Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

22.06.2014 r. - Beskid Mały - Czasem słońce, czasem deszcz..

Autor Wiadomość
aniołek


Dołączył: 11 Gru 2013
Posty: 169
Wysłany: 2014-06-24, 16:37   22.06.2014 r. - Beskid Mały - Czasem słońce, czasem deszcz..

neska zajumałaś mi wstęp z "mini-spacerem" :D ;) . Długi weekend się kończył a człek nigdzie pupska nie ruszył...trochę wstyd :haha . Żeby ratować resztki łazikowego honoru, udałam się w Beskid Mały. Plan był prosty, zobaczyć Chatkę pod Potrójną, Zbójnickie Okno, wyjść na Potrójną i zamknąć pętelkę przez Gibasy. Wiedziałam, że to będzie kszokologia bez polotu ;) ...fantastyczna kszokologia jest w tym miejscu - jesienią. Mniejsza o to, chciałam się gdzieś przejść, gdzie nie byłam dawno w lecie i przy okazji zobaczyć te obiekty. Startuję o 12.30 (jak na prawdziwego niedzielnego turystę przystało :lol ) z Koconia.

Czorne chmury oczywiście wiszą...


Po ponad godzinnej, lajtowej wędrówce. Docieram do Polany Gałasie. Widoczki ujdą, jak na taką niby pogodę...najfajniejsze że są borówki...dużooo borówek. Zamiast łapać słońce na fotach, zbieram borówki :P





Trudno i tak szału nie ma...a borówki są pyszne! Niestety nie mam czasu na zbytnie obżarstwo :dev . Krótka sesja i ruszam w kierunku Mladej Hory...gdzie dopada mnie ulewa :--/ - nosz kurde!. O ile na czas jedzenia jest mi to na rękę, to na dłużą metę...zastanawiam się czy jest sens iść dalej. W końcu szyło na to, że głupio tak się poddawać, to raz, a dwa, kończyć tak szybko wycieczkę. W pelerynie marki Kiosk, ruszam dalej. Deszcz już prawie ustał, ale druga fala leci z drzew...grrr. Tyle dobrze, że na Przełęczy Anula przywitało mnie słońce :bub7 .

Nawet po deszczu, szału ni ma....





Trza iść dalej, zanim zaś będzie padać. Po drodze jeszcze przerwa przy wyciągu. Gdzie wygrzewają się - niczym kury na słońcu, inni turyści :haha



I to prawie ostatnie widoczki po tej stronie. Chwila dreptania lasem i jestem przy Chacie :zeb





Jak na weekend, ludzi aż dwie sztuki. Po obowiązkowym obfoceniu różnistych tabliczek. Gospodarz zaprasza na kawę, herbatę...ja jednak mam ochotę na :jap które tam miał - chciał dać darmo...ale wynegocjowałam datek do puszki :) . Na koniec wypytałam o bezszlakową drogę na Gibasy. Po czym ruszyłam do Zbójnickiego Okna. Moje pierwsze skojarzenie gdy je zobaczyłam...Wielki Mikser :haha



Całkiem fajna skałka, i jeszcze fajniej że rosły tam kolejne jagody :) . A mniej fajnie, że zerwał się wiatr i pojawiły się ciemne chmury...mam w nosie wychodzenie na Potrójną w taką pogodę, zawracam na roztaje dróg, gdzie pasie się Mućka.





Przede mną jeszcze słonecznie a za mną...wolałam nie focić, tylko uciekać na Gibasy. Niestety się mi nie udało - no cholera jasna, zaś! i to z przytupem! - taka ulewa. Kolejna odsiadka w kszokach - prawie godzinna...borze, po co mi to było :beczy :haha . Jedyną pociechą, było późniejsze piękne świtało na Gibasach







Oczywiście, żeby mi nie było za dobrze, niebawem się schowało. Przed )( Pod Mladą Horą jeszcze "dogorywało" w postaci zjawiskowych promieni





Jakimś cudem ;) zamknęłam pętelkę. Zostało zejście tą samą drogą, do Koconia. Wycieczkę zakończyłam o 20.00 :) - mimo wszystko, całkiem fajnie było :ryb

Reszta brzydkich zdjęć, tutaj:
https://picasaweb.google....ceCzasemDeszcz#
Ostatnio zmieniony przez aniołek 2014-06-24, 17:28, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2014-06-24, 21:14   

Ruszyłaś w trasę niewiele później niż ja. :-) ale co się ma przejść to się i tak przejdzie.
Muszę jednak stwierdzić patrząc na Twoje foty, że pogoda w Małym była ciekawsza, ładniejsza niż w Żywieckim :-/
 
 
nes_ska 


Wiek: 35
Dołączyła: 09 Paź 2013
Posty: 2931
Skąd: Brzesko
Wysłany: 2014-06-24, 21:16   

O pięknej godzinie wystartowałaś! ;)


Mój spacer był krótszy, bo nie było mowy o załapaniu się na ostatnie promienie słońca, więc mnie się bardziej należał mini-spacerowy tytuł :-o

Udało się zjeść pierogi z borówkami :dev ?

Zdjęcia jak zwykle rewelacyjne :) Dobrze, że Twój aparat wrócił do Ciebie z powrotem :-)
_________________
Jestem tu gdzie stoję, ale jeśli się ruszę, to mogę się zgubić.
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12257
Skąd: Bytom
Wysłany: 2014-06-25, 09:46   

Aniołek, rzadko pisujesz, ale jak już napiszesz to naprawdę, nie można odpuścić do ostatniej linijki.
I bardzo lubię Twoje zdjęcia. Zaczynają być "charakterystyczne".
Profil Facebook
 
 
bton1 


Wiek: 38
Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 3312
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-06-25, 10:03   

No no.. robią wrażenie końcowe zdjęcia. Chyba trzeba zacząć chodzić popołudniami :)
_________________
W mieście możesz kogoś znać dziesięć lat i go nie poznać. W górach znasz go na wylot po paru tygodniach.
 
 
maniulka 

Wiek: 39
Dołączyła: 23 Cze 2014
Posty: 14
Wysłany: 2014-06-25, 17:01   

Rety, jak tam jest pięknie! Chyba muszę przyjrzeć się bliżej Beskidowi Małemu, to zupełnie nieznane dla mnie szlaki.. a zdjęcia piękne! szok :o-o
 
 
nes_ska 


Wiek: 35
Dołączyła: 09 Paź 2013
Posty: 2931
Skąd: Brzesko
Wysłany: 2014-06-25, 17:19   

Beskid Mały jest ładny, ale przez "okulary" aniołka wygląda trochę piękniej :-P
_________________
Jestem tu gdzie stoję, ale jeśli się ruszę, to mogę się zgubić.
 
 
aniołek


Dołączył: 11 Gru 2013
Posty: 169
Wysłany: 2014-06-25, 18:59   

Piotrek napisał/a:
Ruszyłaś w trasę niewiele później niż ja


:D fajnie

Piotrek napisał/a:
ładniejsza niż w Żywieckim


No opowiadasz, ładniejsza? :o-o ;)

nes_ska napisał/a:
O pięknej godzinie wystartowałaś!


Było godzinę w aparacie zmienić :lol :lol

nes_ska napisał/a:
Mój spacer był krótszy, bo nie było mowy o załapaniu się na ostatnie promienie słońca, więc mnie się bardziej należał mini-spacerowy tytuł


A wydawał się dłuższy...pewnie temu, że miałaś różne widoki :P

nes_ska napisał/a:
Udało się zjeść pierogi z borówkami


Nie drażnij lwa :zly :P . Nie wiedziałam, że borówki to taki biznes :D - u mnie, słoik litrowy 20 zł :o-o . Ujawnienie miejscówki było złym posunięciem...chyba trzeba usunąć relację :-o . Póki co obchodzę się smakiem nesko :( - zrobiłam rekonesans w "moim lesie" i uzbierałam dwie garści...no rozbój w biały dzień :sci3 . Taka ilość ucieszyła Mamę, bo sobie dała do galaretki :-) . Nie poddaję się jednak w realizacji borówkowej zachcianki :fajka - lada dzień ruszam na zbiory i biada jak kogoś tam spotkam :cft


nes_ska napisał/a:
Zdjęcia jak zwykle rewelacyjne Dobrze, że Twój aparat wrócił do Ciebie z powrotem


