Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Babice - rezerwat przyrody Łężczok

Autor Wiadomość
kris_61 


Dołączył: 23 Sie 2013
Posty: 293
Skąd: Bytom
Wysłany: 2015-04-29, 20:05   Babice - rezerwat przyrody Łężczok

Babice - rezerwat przyrody Łężczok

Dzisiaj chciałbym pokazać coś, co w skali Śląska, a nawet kraju stanowi niezwykłą atrakcję dla miłośników ptaków, przyrodników ale także dla ulubieńców krajobrazów z wodą w tle.

Oczywiście mowa jest, jak w tytule wykazano o rezerwacie przyrody Łężczok, który malowniczo położony jest w województwie śląskim, w Gminie Nędza, w dolinie Odry, na zachód od wsi Babice, tuż za torami linii kolejowej Kędzierzyn –
Racibórz.

Dojazd jest bardzo łatwy. Przebiega tedy tuż obok droga wojewódzka z Gliwic przez Rudy do Raciborza. Tuż za wioską Babice na wzniesieniu istnieje drewniany drogowskaz, który kieruje w stronę widocznej trasy kolejowej. Podążając dalej wąska drogą obok miejscowego stadionu należy kierować się lekko na południe. Po przejechaniu torów kolejowych natrafimy na szutrowy parking leśny po prawej stronie. Tu należy pozostawić swój pojazd i wyruszyć dalej pieszą lub rowerkiem.

Kilka obrazków











Żeby zbytnio nie zanudzać - reszta tu: http://szlakiibezdroza.bl...ody-ezczok.html
_________________
http://szlakiibezdroza.blogspot.com/
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2015-04-30, 09:25   

Siedziałem kiedyś w Rudach na praktykach miesiąc (z noclegiem w Raciborzu). Parę razy zaglądaliśmy do rezerwatu, miejsce urokliwe,
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2015-04-30, 09:50   

Warto odwiedzić to miejsce, klimatem przypomina mi Dolinę Baryczy lub okoliczne "Święte Ługi". Swego czasu dziwiłem się, dlaczego nie można podjechać samochodem bezpośrednio (np. 300-500m) w okolice zbiornika, ale teraz uważam za słuszną strefę ochronną 2-3km od turystów.
_________________
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
 
 
kris_61 


Dołączył: 23 Sie 2013
Posty: 293
Skąd: Bytom
Wysłany: 2015-04-30, 13:32   

ceper napisał/a:
Warto odwiedzić to miejsce, klimatem przypomina mi Dolinę Baryczy lub okoliczne "Święte Ługi". Swego czasu dziwiłem się, dlaczego nie można podjechać samochodem bezpośrednio (np. 300-500m) w okolice zbiornika, ale teraz uważam za słuszną strefę ochronną 2-3km od turystów.


Ludzie chyba - jeśli by było można, pojechali by chyba wszędzie autem. :lol
_________________
http://szlakiibezdroza.blogspot.com/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group