Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

28 VI czyli Słowianka po Słowiańsku raz poproszę.

Autor Wiadomość
Mirek 
mirek


Wiek: 62
Dołączył: 10 Lip 2013
Posty: 3883
Skąd: wodzisław śląski
Wysłany: 2021-07-01, 17:03   28 VI czyli Słowianka po Słowiańsku raz poproszę.

Pierwotnie wycieczka miała być 26 VI ale pół godziny przed pobudką obudziła mnie potężna burza wręcz nawałnica i zrezygnowałem co wyszło mi to na dobre jak się okazało, ale o tym w trakcie będzie.Nasze PKP tak układa połączenia by jak najwięcej spędzić w pociągu, by dostać się bladym świtem do B-B muszę przesiadać się w Katowicach-Piotrowicach.Z Piotrowic pociąg wiezie mnie do Węgierskiej Górki gdzie ku memu szczęściu Tchermo-Car ma jeszcze rozkład jazdy szkolny co oczszędzi mi drogi i czasu.



Wędrowca podziwiam z okien busa , byłem tam już 2-3 razy ,takie fortyfikacje mam niedaleko mnie po drugiej stronie granicy choć bez takiej wojennej chwały, po 20 minutach wysiadam w Żabnicy gdzie przy pomocy zwykłej papierowej mapy oraz porad Beskidomaniaków znajduję skrót skrót do czerwonego szlaku.





Skalista droga polna zwęża się coraz bardziej by po 300 metrach wejść w las,


Za plecami widnieje mi Prusów (chyba?)

Skrót kończy się przy kapliczce, kapliczek takich i innych spotykam sporo po drodze.


Uwaznie wypatruję dalszej ścieżki i po dobrej chwili wypatruję ją ledwo widoczną w trawie i po chwili jestem na właściwym szlaku.


Tak wygląda emeryt na gigancie.


Oprócz kapliczek spotykam ślady II Wojny Swiatowej.



Na szlaku prawie nie spotykam nikogo, mam czas by podziwiać widoki bo jest co i gdzie.


dochodzę pomału do stacji turystycznej na Abrachamowie vel Abramowie jak podaje mapa.







Tu przy kawie sprawdzam kiedy ja tu byłem ostatni raz, bingo znajduję.Okazuje się że to było dokładnie 9 lat i 11 miesięcy temu co widnieje jako dowód pieczątka ze stacji która jest taka sama cały czas.Wtedy nie dotarłem na Słowiankę z przyczyn pogodowych i tu zakończyłem ówczesną wyprawę.Tu dziewczyna z bufetu wyjasnia mi że dobrze zrobiłem zostając w ten piątek w domu gdyż nad Żabnicą przechodziła burza za burzą.



Żabi żłobek.




Pomału zbliżam się do celu czyli Słowianki.







Obok szlakowskazu znajduję tajemniczy sprzęt.



Starsi panowie dwaj stwierdzają że to prysznic, ja obstawiam że owszem i prysznic ale raczej do butów.Po pół godzinnym relaksie wracam się kawałek do skrzyżowania szlaku z niebieskim i schodzę do Bystrej.








Tu zgodnie z rozkładem Żywieckiej komunikacji miejskiej mam pół godziny czasu na ogarnięcie się do czasu przyjazdu autobusu.W Żywcu mam tyle tylko czasu by zobaczyć jak okolice dworca zmieniły się, mimo zmian przy podziemnym przejściu obstało się małe bistro w którym kiedyś kilka razy oczekiwałem na dalszą jazdę.Tu mała porada dla niezmotoryzowanych takich jak ja,PKP oferuje 10 godzinne sieciowe bilety za 18 zyla z którymi mogę śmigać przez owe 10 h po całej sieci KŚ.co pozwala oszczędzić sporo grosza. :DD
_________________
Pożegnania nadszedł czas.
Już nie będzie wspólnie nas.
Ty osobno, ja osobno
Tak ma być lepiej, podobno.
 
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2021-07-01, 17:35   

Odwaliłeś kawał trasy, jakbyś czuł w nogach drugą młodość. Jestem pod wrażeniem, że dla wzmocnionej kawy zdecydowałeś się na całodzienną wyrypę gnając bezszlakowo pod górę niczym kowboj po prerii z wiatrem we włosach. Fajne ujęcie na rapitołzy w żłobku.
_________________
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
 
 
Tępy dyszel 


Wiek: 44
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 2779
Skąd: Tychy
Wysłany: 2021-07-01, 17:36   

Mirek napisał/a:
Wędrowca podziwiam z okien busa

Fort jest warty osobnego zwiedzenia.

Fajna lekka trasa, widok ze Słowianki na Romankę zawsze robił na mnie wrażenie. Kawał solidnej góry, trzeba się ,,trochę" napocić żeby tam wejść od północnej strony.

Mirek napisał/a:
Za plecami widnieje mi Prusów (chyba?)


Jeśli nie chcesz korzystać z komunikacji autobusowej/busowej, mogę polecić wejście na Prusów z Węgierskiej Górki, zwiedzając przy okazji fort a potem zejście na Halę Boraczą i do Milówki PKP.

Prusów to ponoć bardzo widokowy szczyt (nie byłem....), tylko Dolina Milowskiego Potoku cholernie nudna ale w zejściu jakoś zleci ;)
Ostatnio zmieniony przez Tępy dyszel 2021-07-01, 17:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2021-07-01, 18:00   

Skrót jak widze całkiem sensowny, dobrze wiedzieć :) .
A możesz opisać dokładniej gdzie jest ta tablica o kamieniołomie? Kompletnie nie kojarzę (bo chyba nie koło szkoły?).

Selfi zajebiste :ok :)
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2021-07-01, 18:05   

Selfi sueprowe :)
 
 
Mirek 
mirek


Wiek: 62
Dołączył: 10 Lip 2013
Posty: 3883
Skąd: wodzisław śląski
Wysłany: 2021-07-01, 18:09   

Wędrowca zwiedzałem już przynajmniej 2 razy, mam takie same fortyfikacje z czasów II Wojny niedaleko.Na Prusowie jeszcze nie byłem ale mam to w planie.Piotrek ta tablica znajduje się przy drodze po zejściu z niebieskiego szlaku w Bystrej przy drodze na przystanek autobusowy, nie doczytałem od kiedy tam stoi .
_________________
Pożegnania nadszedł czas.
Już nie będzie wspólnie nas.
Ty osobno, ja osobno
Tak ma być lepiej, podobno.
 
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9383
Wysłany: 2021-07-01, 18:45   

Gonisz jak młody :D Brawo Ty!
 
 
Mirek 
mirek


Wiek: 62
Dołączył: 10 Lip 2013
Posty: 3883
Skąd: wodzisław śląski
Wysłany: 2021-07-01, 18:51   

Adrian napisał/a:
Gonisz jak młody :D Brawo Ty!
Nadrabiam kilkuletnie zaległości. :DD
_________________
Pożegnania nadszedł czas.
Już nie będzie wspólnie nas.
Ty osobno, ja osobno
Tak ma być lepiej, podobno.
 
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14368
Wysłany: 2021-07-01, 18:58   

Mirek napisał/a:
Adrian napisał/a:
Gonisz jak młody :D Brawo Ty!
Nadrabiam kilkuletnie zaległości. :DD


W równym rytmie młodych stóp !
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Mirek 
mirek


Wiek: 62
Dołączył: 10 Lip 2013
Posty: 3883
Skąd: wodzisław śląski
Wysłany: 2021-07-01, 20:13   

Cytat; Już szron na głowie już nie to zdrowie a w sercu ciągle maj.; Koniec cytatu. :DD
_________________
Pożegnania nadszedł czas.
Już nie będzie wspólnie nas.
Ty osobno, ja osobno
Tak ma być lepiej, podobno.
 
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2021-07-01, 20:46   

Cytat:
Piotrek ta tablica znajduje się przy drodze

Dzięki :)
 
 
Mirek 
mirek


Wiek: 62
Dołączył: 10 Lip 2013
Posty: 3883
Skąd: wodzisław śląski
Wysłany: 2021-07-01, 21:02   

Piotrek napisał/a:
Cytat:
Piotrek ta tablica znajduje się przy drodze

Dzięki :)
Nie ma za co, zawsze do usług. :DD
_________________
Pożegnania nadszedł czas.
Już nie będzie wspólnie nas.
Ty osobno, ja osobno
Tak ma być lepiej, podobno.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania