Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

24.06. Babia Góra czyli Do Trzech Razy Kozie Śmierć

Autor Wiadomość
bton1 


Wiek: 38
Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 3312
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-06-25, 10:30   24.06. Babia Góra czyli Do Trzech Razy Kozie Śmierć

Trzecie podejście do Babiej. Raz ulewa, za drugim razem awaria babci, która miała zostać z Małą. W końcu udało się zgrać opiekę, urlopy i pogodę.
Wyjazd z KR o 6:40, równo o 8 parkujemy na Przełęczy Krowiarki. Parkingowy wystawił na dach samochodu oldskulowe radio i nasłuchuje rozgłośni z Torunia. Zapowiada, że pogoda "będzie pikno". No to ruszamy. Tłumów nie oczekujemy, bo na parkingu jeszcze tylko jeden samochód.
Aura sympatyczna, słońce dogrzewa mocno, a my idziemy w kierunku Sokolicy. Towarzystwo jednak się znajduje - niestety jest to towarzystwo much. Po pół godziny od startu robimy mały słodyczowy popas i rozbebeszamy paczkę mentosów w poszukiwaniu pomarańczowych :) Niestety są tylko dwa, a przeważają różowe. Pech.
Ruszamy tyłki z ławeczki i po 10 minutach jesteśmy na Sokolicy (50 minut od startu). Pstrykam parę fotek, rozglądam się i już wiem, że szałowej widoczności to dziś nie utrafimy. Kij z tym.
Dalsza trasa w przyjemnym słonku, aż do Gówniaka, gdzie robi się dość chmurno i zaczyna pizgać jak na kieleckim dworcu. W każdym razie robimy tu dłuższy popas i parę fot.
Odpalamy w dalszą drogę i szybko docieramy na Babią. Siedzi tu czwórka emerytów i jakaś mała wycieczka z dwiema opiekunkami. Szokiem dla nas było, że młodzież taka kulturalna. Naprawdę. Przywitali nas, z opiekunkami rozmawiali naprawdę sympatycznie, między sobą również. Miłe zaskoczenie.
Długo na Babiej nie zabawiliśmy, śmigamy w kierunku Brony zwanej Bronią. Szybki batonik i dzida na Markowe.
O tamtejszym jedzeniu opinii pochlebnych nie uświadczyłem, ale podjąłem ryzyko i wciągnąłem flaki :) Smaczne. Fasolka po bretońsku, którą raczyła się Lina również smaczna. I kawa z ekspresu dobra. I ludzi niewielu - może z 8 osób. Zeszło nam tu ze trzy kwadranse, aż w końcu niebieskim szlakiem ruszyliśmy z powrotem w kierunku Krowiarek. Akurat dwie osoby odnawiały owe niebieskie znaki szlakowe na drzewach.
O 14:30 kończymy przy samochodzie w dobrych humorach. Widoczności trochę brakowało, ale ogólnie dzień na wycieczkę trafił się świetny. Podkład kondycyjny w sam raz pod zlot ;) .
Załączam parę fotek.



















_________________
W mieście możesz kogoś znać dziesięć lat i go nie poznać. W górach znasz go na wylot po paru tygodniach.
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2014-06-25, 11:10   

No, to zgodnie z tytułowym "przysłowiem" udało się za trzecim razem. Graty :)
Widoczność jak sam mówisz szałowa nie jest ale wystarczy, przecież widać co trzeba. A i na romantyczne ujęcia plenery też w sam raz :-)
 
 
bton1 


Wiek: 38
Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 3312
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-06-25, 11:22   

Nie ma co narzekać. Ważne, że tyłek ruszony, reset mózgowy zaliczony.
Swoją drogą nad Babią się rozciągnęła chmura i tkwiła tam bez ruchu dobre 3h.
_________________
W mieście możesz kogoś znać dziesięć lat i go nie poznać. W górach znasz go na wylot po paru tygodniach.
 
 
TNT'omek 


Wiek: 54
Dołączył: 14 Sie 2013
Posty: 2517
Skąd: Beskid Mały
Wysłany: 2014-06-25, 12:53   

bton1 napisał/a:
przeważają różowe

nie lubisz różowego? :P
bton1 napisał/a:
zaczyna pizgać jak na kieleckim dworcu

Tam to chyba reguła :/
bton1 napisał/a:
rozmawiali naprawdę sympatycznie

góry wychowują...
bton1 napisał/a:
młodzież taka kulturalna

podróże kształcą...
bton1 napisał/a:
Widoczności trochę brakowało

mogło być gorzej :D

Fajna wycieczka, fajna relacja...
_________________
in omnia paratus...
 
 
bton1 


Wiek: 38
Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 3312
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-06-25, 13:27   

TNT'omek napisał/a:
nie lubisz różowego?

