Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

5.07.2014 Tatry: Załupa H i droga Gnojka

Autor Wiadomość
adrians_osw 


Wiek: 35
Dołączył: 12 Wrz 2013
Posty: 80
Wysłany: 2014-07-10, 20:16   5.07.2014 Tatry: Załupa H i droga Gnojka

W ostatni weekend planowałem posiedzieć w domu i trochę odpocząć po dwóch kilkudniowych wyjazdach. Ale jako, że pogoda była dość fajna to szybko się złamałem i razem z Jackiem (znanym na forum jako jck ;) ) wybraliśmy się w Tatry. W planie dwie drogi w grani Kościelców. No ale najpierw trzeba tam dojść, więc o 6 rano ruszamy z okolic ronda w Kuźnicach. Bo chwili kontemplacji wybieramy drogę Doliną Jaworzynki, i ruszamy do góry. Po drodze kilka porannych widoczków:






I tak kilka minut po 8 jesteśmy nad Czarnym Stawem, gdzie robimy mały popas i ruszamy dalej. Z małego Kościelca w końcu jakieś konkretniejsze widoczki :)



W końcu dochodzimy jednak do pierwszej naszej drogi biegnącej zachodnią ścianą Zadniego Kościelca. Droga nazywa się Załupa H wyceniana jest na III ale w większości trudności są za II.



Przejście drogi zajmuje nam około 1:30h. Praktycznie w całości droga prowadzi po skalnych płytach i trzeba ją pokonać na "tarcie". Najtrudniejszy moment był bodajże w 3/4 drogi gdy gładką dość stromą płytę trzeba było przetrawersować. Miałem w tym miejscu ograniczone zaufani do przyczepności moich butów :D Jak się okazało zupełnie niepotrzebnie ;)



Po przejściu Załupy nie wychodzimy na szczyt Zadniego Kościelca, a odbijamy w bok w stronę ścian Kościelca, tam czeka nas druga droga tego dnia - "Gnojek". Nie mam pojęcia skąd ta nazwa :D



Według topo Gnojek miał być trudniejszy od Załupy, z kilkoma trójkowymi miejscami. Miejsca owszem były, ale zgodnie stwierdzamy, że ta droga podobała nam się znacznie bardziej. I tak po godzinie przyjemnej wspinaczki jesteśmy na szczycie.



Zejście szło bardzo sprawnie i przyjemnie, aż do momentu gdy na prostym kawałku drogi nieopodal Murowańca, wykręciłem sobie kostkę. No cóż byłoby za pięknie jakby wszystko gładko poszło. Z Murowańca 2h toczę się do auta, później wracamy do domu, z myślą o meczu :) Niestety gdy dojeżdżamy Argentyna już prowadzi a to nas nie cieszy...

Mimo dwóch małych minusów na koniec dzień i tak na plus :) Dwie fajne drogi zrobione, do tego wiele głębokich przemyśleń po drodze :lol : A na koniec w domu lecznicze piwo ;)

Ciut więcej zdjęć -> https://picasaweb.google....ojkaIII5072014#
_________________
--->>>flickr<<<---
 
 
nes_ska 


Wiek: 35
Dołączyła: 09 Paź 2013
Posty: 2931
Skąd: Brzesko
Wysłany: 2014-07-10, 20:23   

Świetnie! :) Tatry od strony, której mnie na pewno nie będzie dane poznać ;) I jak widać pozioma droga może być bardziej niebezpieczna niż pion ;D

Pogoda naprawdę do pozazdroszczenia.
Ostatnio zmieniony przez nes_ska 2014-07-10, 20:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Tępy dyszel 


Wiek: 44
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 2781
Skąd: Tychy
Wysłany: 2014-07-10, 20:26   

Co tu dużo pisać - toś Panie pięknie ,,pozamiatał".
Ja jakoś wole ufać ręcom, nogom i innymi członkami własnymi, niż kawałkowi sznurka.

Tym większy ,,szacun" dla Ciebie.

To chyba teraz czas na drogę Stanisławskiego, co nie ?
 
 
adrians_osw 


Wiek: 35
Dołączył: 12 Wrz 2013
Posty: 80
Wysłany: 2014-07-10, 20:35   

nes_ska napisał/a:
I jak widać pozioma droga może być bardziej niebezpieczna niż pion ;D


Chyba koncentracja była gorsza na tym poziomie :D

Tępy dyszel napisał/a:
To chyba teraz czas na drogę Stanisławskiego, co nie ?