:o-o bo wybieram te znośne, ale no bez przesady...gdzie tam rewelacyjne :rol . Wypada jednak podziękować ;) - nes_ska, maniulka, sokół, bton1, :soc45

sokół napisał/a:
Aniołek, rzadko pisujesz, ale jak już napiszesz to naprawdę, nie można odpuścić do ostatniej linijki.


:lol4 chyba żartujesz. Ja nie lubię mojego pisania :ops . Generalnie rzadko mam ochotę i wenę do pisania. Zwłaszcza jak się dużo działo czy wyjazd był dłuższy...no nie umim pisać. Polska jezyk, trudna jezyk :P - kropki, przecinki we właściwych miejscach...to mnie przerasta :haha . A jeszcze pisać tak, żeby się fajnie czytało :rol . Dobrze, że inni potrafią - ja czasem prasnę od serca ;) , z różnym skutkiem składniowym i interpunkcyjnym :D . Może dyslektycy tak już mają? nie wiem ;)

sokół napisał/a:
I bardzo lubię Twoje zdjęcia. Zaczynają być "charakterystyczne".


Oj czy to dobrze czy źle? :P

bton1 napisał/a:
Chyba trzeba zacząć chodzić popołudniami


Nie, nie, jestem złym przykładem :gro6

maniulka napisał/a:
Rety, jak tam jest pięknie! Chyba muszę przyjrzeć się bliżej Beskidowi Małemu, to zupełnie nieznane dla mnie szlaki


Polecam, ale tak jak już pisałam...zaczekaj na Złotą Polską Jesień. Teraz tam nie ma nic ciekawego... :v

nes_ska napisał/a:
przez "okulary" aniołka wygląda trochę piękniej :-P


Podlizuchu czego chcesz?! :hah8 (pewnie moich borówek jak uzbieram :hah8 ;) )
Ostatnio zmieniony przez aniołek 2014-06-25, 19:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
nes_ska 


Wiek: 35
Dołączyła: 09 Paź 2013
Posty: 2931
Skąd: Brzesko
Wysłany: 2014-06-25, 19:11   

aniołek napisał/a:
(pewnie moich borówek jak uzbieram :hah8 ;) )


Oczywiście :D W końcu 20 zł to niemało. Zaoszczędziłabym ;) ...a galaretka mamy wygląda apetycznie :P Czy ja w niej widzę jeszcze poziomki? :okl4
_________________
Jestem tu gdzie stoję, ale jeśli się ruszę, to mogę się zgubić.
 
 
aniołek


Dołączył: 11 Gru 2013
Posty: 169
Wysłany: 2014-06-25, 19:30   

nes_ska napisał/a:
Oczywiście W końcu 20 zł to niemało. Zaoszczędziłabym


Jak to mówią...nie handluj skórą na niedźwiedziu ;) - ale jak coś :P , za pitnaście złotych mosz u mnie :D

nes_ska napisał/a:
Czy ja w niej widzę jeszcze poziomki?


Taak, zapomniałam o poziomkach, też z lasu...a dziś wypatrzyłam jeszcze, kole doma, malinki :nap3 pycha!
 
 
nes_ska 


Wiek: 35
Dołączyła: 09 Paź 2013
Posty: 2931
Skąd: Brzesko
Wysłany: 2014-06-25, 19:47   

Za pitnaście mnie nie urządza, bo zrobiłam dziś wywiad borówkowy i dowiedziałam się, że w Brzesku stoją po 13:P Borówki nie zdjęcia -Twoje nie są lepsze :-o

