Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Andrzejki pod Potrójną

Autor Wiadomość
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6106
Skąd: Oława
Wysłany: 2014-12-13, 00:21   

laynn napisał/a:

Dziś wolę ciepło niż wygląd!


ja zawsze popieralam, popieram i bede popierac ta teze do ktorej ty doszedles po latach :P

mycie wlosow na wyjezdzie? zimowym??? brrrrrrrrr
_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2014-12-13, 09:41   

buba napisał/a:
mycie wlosow na wyjezdzie? zimowym??? brrrrrrrrr

hehehe.
Kiedyś usłyszałem tezę, częste mycie skraca życie.
 
 
Basia Z. 


Dołączyła: 06 Wrz 2013
Posty: 3550
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2014-12-13, 10:10   

A ja jestem po stronie Nes-ki.
Włosy potrafię umyć w każdych warunkach.
_________________
http://www.pilot-przewodnik.org/
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6106
Skąd: Oława
Wysłany: 2014-12-13, 16:53   

laynn napisał/a:
częste mycie skraca życie.


"Kon sie nie myje a zyje"
"Mycie nog to nasz wrog"
"Brudne uda czynia cuda"
"Brudne gacie szczescie w chacie" itp itd :lol

byla tez "zlota mysl" z wiaty na wzgorzach strzelinskich

_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
 
 
nes_ska 


Wiek: 35
Dołączyła: 09 Paź 2013
Posty: 2931
Skąd: Brzesko
Wysłany: 2014-12-13, 17:43   

A ja lubię się umyć dwa razy dziennie, jeśli tylko są ku temu warunki :P ...a z nieumytymi włosami po prostu się źle czuję:P ...chociaż zdarza się czasem. "Prawdziwym turystą" niestety nazwać się nie mogę :D , ale hasło zabawne ;)
_________________
Jestem tu gdzie stoję, ale jeśli się ruszę, to mogę się zgubić.
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2014-12-13, 18:26   

A ja nie lubię chamsko popapranych napisami wiat, bacówek, ławek :-/

Bez mydła sporo moge wytrzymać ale jak tylko jest okazja wypluskać się choć trochę, to korzystam.
Co do włosów- w czasach gdy miałem długie to z kumplem jak głupole myliśmy proszkiem do prania w zimnym morzu. No rzeźnia :lol
Ale nie wypadły.
 
 
Basia Z. 


Dołączyła: 06 Wrz 2013
Posty: 3550
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2014-12-13, 22:34   

Mi się już kilkanaście razy na długich wyjazdach, jak nie było innych możliwości zdarzało myć włosy w zimnej wodzie wprost ze źródła, miała chyba około 4 stopni, myślałam że mi cała skóra z głowy odpadnie tak było zimno.

Czasem podgrzewałam wodę na kuchence i polewałam głowę garnczkiem.

Ale dłużej niż 3-4 dni bez mycia włosów nie wytrzymuję.
_________________
http://www.pilot-przewodnik.org/
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6106
Skąd: Oława
Wysłany: 2014-12-13, 22:46   

nes_ska napisał/a:
.a z nieumytymi włosami po prostu się źle czuję:P


A nie boisz sie ze sie przeziebisz? z chorymi zatokami czlowiek sie chyba czuje gorzej niz z nieumytymi wlosami. Jesli twoja odpowiedz jest "nie" to naprawde strasznie zazdroszcze ci konskiego zdrowia- ja ciagle musze uwazac zeby sie nie rozchorowac.. A i tak nie zawsze sie udaje (i potem tak jak teraz zamiast siedziec w sudeckiej wiacie to siedze w domu w weekend i kaszle :(

Basia Z. napisał/a:

Ale dłużej niż 3-4 dni bez mycia włosów nie wytrzymuję.


Moj rekord to 3 miesiace.. :ops I wiesz ze po takiej akcji przestaly mi sie wlosy przetluszczac? tak jak kiedys po dwoch dniach od mycia mialam maslo na glowie to teraz myje wlosy zwykle co tydzien (na wyjazdach rzadziej) i nie strasze tak bardzo :P Wydaje mi sie ze to swietna metoda dla ludzi majacych duzy problem z przetluszczaniem sie wlosow- acz nie powiem, faktycznie dosyc radykalna ;)

Piotrek napisał/a:
Co do włosów- w czasach gdy miałem długie


Pamietam twoja fote- z dlugimi wlosami, z gitara, w jakiejs chatce czy bacowce! :D Szkoda ze tak duzo facetow jak osiaga wiek 25+ to obcina wlosy (i to nie tylko ci co łysieja...)
_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Ostatnio zmieniony przez buba 2014-12-13, 22:54, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
Basia Z. 


Dołączyła: 06 Wrz 2013
Posty: 3550
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2014-12-13, 23:01   

Po takiej akcji mycia włosów nigdy się nie przeziębiłam.
Przeziębiam się kiedy w pracy działa klima i jest za sucho, albo w czerwcu, zwykle jak jest za ciepło. 35 stopni ciepła i katar - to zwykle mnie dotyka.
Zatok nigdy nie miałam chorych (i niech tak zostanie, tfu, tfu)
Ja raczej jestem z tych "zimnolubnych".

Jakbym tak miała nie myć włosów 3 miesiące to chyba wolałabym ogolić się na łyso.
Brudne włosy mi przeszkadzają po 2-3 dniach, a w górach jeszcze szybciej bo się człowiek poci i są całe słone. Wtedy wkładam jakąś chustkę czy buff, aby ich nie czuć, ale to pomaga tylko na krótko. I nie chodzi tylko o strąki na głowie ale przede wszystkim o wstrętny dla mnie zapach.

A na co dzień to myję włosy rano i z mokrymi idę do pracy, również teraz.
_________________
http://www.pilot-przewodnik.org/
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6106
Skąd: Oława
Wysłany: 2014-12-13, 23:23   

Basia Z. napisał/a:
Przeziębiam się kiedy w pracy działa klima


Klima to jeden z moich najwiekszych wrogow! Latem czy w pracy, czy w sklepie, czy w srodkach komuniakcji -wszedzie jest czlowiek narazony na lodowate i smierdzace wyziewy! Tylko w domu i w skodusi mozna sie czuc bezpiecznie (i na wschodzie ;) bo tam ludzie maja we krwi ze przeciag to zabojca )
_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Ostatnio zmieniony przez buba 2014-12-13, 23:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8312
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2014-12-14, 22:53   

buba napisał/a:
i smierdzace wyziewy!


śmierdzące wyziewy w autobusach to raczej od tych, którzy stosują twoją zasadę wrogości do mydła :D bo smrodu z klimy to ja jeszcze nie widziałem i nie czułem :o-o smród z grzejnika to owszem, ale z klimy??
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6106
Skąd: Oława
Wysłany: 2014-12-15, 06:30   

Wiele zapachow z klimy czulam- zarowno z takiej nieczyszczonej w postaci zepsutego, dusznego powietrza jak i ze "swiezej" w postaci perfumowanych zapaszkow (to nagminne w autach)

Pudelek napisał/a:

śmierdzące wyziewy w autobusach to raczej od tych, którzy stosują twoją zasadę wrogości do mydła


Z autobusow to glownie traumatycznie wspominam tych zlanych dezodorantami o zapachu wanilii..

Ja tam wrogiem mydla nie jestem, mydlo rzecz bardzo przydatna-ale we wszystkim przydalby sie umiar.. A obecnie w kwestii szeroko pojetej higieny zaczal panowac obled wsrod sporej ilosci ludzi np. nie pojedzie w miejsce gdzie nie ma prysznica, nie umyje twarzy mydlem bo cos tam, umiera na mysl ze moglby sie skonczyc antyperspirant, faceci sie depiluja bo czuja sie wtedy bardziej czysci itp Nie wiem skad to sie wzielo...
_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Ostatnio zmieniony przez buba 2014-12-15, 06:45, w całości zmieniany 6 razy  
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2014-12-15, 07:31   

buba napisał/a:
np. nie pojedzie w miejsce gdzie nie ma prysznica...