To chyba jednak troszkę za wysokie progi jeszcze dla mnie. Ale kiedyś, może...
_________________
--->>>flickr<<<---
 
 
Malgo Klapković 


Wiek: 37
Dołączyła: 06 Lip 2013
Posty: 2477
Wysłany: 2014-07-10, 21:22   

adrians_osw, piękne zdjęcia (szkoda, że tak mało) i gratuluję przejścia :) Rzeczywiście ta druga droga wygląda jakoś tak... fajniej :)
A jak kostka? Doznała samouleczenia?
 
 
adrians_osw 


Wiek: 35
Dołączył: 12 Wrz 2013
Posty: 80
Wysłany: 2014-07-10, 21:43   

Mało bo jednak sporą część dnia aparat był w plecaku, żeby nie przeszkadzał.

Kostka dwa dni była fioletowa :D teraz już prawie wróciła do normalnego koloru. Jednak jak tylko stanął bym krzywo to od razu ją czuje - jeszcze parę dni muszę się oszczędzać.
_________________
--->>>flickr<<<---
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14380
Wysłany: 2014-07-11, 07:16   

adrians_osw napisał/a:
"Gnojek". Nie mam pojęcia skąd ta nazwa


Od nazwiska.

W 2009 zrobiłem, prowadzony przez Biskupa, Grań Kościelców. Do tej pory jestem dumny z siebie :)

P.s. Czy spiliscie sie potem z Jackiem ? ;)
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Malgo Klapković 


Wiek: 37
Dołączyła: 06 Lip 2013
Posty: 2477
Wysłany: 2014-07-11, 10:50   

adrians_osw napisał/a:
Kostka dwa dni była fioletowa teraz już prawie wróciła do normalnego koloru. Jednak jak tylko stanął bym krzywo to od razu ją czuje - jeszcze parę dni muszę się oszczędzać.

Życzę szybkiego powrotu do zdrowia :) Trzeba wykorzystać wakacyjny czas ;)
 
 
TNT'omek 


Wiek: 54
Dołączył: 14 Sie 2013
Posty: 2517
Skąd: Beskid Mały
Wysłany: 2014-07-11, 11:21   

Fajna droga , taka "rekreacyjna" ;) pewnie na dobrą sprawę, nie trzeba było liny z wora wyciągać :D
adrians_osw napisał/a:
Kostka dwa dni była fioletowa

a w jakich butach byłeś? niskich czy wysokich? pytam , bo noszę się z zamiarem nabycia niskich- podejściówek do wszelakich letnich akcji górskich.
_________________
in omnia paratus...
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14380
Wysłany: 2014-07-11, 12:46   

TNT'omek napisał/a:
a w jakich butach byłeś? niskich czy wysokich?


Nic to , Panie, nie da. 5 czerwca 2010 poważnie zagipsowałem lewą nogę ( na 44 dni ). Szedłem Jaworzynką w wysokich, sztywnych, twardych Scarpach pod raki. Stopa poszła w pizdu.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
adrians_osw 


Wiek: 35
Dołączył: 12 Wrz 2013
Posty: 80
Wysłany: 2014-07-11, 13:25   

Malgo Klapković napisał/a:
Życzę szybkiego powrotu do zdrowia :) Trzeba wykorzystać wakacyjny czas ;)


Dzięki :)


Cytat:
W 2009 zrobiłem, prowadzony przez Biskupa, Grań Kościelców. Do tej pory jestem dumny z siebie :)

P.s. Czy spiliscie sie potem z Jackiem ? ;)


Grań Kościelców wygląda bardzo przyjemnie, mam nadzieją że kiedyś się tam wybiorę :)

Nie spiliśmy się niestety bo wracaliśmy autami, ja do siebie, a później Jacek dalej swoim. Ale myślę, że będzie okazja nadrobić to zaniedbanie ;)

Cytat:
a w jakich butach byłeś? niskich czy wysokich? pytam , bo noszę się z zamiarem nabycia niskich- podejściówek do wszelakich letnich akcji górskich.


Byłem w butach wysokich, aczkolwiek dość miękkich. Wydaje mi się, że dzięki temu oszczędziłem sobie gipsu i innych nieprzyjemności.
_________________
--->>>flickr<<<---
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14380
Wysłany: 2014-07-11, 13:30   

adrians_osw napisał/a:
Grań Kościelców wygląda bardzo przyjemnie, mam nadzieją że kiedyś się tam wybiorę


Życzę szybkiego wyjścia z Szafy ;)
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Iva 


Wiek: 41
Dołączyła: 04 Wrz 2013
Posty: 1544
Skąd: łódzkie
Wysłany: 2014-07-11, 23:24   

Super! I jaka pogoda ;) kilka dni wcześniej nie było takich widoków z Kościelca. :zly
nes_ska napisał/a:
Tatry od strony, której mnie na pewno nie będzie dane poznać ;)

A może jednak? ;)
_________________
"Kiedy świat się od ciebie odwraca, ty też musisz się od niego odwrócić."
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group