Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

28.12. Brzesko-Okocim-Bocheniec, czyli moje okolice

Autor Wiadomość
nes_ska 


Wiek: 35
Dołączyła: 09 Paź 2013
Posty: 2931
Skąd: Brzesko
Wysłany: 2013-12-29, 12:12   28.12. Brzesko-Okocim-Bocheniec, czyli moje okolice

28.12. - 14 stopni na termometrze. Żal tego nie wykorzystać! Jako że wieczór już miałam zaplanowany, nie mogłam sobie pozwolić na dalsze wycieczki, więc zrobiłam obchód miasta i okolic.

Moim celem było wzgórze Bocheniec, ale nie chciałam iść nudną trasą, więc poszłam naokoło.

Najpierw poszłam rzucić okiem na zespół pałacowo-parkowy Goetzów Okocimskich w Brzesku.



W budynku dawniej mieściło się moje liceum. Później w związku z brakiem inwestycji budynek strasznie niszczał, miasto nie miało pieniędzy na odrestaurowanie, więc pałac sprzedano. Niestety ograniczono dostęp mieszkańcom, ale park i pałac zyskały na uroku. Zarówno wnętrze jak i zewnętrzna część budynku zostały odremontowane. Wiele drzew w parku zostało oznaczonych jako pomniki przyrody. Dzieje się. W hotelu obecnie organizowane są między innymi koncerty muzyki klasycznej, na które mogą wybrać się mieszkańcy. W niedalekiej przyszłości ma być również piwne SPA ;-p

Tutaj kilka zdjęć z wnętrza: http://www.palacgoetz.pl/galeria/wnetrza



Następnie trochę zapomnianą częścią miasta ruszyłam do lasu okocimskiego. W okresie bezśniegowej zimy wygląda on dość smutno, ale wolałam iść tędy niż asfaltem.




Po wyjściu z lasu nauczyłam się jeszcze podstawowych obowiązków obywatelskich.



Przez las okocimski dotarłam do Okocimia, gdzie mimo dość ostro świecącego słońca, można było załapać się na jakieś widoki:





Dostrzegłam również oznaki zimy :P :



...i swój cel, czyli wzgórze Bocheniec:



Po drodze się trochę pogubiłam, musiałam się przedzierać przez rzekę (która na szczęście była teraz małym strumykiem :D ) i myślałam, że nie zdążę na zachód słońca na Bocheniec. Łapałam zatem te widoki, które już miałam, czyli m.in. widok na moje miasteczko:



...a także słońce, przebijające się przez las:




Dotarłam na miejsce, jeszcze nie zrobiło się całkiem ciemno!






Na Bocheńcu...



...kiedyś znajdowało się grodzisko Wiślan. Dzisiaj jest tam mały kościółek.

To wszystko, na co mogłam sobie pozwolić "pod domem".

Tutaj galeria: https://plus.google.com/p...489642695585425
Ostatnio zmieniony przez nes_ska 2013-12-29, 12:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2013-12-31, 08:12   

Fajnie się ten pałacyk prezentuje.
Ja rok temu po sylwku zwiedzałem okolice w "pobliżu" bo okolice Bodzanowa. I podobają mi się te pofalowane rejony :) .
 
 
vertigo
[Usunięty]

Wysłany: 2013-12-31, 09:40   Re: 28.12. Brzesko-Okocim-Bocheniec, czyli moje okolice

No proszę, co za niespodzianka ktoś z moich stron :)

nes_ska napisał/a:

W budynku dawniej mieściło się moje liceum.


To było też liceum mojej mamy i siostry ;)
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2013-12-31, 12:49   

Teren całkiem ładnie pofalowany, na rowerze to by się człowiek mógł zmęczyć przy dłuższej wycieczce, a właśnie na rower mi się te okolice wydają atrakcyjne, bo urozmaicone.
 
 
vertigo
[Usunięty]

Wysłany: 2013-12-31, 13:19   

Piotrek napisał/a:
Teren całkiem ładnie pofalowany, na rowerze to by się człowiek mógł zmęczyć przy dłuższej wycieczce, a właśnie na rower mi się te okolice wydają atrakcyjne, bo urozmaicone.


A niedaleko browar Okocim ;)
 
 
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2014-01-02, 10:14   

Urzekła mnie ta wycieczka, mówię całkiem poważnie! Zainspirowałaś mnie do częstszych wyskoków, tak po prostu za miasto. :DD

No i piękny zachód. :-o
 
 
Basia Z. 


Dołączyła: 06 Wrz 2013
Posty: 3550
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2014-01-02, 19:44   

Na rower to te okolice są fantastyczne !

Mam rodzinę dość niedaleko od Brzeska, około 6-7 km na zachód od Wiśnicza Nowego i kilka razy, jak moje dzieci były w wieku 4-12 lat spędzałam tam z nimi wakacje "rowerowo". W promieniu dostępnym dla dziecięcego rowerka (czyli około 20 km w jedną stronę) jest tyle zabytków i ciekawostek, że nie sposób tego przejechać w dwa tygodnie. Jest na przykład mnóstwo cmentarzy z pierwszej wojny światowej, pięknych drewnianych kościołów, różnych jarów, lasów, kamieniołomów, zamków.
_________________
http://www.pilot-przewodnik.org/
 
 
nes_ska 


Wiek: 35
Dołączyła: 09 Paź 2013
Posty: 2931
Skąd: Brzesko
Wysłany: 2014-01-02, 20:00   

Pamiętam, wspominałaś kiedyś Basiu.

Jeśli chodzi o rower, to faktycznie okolice są naprawdę fajne, jednak ja jestem rowerową niezdarą. Mój brat jest rowerowym zapaleńcem, jeździ bardzo dużo i zna całe okolice :-)

Ciekawe kościoły miałam nawet po drodze, ale spieszyłam się już do domu, bo było dość ciemno, więc nie robiłam żadnych zdjęć.

Aaa... i w innym wątku uświadomiłaś mnie, co widziałam, bo ja topograficznie strasznie kiepska jestem, także dziękuję :-)

Vision napisał/a:
tak po prostu za miasto. :DD


To prawda, tak jest całkiem przyjemnie i może się okazać, że coś nas mile zaskoczy. Ja akurat lubię się zapuszczać na obrzeża mojego miasteczka :)

vertigo napisał/a:
A niedaleko browar Okocim ;)


Szkoda tylko, że nie za bardzo można zwiedzać. Ja bym sobie z chęcią tam pomyszkowała :-o

vertigo napisał/a:
ktoś z moich stron :)


;)
_________________
Jestem tu gdzie stoję, ale jeśli się ruszę, to mogę się zgubić.
 
 
Iva 


Wiek: 41
Dołączyła: 04 Wrz 2013
Posty: 1544
Skąd: łódzkie
Wysłany: 2014-01-02, 22:06   

Ładne masz okolice. Górzyste tereny, a nie jak u mnie wszędzie płasko. ;)
_________________
"Kiedy świat się od ciebie odwraca, ty też musisz się od niego odwrócić."
 
 
Malgo Klapković 


Wiek: 37
Dołączyła: 06 Lip 2013
Posty: 2477
Wysłany: 2014-01-12, 19:28   

Piękne okolice neska :) i te fale na horyzoncie ach :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group