi przypominają nasze T.Zachodnie

No trochę podobne, a wcześniejsze dni mi trochę Bieszczady nad Soliną przypominają.
 
 
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2016-03-24, 00:05   

buba napisał/a:
Cytat:
Ze wzgórza schodzimy na nabrzeże. Klimat w Oban rzeczywiście musi być surowy, skoro nawet słupy mają tu włóczkowe okrycia!


Oooo slupy w sweterkach! widzialam dwa razy w Polsce drzewo w sweterku ale slupa jeszcze nie! Wogole bardzo mi sie podoba takie przystrajanie roznych rzeczy w wloczkowe kolorowe ubranka! Ponoc na zachodzie jest tego wiecej, acz w relacjach z wedrowek rzadko sie przewija ten motyw...


Ciekawe, czy to jednostkowa inicjatywa, czy też takie przystrajanie ma głębsze znaczenie?
Mam jeszcze taki "ubrany" słupek:


Piotrek napisał/a:
Śliczne te góry, bardzo mi przypominają nasze T.Zachodnie, choć wydają się być bardziej tajemnicze, bezludne (ale to może kwestia pogody, zdjęć).
No i kamienne murki, które zawsze bardzo mi się podobają :-)


Na Bena Nevisa wchodziło dużo osób, ale wybierały one szlak kucykowy, z którego my szybko zeszliśmy. A że na wierzchołku byliśmy dość późno, nie było już wielu ludzi, choć podobno na ten szczyt walą tłumy. Ale gór w Szkocji jest tyle, że podejrzewam, iż można znaleźć całkiem odosobnione zakątki.

laynn napisał/a:
Od zawsze marzy mi się widok fiordów w Norwegii, od jakiegoś czasu zachodnia Irlandia, a od dziś Szkocja. To połączenie górskich szczytów, z jeziorami, morzem i jeszcze zamki do tego!
Piotrek napisał/a:
bardzo mi przypominają nasze T.Zachodnie

No trochę podobne, a wcześniejsze dni mi trochę Bieszczady nad Soliną przypominają.


Fiordy jak najbardziej! Za to Irlandia ostatnio jakoś mi się odwidziała. Może dlatego, że w pewien sposób jest podobna do Wielkiej Brytanii, a "taka zielona" jest tylko w piosence, a w naturze przez parę miesięcy i to nie wszędzie? Widziałam ostatnio zdjęcia z Irlandii z pewnego rejonu, z teraz - szaro, buro, pusto, koszmarnie. W sumie już niedługo przyjdzie mi sprawdzić, jaka jest w istocie ta Irlandia, ale na wiele nie liczę. Za to latem pewnie będzie spoko. A Ciebie czemu ciągnie?
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2016-03-24, 08:12   

Wiolcia napisał/a:
A Ciebie czemu ciągnie?

Ot czemu:
http://navtur.pl/place/show/1451,moherowe-klify
jakiś czas temu dzięcki córze naoglądałem się fajnych filmów przyrodniczych na 1ce o 6.30 i w jednym z tych odcinków je zobaczyłem...no i o ile póki co nie myślę o zwiedzaniu miejsc poza granicami Pl, to z czasem kilka miejsc, które chcę zobaczyć jest. Te klify to jedno z kilku miejsc. Tak jak lofoty zobaczone w relacji Joli.
 
 
Iva 


Wiek: 41
Dołączyła: 04 Wrz 2013
Posty: 1544
Skąd: łódzkie
Wysłany: 2016-03-25, 23:18   

Przy tak pięknych widokach też nie potrafiłabym ograniczyć się ze zdjęciami. Cudnie tam! :)
_________________
"Kiedy świat się od ciebie odwraca, ty też musisz się od niego odwrócić."
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group