Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

27/28.12. Gorczański zamek roku 2015

Autor Wiadomość
nes_ska 


Wiek: 35
Dołączyła: 09 Paź 2013
Posty: 2931
Skąd: Brzesko
Wysłany: 2015-12-28, 23:59   27/28.12. Gorczański zamek roku 2015

Do końca nie wiedziałam, czy się gdzieś wybiorę. Miałam uciec już w święta, ale nie umiałam tego ogłosić rodzinie, więc pojechałam tuż po, przez co wycieczkę trzeba było skrócić, bo prognozy na dziś były już mało zachęcające.

W związku z tym, że była to wycieczka-zamek, a więc podsumowanie roku, było wszystko - trochę słońca, trochę braku słońca, spóźniony zachód słońca, ochłapy śniegu, ochłapy jesieni, deszcz, mgła...i kto wie, co jeszcze ;)

Wycieczkę rozpoczęłam w Ochotnicy Dolnej dosyć późno, bo nie chciało mi się kombinować z przesiadkami, więc pojechałam busem bezpośrednio z Krakowa.'

Spodziewałam się trochę, odrobinkę, ciut ciut...lepszej pogody, ale nie było źle. Tylko słońce co jakiś czas chowało się za chmurami.



Bardzo podobały mi się zakamuflowane oznaczenia szlaku! Zważywszy na fakt, że szłam nim ja (ja!), a miało być po jakimś czasie odbicie z drogi asfaltowej, było to poniekąd dowcipne ze strony okolicznych mieszkańców.



Na szczęście udało się w miarę bezboleśnie odbić we właściwym kierunku.



Oczywiście gubiłam się już na pierwszej polanie, ale gdy wyciągnęłam mapę, magicznie się odnalazłam bez jej rozkładania! ;-)



Skoro już wróciłam na właściwe tory, a raczej ścieżki, mogłam spokojnie iść, podziwiając niby-jesień.



...a także pojawiające się na horyzoncie Tatry.



Choć w zasadzie Tatry nie były mi zupełnie do szczęścia potrzebne, bo z Hal Podgorcowskich również były piękne widoki!



Chociaż błoto na szlaku było nieprzeciętne! A jak nie było błota, to była lodowa ślizgawica ;)



W końcu jednak dotarłam do Hal Gorcowskich.



Bez bazy namiotowej i śniegu wydają się trochę opustoszałe ;)



I to mi się spodobało! Nie ma oznaczeń przez dłuższe fragmenty szlaku, a tu ciach!
Jeden za drugim! Jakby ktoś spostrzegł się, że wcześniej robił rzadko i zostało mu strasznie dużo farby, którą musi zużyć! :P



Pozostało tylko doczołgać się do Gorca.




...i jednej z nowych wież. Wprawdzie już tutaj na forum pokazanej, ale nie przeze mnie, więc co mi tam! ;P



Tablica już zniszczona, a na samym Gorcu tłumy, w tym jakaś rodzinka, która przyjechała samochodem i szukała Olbrzyma... tzn... Śpiącego rycerza. Profesjonalnie, z lornetką! ;-)



Szybciutko wybiegłam na wieżyczkę, podglądając co i rusz widoki :>



Następnie rzuciłam okiem na to, co widać z wieży.






Zrobiłam sobie selfie!


Popatrzyłam na zakazane widoki!



I uciekłam dalej... Łąką, lasem w kierunku Turbacza...



Co jakiś czas zatrzymywałam się tylko, żeby łypnąć okiem w kierunku wiadomym ;>



Szlak mnie trafił, co widać po tym zdjęciu! :<



Nowy George ze swoim dinkiem też zrobił sobie zdjęcie. Na tle Tatr.