W mentosach niespecjalnie :) Aczkolwiek z racji posiadania rocznej córy musiałem nieco przywyknąć do różu :)
TNT'omek napisał/a:
Tam to chyba reguła

Byłem tam raz. Piździło. Aczkolwiek nie przeszkodziło mi to w zapadnięciu w sen na schodach w pozycji kucznej ok. północy..
TNT'omek napisał/a:
góry wychowują

też sobie o tym pomyślałem.
TNT'omek napisał/a:
Fajna wycieczka, fajna relacja...

Dzięx :)
_________________
W mieście możesz kogoś znać dziesięć lat i go nie poznać. W górach znasz go na wylot po paru tygodniach.
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12257
Skąd: Bytom
Wysłany: 2014-06-25, 14:57   

Fajnie, że Ci, tfuuu, Wam się udało. Widoczność w sumie taka nienajgorsza. Bywały gorsze. Pewnie, jakbyś się swego czasu nie cofnął z zakopianki, widziałbyś troszkę mniej...

Jakie masz odczucia odnośnie górnego płaju? (to ten niebieski, od Markowych do Krowiarek)
Mnie się zawsze cholera dłuzyła w nieskończoność, nie dość, że człowiek ma poczucie, że idzie juz do auta i jest załamany, to jeszcze gówno widać, same drzewa i tysiąc pięćset zakrętów.
Profil Facebook
 
 
maniulka 

Wiek: 39
Dołączyła: 23 Cze 2014
Posty: 14
Wysłany: 2014-06-25, 16:58   

Fajne zdjęcia i super wycieczka w środeczku tygodnia, pozazdrościć! :-)
bton1 napisał/a:
jakaś mała wycieczka z dwiema opiekunkami.

koniec roku szkolnego to chyba sezon u Was mocno górsko-wycieczkowy :)
 
 
Basia Z. 


Dołączyła: 06 Wrz 2013
Posty: 3550
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2014-06-25, 19:20   

sokół napisał/a:


Jakie masz odczucia odnośnie górnego płaju?


Osobiście też nie cierpię tej trasy i staram się unikać.
_________________
http://www.pilot-przewodnik.org/
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2014-06-25, 19:54   

Nie gniewał bym się gdyby przy schronisku otwarli wypożyczalnie rowerów na ten odcinek :)
 
 
bton1 


Wiek: 38
Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 3312
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-06-25, 20:08   

Hehe, odnośnie górnego płaju, to jak dla mnie idealny szlak do schodzenia-praktycznie płaski i ubity. Zeszliśmy ten odcinek w 1h15min więc też się nie dłużył. Aczkolwiek nudny jest jak flaki z olejem i można by tam zrobić rynnę bobslejową dla zaoszczędzenia czasu.
_________________
W mieście możesz kogoś znać dziesięć lat i go nie poznać. W górach znasz go na wylot po paru tygodniach.
 
 
Malgo Klapković 


Wiek: 37
Dołączyła: 06 Lip 2013
Posty: 2477
Wysłany: 2014-06-25, 20:37   

Ładnie pospacerowałeś, ja dziś cały dzień uskuteczniałam spacery po naszej pięknej stolicy, podziwiałyśmy z koleżanką wspaniałe kamienice, trochę pobłądziłyśmy i rzekłyśmy "a tu to nigdy chyba nie byłyśmy", gdy po sekundzie ukazała się knajpa, gdzie zwykle stołowałyśmy się :P
Czy ja dobrze widzę, że Twoja żonka ma uprzywilejowane chodzenie bez plecaka? To ja już się nie dziwię czemu ona zawsze tak szybko biega ;)
 
 
bton1 


Wiek: 38
Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 3312
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-06-25, 21:13   

Ostatnio trochę poluzowałem z pakowaniem pierdół i okazuje się, że na jednodniówkę orzy fajnej pogodzie spokojnie starcza jeden plecak i jeszcze luzy są :) Także dogadzam kobicie jak mogę :-o
_________________
W mieście możesz kogoś znać dziesięć lat i go nie poznać. W górach znasz go na wylot po paru tygodniach.
 
 
Malgo Klapković 


Wiek: 37
Dołączyła: 06 Lip 2013
Posty: 2477
Wysłany: 2014-06-25, 21:33   

Chwali się, Sir bton1 ;)
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2014-06-25, 21:49   

I to jest słuszna taktyka- nie zmęczona kobieta to zadowolona kobieta a to znów powoduje inne, że tak powiem, ...konsekwencje :)
Ostatnio zmieniony przez Piotrek 2014-06-25, 21:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
bton1 


Wiek: 38
Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 3312
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-06-26, 07:39   

Malgo Klapković napisał/a:
Chwali się, Sir bton1

Żona też nie narzeka ;)
Piotrek napisał/a:
nie zmęczona kobieta to zadowolona kobieta a to znów powoduje inne, że tak powiem, ...konsekwencje

Hehe.. albo konsekwencje albo ich brak ;)
_________________
W mieście możesz kogoś znać dziesięć lat i go nie poznać. W górach znasz go na wylot po paru tygodniach.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group