Moje okoliczne poziomki ukradły sąsiednie Bestie. Dobrze, że zdążyłam sobie ukraść w marcu kilka sadzonek, to teraz mi się rozrastają przed domem:D

...a maliny tegoroczne jadłam dziś dopiero :dev
_________________
Jestem tu gdzie stoję, ale jeśli się ruszę, to mogę się zgubić.
 
 
aniołek


Dołączył: 11 Gru 2013
Posty: 169
Wysłany: 2014-06-25, 20:17   

nes_ska napisał/a:
w Brzesku stoją po 13:P


Twoje zbierali koło A4, temu tak tanio :hah8

nes_ska napisał/a:
Twoje nie są lepsze


Wcale że tak, moje są z gór wysokich :dev :D

nes_ska napisał/a:
Moje okoliczne poziomki ukradły sąsiednie Bestie


Moich pilnują mrówki i to te ogromniste :--/ :sna4
Ostatnio zmieniony przez aniołek 2014-06-25, 20:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Tępy dyszel 


Wiek: 44
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 2776
Skąd: Tychy
Wysłany: 2014-06-26, 19:10   

aniołek napisał/a:
Startuję o 12.30 (jak na prawdziwego niedzielnego turystę przystało

Wystartuj następnym razem o 13.30. Będziesz jeszcze bardziej wiarygodna ;)

aniołek napisał/a:
Reszta brzydkich zdjęć,

Kłamczuszka :dev . Zdjęcia robione jakąś techniką ,,dziwną" ale bardzo mi się ta technika podoba.

aniołek napisał/a:
Polska jezyk, trudna jezyk - kropki, przecinki we właściwych miejscach...to mnie przerasta

Pocieszę Cię, ja nie umiem ani pisać ani czytać :P
aniołek napisał/a:
sokół napisał/a:
I bardzo lubię Twoje zdjęcia. Zaczynają być "charakterystyczne".


Oj czy to dobrze czy źle?

Oczywiście, że dobrze. My tu bardzo lubimy charakterność.

Ps. Masz w planach jakieś ,,Tatary" niższe lub wyższe ?
 
 
aniołek


Dołączył: 11 Gru 2013
Posty: 169
Wysłany: 2014-06-26, 19:55   

Tępy dyszel napisał/a:
Wystartuj następnym razem o 13.30. Będziesz jeszcze bardziej wiarygodna ;)


kto wie...może już w tą sobotę :D

Tępy dyszel napisał/a:
Zdjęcia robione jakąś techniką ,,dziwną" ale bardzo mi się ta technika podoba.


Właśnie nie :rol , robię tak jak zawsze, ALE teraz czasem dodaję winietowanie - te ściemnienia po bokach, raz mniej, raz więcej...jakoś mi się tak spodobało. Fotki straciły "kanciastość" ;) . A i czasem niebo za jasne (z którym nie mogę już nic zrobić) to tak sobie zakrywam :ops

Tępy dyszel napisał/a:
Oczywiście, że dobrze. My tu bardzo lubimy charakterność.


Fajnie, że się to podoba...bo różnie jest z odbiorem czyjejś wizji/edycji zdjęć.

Tępy dyszel napisał/a:
Ps. Masz w planach jakieś ,,Tatary" niższe lub wyższe ?


W planach to ja mam...ale już 3 miesiące nie byłam w wyższych górach :beczy :sci3 . Mgielna na razie wizja się pojawiła, bycia w przyszłym tygodniu. Co z tego będzie, wyjdzie w praniu...
 
 
Iva 


Wiek: 41
Dołączyła: 04 Wrz 2013
Posty: 1544
Skąd: łódzkie
Wysłany: 2014-06-26, 22:06   

aniołek napisał/a:
teraz czasem dodaję winietowanie

Też czasem się tym bawię, bo efekty mi się podobają ;)
aniołek napisał/a:
A i czasem niebo za jasne (z którym nie mogę już nic zrobić) to tak sobie zakrywam :ops

hehehe też tak robię :P
_________________
"Kiedy świat się od ciebie odwraca, ty też musisz się od niego odwrócić."
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group