... i popędziliśmy dalej. Fajnie by było teraz teleportować się lotem ptaka na Turbacz :dv



Światło przez cały dzień było jakby zachodowe przez to, że słońce co i rusz było z chmurami, ale teraz już zaczęło fajnie oświetlać drogę ;-)



Zatrzymałam się na chwilę na Przysłopie Górnym, zastanawiając się, czy nie zostać na zachód, ale stwierdziłam, że.eeee....samej mi się nie chce później iść po ciemku :)





Słońce chyliło się już ku zachodowi i wydawało się, że cała przyjemność zastanie mnie w lesie ;)



Dotarłszy na Jaworzynę nabrałam jednak tempa, licząc na to, że może coś z tego będzie...




Zdążę na Halę Długą czy nie zdążę? ;-)




Rzutem na taśmę zdążyłam.






Do schroniska dotarłam już ze światłem na głowie, ale to było kawalątko ;)



Rano nie bardzo było do czego wychodzić - deszcz i mgła ;)



Postanowiłam iść jedną z krótszych tras, czyli dotrzeć do Nowego Targu. Nie był to najlepszy pomysł, bo trasa była oblodzona, a jeśli nie to "obłocona", więc moje buty w całości wylądowały w brei ;)

Las był mroczny! :O



...a ścieżka chwilami taka:



W końcu dotarłam do Nowego Targu...



....a słońce wyszło w Krakowie ;)


Gorczańskie zamknięcie roku
_________________
Jestem tu gdzie stoję, ale jeśli się ruszę, to mogę się zgubić.
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2015-12-29, 00:22   

Rasowe zamknięcie roku Neska :brawo1
Pozostaje uzupełnić Podsumowanie (no, chyba że coś jeszcze zdziałasz przez najbliższe kilka dni :) )
 
 
bton1 


Wiek: 38
Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 3312
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-12-29, 08:04   

Moc. I noc :) A błota się spodziewałem uboższego.. Takie zamknięcie sezonu to bajka :)
Ludzi w schronie dużo?
_________________
W mieście możesz kogoś znać dziesięć lat i go nie poznać. W górach znasz go na wylot po paru tygodniach.
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2015-12-29, 09:04   

Nes_sko, zamku brak, zaś na błoto i mglistą pogodę sobie zasłużyłaś - nie będziesz drażnić ludzi pracy :)
I żaden "zamek", 28 to taka sobie liczba, preferuję liczby pierwsze, zatem ruszaj jeszcze na szlak :!
_________________
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14376
Wysłany: 2015-12-29, 09:08   

To teraz czas na zacny początek 2016 ! :)

Ja zakończyłem 2015 ponurą wycieczka na dwa olbrzymy widokowe - 26 grudnia Wielki Kopieniec i Nosal.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
nes_ska 


Wiek: 35
Dołączyła: 09 Paź 2013
Posty: 2931
Skąd: Brzesko
Wysłany: 2015-12-29, 10:41   

Cytat:
Ludzi w schronie dużo?


Ludzi w schronie tyle, co błota na szlaku ;) Wieczorem w jadalni były takie tłumy, że ludzie nie mieli wyboru i musieli się do mnie dosiadać :dev

Zastanawiam się, czy po prostu nie wybrałam dwóch najbardziej rozjeżdzonych. Ten z Ochotnicy chyba jest szlakiem, którym wożono materiały na wieżę na Gorcu. Wybrałam go ze względu na polany po drodze, ale jest tam masakra ;) Ten z Turbacza do Nowego Targu nie wiem czemu jest taki... GOPR tamtędy jeździ, bo przejeżdżali obok mnie trzy razy ;D Pewnie to ich wina!:>

Cytat:
I żaden "zamek", 28 to taka sobie liczba, preferuję liczby pierwsze, zatem ruszaj jeszcze na szlak :!


Zamek, zamek. Na szlak ruszam dopiero w styczniu i mam nadzieję, że zrealizuję wszystkie pomysły ;)

Dobromił napisał/a:
To teraz czas na zacny początek 2016 ! :)


Pogodo, dopisuj!

Dobromił napisał/a:
26 grudnia Wielki Kopieniec i Nosal.


Nie wierzę, że ponurą. 26 przecież była piękna pogoda. Udowodnij fotograficznie! :>
_________________
Jestem tu gdzie stoję, ale jeśli się ruszę, to mogę się zgubić.
Ostatnio zmieniony przez nes_ska 2015-12-29, 10:42, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14376
Wysłany: 2015-12-29, 12:42   

nes_ska napisał/a:
Udowodnij fotograficznie! :>


Proszę Cię bardzo !!!
















_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
nes_ska 


Wiek: 35
Dołączyła: 09 Paź 2013
Posty: 2931
Skąd: Brzesko
Wysłany: 2015-12-29, 12:51   

Hmm... Tatry i tak prezentowały się pięknie, ale faktycznie wydawało mi się, że powinna być piękniejsza pogoda ;) Wprawdzie byłam w domu, ale u nas świeciło piękne słońce. Choć to tak jak wczoraj z tym Turbaczem :P Zajechałam do Krakowa i lampa, a w Gorcach mgła, deszcz i świata nie widać ;)
_________________
Jestem tu gdzie stoję, ale jeśli się ruszę, to mogę się zgubić.
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2015-12-29, 16:11   

A taką zarąbistą koszulkę (Szlak mnie trafi) można kupić (gdzie?) czy na zamówienie?
 
 
nes_ska 


Wiek: 35
Dołączyła: 09 Paź 2013
Posty: 2931
Skąd: Brzesko
Wysłany: 2015-12-29, 16:31   

W składnicy harcerskiej na wgl.pl :-P Zafundowałam sobie do munduru :P :dev
_________________
Jestem tu gdzie stoję, ale jeśli się ruszę, to mogę się zgubić.
 
 
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2015-12-29, 17:34   

Fajny szlak dojściowy przez hale, więc i w taką dziwną jesienno-zimową pogodę prezentuje się nad wyraz smakowicie! I ostatnio sporo rzeczywiście było tych krwistych zachodów słońca.
 
 
nes_ska 


Wiek: 35
Dołączyła: 09 Paź 2013
Posty: 2931
Skąd: Brzesko
Wysłany: 2015-12-29, 21:58   

Aaa... Nie wiem, czy wiecie, ale to nie ludzie zniszczyli tę tablicę na Gorcu. To Daggett bawił się z Norbertem i przebił się przez nią przez przypadek :ops :rol

_________________
Jestem tu gdzie stoję, ale jeśli się ruszę, to mogę się zgubić.
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2015-12-29, 23:25   

nes_ska napisał/a:
W składnicy harcerskiej na wgl.pl :-P Zafundowałam sobie do munduru :P :dev


Kupię sobie kiedyś, nawet nie są drogie :-)
Munduru już nie mam (wyobraź sobie, żem harcerzem był, przybocznym, aktywnie działającym) ale do nie służbowych strojów też pasuje :-)
 
 
ziaro 


Wiek: 39
Dołączył: 13 Gru 2014
Posty: 390
Skąd: Bytom
Wysłany: 2015-12-30, 21:01   

No bardzo fajne zamknięcie roku. :) Aż pozazdrościć :) Zdjęcia super.
Ja Już tylko chyba rozpocznę rok w górach.

Fajna koszulka ta Szlak mnie trafił. :D Też taką mam.
_________________
#ziaronaszlaku
 
 
Vlado 


Wiek: 48
Dołączył: 15 Mar 2015
Posty: 1641
Skąd: Wega XXI
Wysłany: 2016-01-02, 18:12   

Nesss napisał/a:
Szybciutko wybiegłam na wieżyczkę, podglądając co i rusz widoki :>
A fuj!

Nesss napisał/a:
Nowy George ze swoim dinkiem też zrobił sobie zdjęcie.
A co się stało ze starym George'm, bo mi umknęło?


Nesss napisał/a:
że ludzie nie mieli wyboru i musieli się do mnie dosiadać
Ilu zabiłaś wzrokiem? :D

Ładnie ;)

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group