Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

"...a idź do diabła ..." to poszedłem do Boruty na Hale Borucią 26.02.2022

Autor Wiadomość
GNLS 

Dołączył: 17 Lut 2022
Posty: 20
Skąd: kraina Pentax-a
Wysłany: 2022-02-27, 21:22   "...a idź do diabła ..." to poszedłem do Boruty na Hale Borucią 26.02.2022

"...a idź do diabła..." , czyli Hala Borucia i okolica
Start : godz.6:10 Meta : godz.11:40
Dystans : ok.15 km
Trasa w skrócie :
Milówka (parking przy cmentarzu) - Na Młace - Juraszka - Prusów - Hala Borucia* - Boruć** - Chołocia Dolinka - Prusów - Juraszka - Do Słowików - Kopiec - Milówka (parking przy cmentarzu)

*Hala Borucia , nazywana również Halą Borucz (co mapa to inaczej)
*Boruć , nazywany również Borucz ...

Kilka dni temu znajomy rzekł do mnie , bym "...a idź do diabła..." po dyskusji o aparatach :haha
Co zrobić ..on posiadacz sprzętu na N. , ja obecnie tego na P. ... musiało się zrobić gorąco :fajka
Wziąłem sobie jego słowa do serca ... i w sobotę wybrałem się do Boruty na Hale Borucią (nie mylić z Halą Boraczą , bo to zupełnie inna lokalizacja 🙂 )
Według prognoz miało być kiepsko , śnieg miał sypnąć itd ...a jak widać pogoda szamanom się nie sprawdziła .
Na cmentarzu czekał na mnie żywy komitet powitalny w postaci 3 saren , niestety na mój widok uciekły , ze strachu jakby ducha zobaczyły .
Fajnie się szło , tego białego g...(czyt.śniegu) od 0 do 5 cm świeżego puchu . Owszem był i stary śnieg , lecz był tak twardy ,że moje 90kg z plecakiem i aparatem , nawet na cm się nie zapadało .
W drodze powrotnej spotkałem raptem jedną osobę , paralotniarza , który wspinał się na dziko na Prusów .
Hala Borucia jak zwykle dostarczyła mi fantastycznych widoków , Prusów itd zresztą też .
Część trasy pokonałem szlakiem papieskim , część zapomnianym czerwonym szlakiem spacerowym ,część niebieskim , a część zupełnie na dziko . Ten czerwony szlak spacerowy jak szybko powstał , tak jeszcze szybciej o nim zapomniano ... nawet sporo lokalsów o nim nie wie .
Jako ciekawostkę dodam iż między Halą Borucią ,a Prusowem szlak niebieski przebiega w dwóch miejscach . Ot swego czasu poprowadzono go na tym odcinku na nowo ,a starej wersji przez Chołocią Dolinkę nie zlikwidowano . Zdecydowanie polecam wam starą wersję tego odcinka szlakowego ! Idzie się tam dużo przyjemniej . Na nowszą wersję to nawet ci na elektrykach klną ...bo nie potrafią tego odcinka krótkiego podjechać ;)
To był bardzo udany spacer z aparatem po górach
Na totalnym luzie , bez pośpiechu ...toż gdy mam aparat nie ma jak się spieszyć :-o
Kilka dni wcześniej dałem ogłoszenie na swoim fotokoncie iż mogę z kimś się wybrać ...niestety nikt nie miał odwagi iść ze mną do diabła . W sumie jak zobaczyli moją łysą łepetynę i chęć "spaceru" do diabła ...nawet najwięksi twardziele wymiękli :haha

Kilka zdjęć ze spaceru ...

chwile po starcie


Na Młace


Na Juraszce



Na Prusowie




Na Hali Boruciej






Chołocia Dolinka



Prusów na powrocie


Jedyny napotkany osobnik ...(nie licząc 3 saren cmentarnych)


Kogoś wilki zjadły i tyle z niego zostało


W okolicy Kopca


3 Barany ... Barania Góra , Mała Barania ...i 3 zodiakalny zdjęcia robił


ps.znacie jakąś stronę do wrzucania zdjęć na forum , poza fotosikiem , by nie płacić za to ...bo jakoś nie widzę sensu ,by dla jednego forum ...
_________________
...mówią mi ,że zrobiłem krok wstecz ... odpowiadam ,że dwa kroki do przodu...
Ostatnio zmieniony przez GNLS 2022-02-27, 21:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2022-02-27, 21:37   

Można też np. na Googlach ale po wstawieniu ich na forum czasem się nie wyświetlają.

A widoczki w relacji bardzo przyjemne :ok
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9383
Wysłany: 2022-02-27, 22:04   

Jeszcze nie byłem na Boruciej, muszę zobaczyć na własne oczy te widoki.
Kilka fotek trafia mocno w moje gusta :)
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2022-02-28, 00:14   

Zdjęcia google. Jest 15 GB darmo, ale nie w oryginalnej jakości.
Jednak i tak na forum najlepiej wstawiać mniejsze zdjęcia.

Fajne to pierwsze zdjęcie.
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9383
Wysłany: 2022-02-28, 05:48   

Cytat:
Jednak i tak na forum najlepiej wstawiać mniejsze zdjęcia.


Ostatnio to sprawdziłem i wrzuciłem zdjęcia w tej niby najlepszej rozdzielczości, 960 chyba ? I jak dla mnie, osoby która korzysta prawie wyłącznie z telefonu, wolę zdjęcia o zdecydowanie większej rozdzielczości, Te mniejsze są niewyraźne, nawet po kliknięciu i otwarciu w fotosiku.

P. S
A co jest nie tak z fotosikiem, że szukasz innych rozwiązań?
Ostatnio zmieniony przez Adrian 2022-02-28, 05:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2022-02-28, 08:14   

Ja wrzucam ostatnio zdjęcia albo z bloga (w relacjach), albo głównie pomniejszone, ale do 1800x1197. Niestety, te wrzucane z googla, co i tak są w mniejszym formacie, są rozmazane, nie raz myślałem, że coś przeoczyłem, że pomyliłem i wstawiłem nie ostre zdjęcie, mimo, że z zasady nie ostre idą do kosza na etapie postprodukcji.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group