A widzisz, to akurat jest dobry trend, bo z miejsc nie-luksusowych naturalnie odpada część ludzi którzy mają wygórowane potrzeby :) Zakładając, że umywalka to za mało.
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8312
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2014-12-15, 11:01   

może nie umieram, ale myśl, że miałby mi się skończyć antyperspirant też się nie cieszę - nie cierpię zapachu swojego kilkudniowego potu, zwłaszcza takiego przeżartego alkoholem :D

buba napisał/a:
faceci sie depiluja bo czuja sie wtedy bardziej czysci itp

kobiety też się depilują i jakoś nikt z tego powodu szat nie rozdziera :D (a jeszcze kilka dekad temu usuwanie kobiecych włosów z większości znanych miejsc też było uznawane za dewiację :P )

Większość facetów to chyba usuwa kudły z powodów estetycznych - bo jest spora grupa kobiet, która męskiego owłosienia nie znosi. To ja bym musiał usunąć je z całego ciała prawie :D

A swoją drogą teraz można zaobserwować odwrotny trend - moda na męskie brody! Prawdziwy hipster musi mieć brodę! Śmiech mnie ogarnia jak widzę tych wypicowanych chłopaków z super-dokładnie ostrzyżoną do milimetra brodą siedzących w czapce wewnątrz lokalu :-o
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6106
Skąd: Oława
Wysłany: 2014-12-15, 11:28   

Pudelek napisał/a:
siedzących w czapce wewnątrz lokalu :-o


a siedzenie w czapce pod dachem swiadczy obecnie o przynaleznosci do jakiejs podkultury? bo czesto tak robie i moze warto by wiedziec do jakiej grupy beda mnie ludzie wciagac ;)

Pudelek napisał/a:

kobiety też się depilują i jakoś nikt z tego powodu szat nie rozdziera :D (a jeszcze kilka dekad temu usuwanie kobiecych włosów z większości znanych miejsc też było uznawane za dewiację :P )


Ta mode akurat predzej moge zrozumiec, u kobiet nadmierne owlosienie np. broda i wąsy, czy nozki jak sarenka czesto swiadcza o zaburzeniach hormonalnych, wiec nic dziwnego ze takie osoby wstydza sie swojej choroby i staraja sie to ukryc. Rozumiem tez ze glupio dziewczynie miec bardziej owlosione plecy czy nogi od swojego faceta :P (a znalam takie przypadki...)

A ze kilka dekad temu takiej presji spolecznej i narzuconej mody nie bylo - bylo dla mnie normalniejsze (choc np. moja babcia, bardzo czarna brunetka, miala lekki wąsik i depilowala go od czasow przedwojennych bo sama z siebie nie chciala wygladac jak facet..)

Pudelek napisał/a:
Śmiech mnie ogarnia jak widzę tych wypicowanych chłopaków z super-dokładnie ostrzyżoną do milimetra brodą


Niestety musze takowych ogladac prawie codziennie, bo rasa przedstawicieli i domokrazcow wloczacych sie po aptekach tak zwykle wyglada.. Czasem maja brody czasem nie, ale maksymalne odpicowanie jest cecha wspolna...

Pudelek napisał/a:
Większość facetów to chyba usuwa kudły z powodów estetycznych - bo jest spora grupa kobiet, która męskiego owłosienia nie znosi.


Sa tez kobiety ktore wogole obrzydza meskie cialo i wola kolezanke ;) Ich wybor, ale trudno zeby z tego powodu faceci doklejali sobie cycki ;)

Pudelek napisał/a:
To ja bym musiał usunąć je z całego ciała prawie :D


Nie chcesz byc modny i czysty? :D
_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Ostatnio zmieniony przez buba 2014-12-15, 12:08, w całości zmieniany 7 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - forum anime