Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

6137 kroków.

Autor Wiadomość
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2021-06-09, 15:41   

laynn napisał/a:
Mnie ręce drżą,
To od boreliozy - jak u kolegów. Ponoć zaraźliwa jest. :haha

Sfocić ptaszka to nie problem o każdej porze dnia i nocy, ale złowić rybkę to prawdziwa sztuka - powiada ceper-wędkarz.
_________________
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
 
 
sprocket73


Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 5569

Wysłany: 2021-06-09, 15:49   

ceper napisał/a:
Sfocić ptaszka to nie problem

Właśnie do Twojego ptaszka doskonały byłby obiektyw makro :)
_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12258
Skąd: Bytom
Wysłany: 2021-06-09, 15:59   

Jebłem. :lol Brawo Sprocket.
Profil Facebook
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2021-06-09, 16:07   

Gdy będzie makro bez obiektywu, to wokół postrach jest. Dziewczyny piszczą. :P
_________________
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2021-06-09, 16:55   

Cytat:
Właśnie do Twojego ptaszka

A nie mikroskop?

Przecież stare przysłowie mówi, że krowa, która dużo ryczy, mało mleka daje...
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2021-06-09, 17:30   

Zaprawdę powiadam Wam, że niektórzy ludzie urodzili się, by leżeć całymi dniami. To są pany.
Inni zaś mają możliwość pracy. Taka dobra praca, lubicie ją. Bóg tak chciał. :rol
_________________
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Ostatnio zmieniony przez ceper 2021-06-09, 17:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14415
Wysłany: 2021-06-09, 18:38   

Wiktorze - w tej Kubiesówce jest prywatne schronisko ?
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14415
Wysłany: 2021-06-09, 18:49   

laynn napisał/a:
Cytat:
Właśnie do Twojego ptaszka

A nie mikroskop?

Przecież stare przysłowie mówi, że krowa, która dużo ryczy, mało mleka daje...


Do słowka o. to mikroskop nie tylko do genitali by się przydał.

Widzę, że dzisiaj Koledzy traktują cepra w wersji " pajaca na gumce i błazna na sznurku ". Można i tak. A w wersji ignorowania jego wypowiedzi to skojarzył mi się kawał :

Przychodzi ceper do lekarza. Siada pokornie pod parapetem, czeka bez słowa, w ręce trzyma wymięty banknocik. Czuć od niego cebulą, teściową, starym tłuszczem, żoną, czosnkiem i rybą z przeceny.

Po pięciu godzinach ceper dostaje pozwolenie na wejście do gabinetu.

Czego ? - pyta lekarz czując i widząc cepra.

Panie Doktorze - cichutko mamrocze ceper - mam wrażenie, że jestem ignorowany.

Następny proszę ! - odpowiada lekarz .

P.s. słowek ty ponoć masz 50 lat. Może już czas zacząć żyć poza Internetem ?
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Ostatnio zmieniony przez Dobromił 2021-06-09, 18:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2021-06-09, 19:21   

Dobromił napisał/a:
Wiktorze - w tej Kubiesówce jest prywatne schronisko ?

No właśnie nie wiem.
Co ciekawe, na mapach, np compasu jest zaznaczone schronisko, ale jakby tuż przy szlaku. W internetach znalazłem informację o agroturystyce, o chacie na Długim Groniu, ale nic o starym schronisku. Jakby ktoś coś wiedział, to z miłą chęcią się dowiem.
Agroturystyka jest na zachodnich zboczach Kubiesówki, chata wspomniana poniżej szlaku (podobno gościu zbierał parę lat temu podpisy o możliwość jazdy terenówkami po tym terenie).
Niestety, ale teściowa od lat młodzieńczych nie odwiedzała tych rejonów, jak przyjeżdżała to do domu, do prac w polu, ale te pola (pod wypas krów, uprawę ziemniaków) na Glince (szczycie) nie są już z 50lat prowadzone, jeszcze żona za czasów szkolnych w wakacje jeździła na tak zwane Równie i stamtąd a to siano zwożono, a to coś przy roli pomagała (Równia to polana na stokach Soliska). Stąd nie mam od niej żadnych wiadomości. Zresztą i Tatry ona pierwszy raz widziała, bo nie chodzili oni po tych górach dla przyjemności, a więc mimo, że to parę kroków, to nikt nie chodził oglądać widoków, tylko schodzono do domu.
Tu screen mapy:


Widać na niej zaznaczone na żółto Prywatne Schronisko Agr. Kubiesówka pod wieżą, na prawo od niego tą chatę, a na lewo jest ta agroturystyka, do której prowadzą reklamy.


Co do drugiego postu, no cóż, ja włączam ceprowi ignora i postów jego nie będę widział.
Ostatnio zmieniony przez 2021-06-09, 19:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14415
Wysłany: 2021-06-09, 19:30   

http://www.kubiesowka.pl/

Chyba o tym myślę. Szedłem tam z Krawców wzdłuż Drogi Krzyżowej. Pamiętam bardzo ciekawy widok na Tatry. Długo, długo i jeszcze dłużej nie mogłem się domyśleć jakie szczyty widzę.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2021-06-09, 19:37   

To jest ta działająca i reklamująca się agroturystyka. Planowałem dotrzeć pod nią i ją obejrzeć, liczę, że córę w te wakacje jeszcze tam wyciągnę (normalnie jestem w szoku jak ona rwie do przodu). Z racji swojej kwatery, nie szukałem nigdy w okolicy kwater. Wiem, że u pani sołtys można też noclegi wynająć (przy głównej drodze kawałek dalej za szkołą i kościołem).
Moim zdaniem, szlak na Krawców jest bardzo widokowy i ciekawy właśnie na początku. Końcówka to nuda.

Ps. w lesie przy szlaku pod szczytem Glinka pomagałem parę lat temu w pracach przy zrywce (porządkowe), dojeżdżając traktorkiem samoróbką. Z powrotem zabieraliśmy co grubsze gałęzie, suche drzewka i jechało się na nich. Całkiem fajna atrakcja :D szczególnie jak na tych kamiorach paką na każdą stronę przechylało.
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14415
Wysłany: 2021-06-09, 19:40   

To spore to agro. Myśmy tam w 20 osób świętowali i spali :)
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2021-06-09, 20:20   

Jednak to borelioza. Przepraszam kolegów za niecne podejrzenia. Lichutko widzę Waszą przeszłość. I przyszłość. :ryb

laynn, nabyłem za 399 zł narzędzie pracy na agro. Rozejrzyj się w swym miejscu pracy i skojarz z instrumentem. Nie jest to trąba jerychońska. :ryb

Edit: Gdyby kolega chciał iść w/na/ tango, to mogę polecić po mikro, bo o makro szkoda gadać.
_________________
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Ostatnio zmieniony przez ceper 2021-06-09, 20:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10873
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2021-06-09, 20:33   

Jeden z Klubowych PTTKowskich "Dni Dziecka" mieliśmy na Kubiesówce. Miło wspominam, miejsce ładne, a i żarcie dobre zaserwowali. I z Krawcowego bardzo przyjemnie się tam idzie.

O ile o to samo chodzi





Ostatnio zmieniony przez Piotrek 2021-06-09, 20:36, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania