Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

27 V 2022 Pilsko czyli 12 lat minęło jak 1 dzień.

Autor Wiadomość
Mirek 
mirek


Wiek: 62
Dołączył: 10 Lip 2013
Posty: 3883
Skąd: wodzisław śląski
  Wysłany: 2022-05-30, 17:35   27 V 2022 Pilsko czyli 12 lat minęło jak 1 dzień.

Tak tak to już mija 12 lat gdy ostatni raz zawitałem na Pilsku.Zmieniło się prawie nic,tylko drzewa podrosły.Zrazu przypomniała mi się pewna przygoda która spotkała kilku moich znajomych.ale dziś jest wiosna, ciepło i słonecznie.Szerp-owiec dowozi mnie na granicę,chwila rozmowy z kierowcą, szybkie śniadanie i ruszam na szlak.








Czas ruszać na szlak,




Z tego miejsca po raz pierwszy widać Babią Górę, często będzie przewijała się na fotch.






Słupki graniczne, obok czerwonego biegnie mało widoczny nieuczęszczany niebieski graniczny.W zaroślach czasem widać stare oznakowania.


Autoportrety ze szlaku.





Drzewa pylą jak szalone, podmuch silnego wiatru uwalnia dosłownie chmury żółtego pyłu.Ja po wypiciu kubka kawy wyglądam jak beduin po mamsinie na pustyni.Szczęściem nie jestem alergikiem.Dochodzę do poczatku stromego podejścia.Tambylcy wią o czem mowa.




I znowu ONA,






Tu i ówdzie łaty śniegu.A do szczytu co raz bliżej.





I znowu ONA.







I szczyt co raz bliżej.




Przybijam pieczątkę,wiatr wyrywa mi z rąk notesy.Ratując owe łapię przypadkiem w lotcie buteleczkę z tuszem, ręce mam zielone jak Schrek, nic to ruszam do celu.









I wreszcie na szczycie, po 12 latach i 3,5 h.







Widoki i owszem owszem ,ale dalekie do doskonałości.








Pośpiesznie ubieram bluzę, wypijam kubek kawy.Na odpoczynek daję sobie (ha ha) pół godziny.


Dzień później ktoś na fejsie zamieścił filmik z tego miejsca i opadami sniegu.Czas ku cywilizacji ruszam ku Miziowej.



Jęzioro jakie widzę? :usm


Wybieram wariant żółtego szlaku by dojść do symbolicznego grobu II wojennego wrześniowego żołnierza kaprala Basika.Był on ponoć pierwszą ofiara wojny.został postrzelony przez własnych kolegów przekonanych że strzelają do Niemca.




Po drodze spoglądam na dół i widzę dach schroniska,obliczam że będę za góra 30 minut na miejscu.O JAKŻE SIĘ MYLIŁEM, GŁUPI JA JA GŁUPI.Ci co szli tym szlakiem wiedzą o jakich atrakcjach mówię ,miejscami szlak tak wąski że z idącymi z naprzeciwka musimy robić sobie przejście.


Po godzinie jestem przy schronisku, pusto i głucho.Luda 0, oprócz ekipy budowlanej która udaje że pracuje. :haha
Pieczatki, dopijam kawę i ruszam do Korbielowa,ze strony Żywca ciągną ciemne chmury pełne deszczu.Prognoza przewiduje opady i to intensywne dopiero po 15,00-16,00.Mam czas,





w pewnym momencie oglądam się, tam byłem.









Po drodze mijam górskie Agro, ceper byłby wniebowzięty :haha


Korbielów co raz bliżej , deszcz też ale spoko zdążę.Ja tak ,ale mijana trójka turystów z piwem w ręku która zmierza na Miziową raczej nie.




Królowa pokazuje swe oblicze na pożegnanie.


I to już koniec na dzisiaj.





Szerp przybywa z 15 minutowym spóźnieniem, KORKI W ŻYWCU jak wyjaśnia.W Jeleśni ulewa wreszcie nas dopada, małe urwanie chmury.Właściwie to pada prawie całą drogę do domu.Dziękuję za uwage. :usm
_________________
Pożegnania nadszedł czas.
Już nie będzie wspólnie nas.
Ty osobno, ja osobno
Tak ma być lepiej, podobno.
 
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2022-05-30, 20:01   

Mroczne oblicze Pilska :)

Brawo. Gratuluję okrągłej, 12 rocznicy ponownego zdobycia szczytu :ok
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9378
Wysłany: 2022-05-30, 20:26   

Mirek wchodzi na obroty, jak tak dalej pójdzie to w Tatry zawędruje :)

Jak wlazłeś na Pilsko, to z tobą nie jest tak źle, jest forma !

12 lat to szmat czasu, dobrze że wróciłeś, oby więcej takich udanych powrotów w różne inne miejsca.
 
 
Mirek 
mirek


Wiek: 62
Dołączył: 10 Lip 2013
Posty: 3883
Skąd: wodzisław śląski
Wysłany: 2022-05-30, 20:43   

Dzieki za komplementa. :usm Nastepne by było do ponownego zdobycia Baraniej a potem ONA czeka mnie.Ta która z usmiechem przyglądała się jak gramolę się na Pilsko. :haha Tatry mówicie?Hmm nie mówię NIE, zobaczymy.
_________________
Pożegnania nadszedł czas.
Już nie będzie wspólnie nas.
Ty osobno, ja osobno
Tak ma być lepiej, podobno.
 
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8302
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2022-05-30, 20:47   

Oczywiście Mirek przyciągnął deszcz :lol Co prawda nie sobie, ale innym ;)
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
 
 
Mirek 
mirek


Wiek: 62
Dołączył: 10 Lip 2013
Posty: 3883
Skąd: wodzisław śląski
Wysłany: 2022-05-30, 22:34   

Ja tam byłem 100 % bezpieczny, inni niech liczą na swojego farta.Tyle że gdybym był na szczycie godzinę wczesniej na pewno by była lepsiejsza widoczność. :DD
_________________
Pożegnania nadszedł czas.
Już nie będzie wspólnie nas.
Ty osobno, ja osobno
Tak ma być lepiej, podobno.
 
 
 
Tępy dyszel 


Wiek: 44
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 2775
Skąd: Tychy
Wysłany: 2022-05-31, 16:42   

Mrocznie ;) Ci to Pilsko wyszło. Ale Tatry było widać, Małą Fatrę też, czyli i tak nieźle. No, na Pilsku też już parę lat nie byłem i widzę, że przy tzw. krzyżu Basika...nie ma krzyża. Podkreślę to po raz kolejny- moim zdaniem widoki z Pilska są lepsze niż z Babiej Góry. P.s. O Pilsku myślę, ale logistyka szwankuje. P.s. Gdzie znajdę rozkład jazdy tego "szerpa" ? Internet mi jakieś "pustaki wypluwa"
 
 
Mirek 
mirek


Wiek: 62
Dołączył: 10 Lip 2013
Posty: 3883
Skąd: wodzisław śląski
Wysłany: 2022-05-31, 17:53   

Krzyż przy grobie jest, tylko 2x to samo zdjęcie wkeiłem.

Tyle że w obiektyw sie nie załapał.A Szerp nie ma swojej strony.Ja znalazłem to połączenie na E-podróznik.Wpisz ten kierunek.Przewóz Osób "Szerp" Piotr Klimczak
Przewóz Osób "Szerp" Piotr Klimczak
Adres:
Jana Pawła II 136
34-326 Pietrzykowice
Telefon:607 215 189

W weekendy też zaczął kursować bus (nie znam firmy) z Żywca do Korbielowa .Niestety rozkładu na przystanku nie ma bo wiaty są w odnowie
_________________
Pożegnania nadszedł czas.
Już nie będzie wspólnie nas.
Ty osobno, ja osobno
Tak ma być lepiej, podobno.
Ostatnio zmieniony przez Mirek 2022-05-31, 17:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Tępy dyszel 


Wiek: 44
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 2775
Skąd: Tychy
Wysłany: 2022-05-31, 18:01   

Dobra, mam. Z Żywca w soboty o 7.20. Bardzo sensowna godzina. P.s. Proponuję przyznać mirkowi pochwałę ;)
 
 
Mirek 
mirek


Wiek: 62
Dołączył: 10 Lip 2013
Posty: 3883
Skąd: wodzisław śląski
Wysłany: 2022-05-31, 19:34   

Tępy dyszel napisał/a:
Dobra, mam. Z Żywca w soboty o 7.20. Bardzo sensowna godzina. P.s. Proponuję przyznać mirkowi pochwałę ;)
Dzieki, a czym by ta pochwała miała się wyrazić? :DD
_________________
Pożegnania nadszedł czas.
Już nie będzie wspólnie nas.
Ty osobno, ja osobno
Tak ma być lepiej, podobno.
 
 
 
Tępy dyszel 


Wiek: 44
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 2775
Skąd: Tychy
Wysłany: 2022-06-01, 05:07   

Tym, że nie dostaniesz upomnienia.
 
 
Mirek 
mirek


Wiek: 62
Dołączył: 10 Lip 2013
Posty: 3883
Skąd: wodzisław śląski
Wysłany: 2022-06-01, 05:41   

Tępy dyszel napisał/a:
Tym, że nie dostaniesz upomnienia.
I to dobre. :haha
_________________
Pożegnania nadszedł czas.
Już nie będzie wspólnie nas.
Ty osobno, ja osobno
Tak ma być lepiej, podobno.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje anime