Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

28.04.17-03.05.17 Wołowskimi Górami gdzieś pomiędzy wioskami!

Autor Wiadomość
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2017-05-08, 18:31   

Jak zwykle fajna ta Wasza majówka.
W czwartek byliśmy w Oravskim Podzamczu i też puścili z tych głośników skoczna muzę :D .
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8298
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2017-05-08, 18:38   

Po muzyce puszczali nie tyle zapowiedzi pociągów (to było na dworcu), ale jakieś ogłoszenia paraf... gminne i oferty kupna oraz sprzedaży ;) Jeśli ktoś chciałby się wyspać np. po nocce to i tak o 9.30 miał pobudkę, ale wtedy wszyscy Cyganie byli już dawno na nogach :lol
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6105
Skąd: Oława
Wysłany: 2017-05-08, 20:27   

Fajne te cyganskie klimaty tzn. zawsze podobaja mi sie na zdjeciach, ale od kiedy polecialy za skodusia kamienie, a nawet dwa trafily, to odnosze sie do Cyganow z duza rezerwą i wole omijac ich osady ;)

Dobry mialas pomysl na pocykanie zdjec z pociagu!

Stacyjka przeklimatyczna!
_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
 
 
nes_ska 


Wiek: 35
Dołączyła: 09 Paź 2013
Posty: 2931
Skąd: Brzesko
Wysłany: 2017-05-08, 20:30   

Pudelek napisał/a:
Po muzyce puszczali nie tyle zapowiedzi pociągów (to było na dworcu), ale jakieś ogłoszenia paraf... gminne i oferty kupna oraz sprzedaży


Ja aż tak bardzo się nie wsłuchiwałam ;D Wystarczająco mnie uderzyła po uszach poprzedzająca je muzyka ;) W sumie słyszeliśmy to to nawet u góry ;)

buba napisał/a:
Dobry mialas pomysl na pocykanie zdjec z pociagu!


Pomysł wspólny, więc pewnie jeszcze jakieś inne zdjęcia zobaczysz ;)

buba napisał/a:
odnosze sie do Cyganow z duza rezerwą i wole omijac ich osady ;)


Ja też, więc przejście przez Mniszek w poniedziałek wzbudziło we mnie pewne obawy, ale na szczęście ani wtedy, ani we wtorek nikt nas nie zaczepił!
_________________
Jestem tu gdzie stoję, ale jeśli się ruszę, to mogę się zgubić.
Ostatnio zmieniony przez nes_ska 2017-05-08, 20:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
trotyl


Wiek: 52
Dołączył: 06 Sty 2015
Posty: 1042
Skąd: Warka
Wysłany: 2017-05-08, 21:34   

Psa się przestraszyli :)
_________________
A na ziemi pokój ludziom dobrej woli
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10853
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2017-05-08, 22:12   

Cyganie chyba wszędzie mają takie destrukcyjne predyspozycje :-)
Na mojej ulicy mieszkali (bawiliśmy sie razem z rówieśnikami, jak to dzieciaki na ulicy), to do ruiny doprowadzili piętrowy dom. Miasto dało im drugi, mniejszy ale porządnie wyremontowany-po roku dechy w oknach, chlew wokół budynku, totalna demolka.
A roboty to żaden z nich nigdy nie miał, pierdzieli w fotele całymi dniami na socjalu.
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8298
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2017-05-08, 22:23   

W słowackich pociągu czytałem gazetę, jak to dostali nowo wyremontowany dom, ale w innej gminie, bo wójt chciał się pozbyć kłopotu. Pozostali ludzie oburzeni, bo białym nikt domu za darmo nie da, a tamci zrobili syf, napłodzili dzieciaków i im się należy. Oczywiście nikt nie pracuje, ale wszyscy prześladowani i dyskryminowani.

W wiadomościach to tak średnio połowa informacji była o jakiś cygańskich burdach, w jednym przypadku to wezwali jakieś mocno uzbrojone jednostki policji, bo się cała wioska tłukła ;)

Słowacy nie muszą brać do siebie "uchodźców", mają dość podobnej hołoty u siebie od dawna...
Ostatnio zmieniony przez Pudelek 2017-05-08, 22:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
nes_ska 


Wiek: 35
Dołączyła: 09 Paź 2013
Posty: 2931
Skąd: Brzesko
Wysłany: 2017-05-08, 22:37   

No, cóż... robią z domów rudery właśnie dlatego, że nie chce im się pracować i sprzedają wszystko, co nadaje się do sprzedania.

Te domy wcześniej należały do Słowaków? Jak to się stało, że przeszły w posiadanie Cyganów? Socjal czy zawłaszczenie? Tam w Mniszku przecież cała jedna strona ulicy była cygańska. Na pewno sobie tego nie wybudowali;p
_________________
Jestem tu gdzie stoję, ale jeśli się ruszę, to mogę się zgubić.
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8298
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2017-05-08, 22:53   

Zazwyczaj Cyganie dostali domy po jakiś mieszkańcach którzy wyjechali z kraju albo ich wywieźli. Mówię o tych w centrach miejscowości, bo swoje rudery budują zazwyczaj na obrzeżach.

Mnisek był kiedyś wioską niemiecką (to historyczny Spisz). W 1930 roku na 2088 mieszkańców było 1905 Niemców. Więc pewno stąd te domy w miarę zadbane w centrum i jeszcze musi gmina o nie trochę dbać ;)
Ostatnio zmieniony przez Pudelek 2017-05-08, 23:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2017-05-09, 00:34   

Pudelek napisał/a:
Cyganie
Niepoprawnie politycznie - to są Romowie.
nes_ska napisał/a:
Socjal czy zawłaszczenie?
A czym się różni miejscowy od Roma? Zawsze prowadzą bezstresowe życie, zaś w ich języku nie występuje słowo praca. W Zgierzu pod Łodzią pracownica komunalki z łzami w oczach mówiła mi, że tutejsi miejscowi otrzymali (było to jakieś 12-15 lat temu) urządzone mieszkania w wyższym standardzie, niż sama mieszka. Po 6 miesiącach kompletna ruina...
Mam radykalne poglądy, muszę się wielce hamować, więc napiszę tylko 3 słowa: bat, chleb i woda. Nie tylko dobra zmiana to takie Janosiki, które okradając ludzi pracy rzucają miejscowym ochłapy w postaci 500+, zaś w planach mieszkanie plus. O ile jest realny sens jako wsparcie dla rodzin pracujących o niskich dochodach, to dla gorszego sortu są to pieniądze wyrzucone w błoto.
nes_sko, co z płytą? Macie jakieś przeboje? Dla zdjęć praktyczniejszy jest pendrive niż CD/DVD.
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8298
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2017-05-09, 09:23   

ceper napisał/a:
Niepoprawnie politycznie - to są Romowie.

nie każdy Cygan jest Romem, natomiast każdy Rom jest Cyganem. Wbrew narzucanej wersji te dwa wyrażenia nie oznaczają tego samego.
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6105
Skąd: Oława
Wysłany: 2017-05-09, 10:04   

Pudel- a na czym polega roznica miedzy Romem a Cyganem? bo zawsze myslalam ze to synonimy.
_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8298
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2017-05-09, 14:21   

Cygan jest pojęciem szerszym i zawiera w swojej nazwie również grupy nie będące Romami. Przy czym zdecydowana większość europejskich Cyganów to Romowie ;) Ale np. Cyganów albańskich już nie wszyscy nazywają Romami.
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
 
 
nes_ska 


Wiek: 35
Dołączyła: 09 Paź 2013
Posty: 2931
Skąd: Brzesko
Wysłany: 2017-05-09, 21:27   

ceper napisał/a:
nes_sko, co z płytą? Macie jakieś przeboje? Dla zdjęć praktyczniejszy jest pendrive niż CD/DVD.


Był pendrive ;) Podobno już dotarł. Chciałam nagrać muzykę z megafonów, ale mam raptem 5 sekund, bo za późno włączyłam, więc... przebojów żadnych!
_________________
Jestem tu gdzie stoję, ale jeśli się ruszę, to mogę się zgubić.
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14355
Wysłany: 2017-05-12, 08:15   

Z całej mitycznej majówki jeden dzień spędziłem w górach - w Wielkiej Fatrze, w bardzo dobrym towarzystwie. Jak wracaliśmy to też rzuciły nam się w uszy dźwięki z megafonów.

P.s. Na koniec odwiedziliśmy Vlkolinec.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group