Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

2021.08.22 Beskid Żywiecki: Rysianka przez Halę Boraczą i Lipowską

Autor Wiadomość
Tępy dyszel 


Wiek: 44
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 2774
Skąd: Tychy
Wysłany: 2021-08-24, 19:04   2021.08.22 Beskid Żywiecki: Rysianka przez Halę Boraczą i Lipowską

Dziękuję za uwagę.
Ostatnio zmieniony przez Tępy dyszel 2021-08-25, 17:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Sebastian 


Wiek: 51
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 5832
Skąd: Kraków
Wysłany: 2021-08-24, 19:11   

Ależ bardzo proszę, ale chyba o czymś zapomniałeś.
_________________
mój blog: http://sebastianslota.blogspot.com/
Profil Facebook
 
 
włodarz 

Dołączył: 13 Maj 2014
Posty: 2649
Skąd: Góry Sowie
Wysłany: 2021-08-24, 19:21   

Krótko i na temat. Ostatnio mam bardzo mało czasu, więc ta relacja jest dla mnie w sam raz. :-)
_________________
Sudeckie Ilustracje
 
 
Mirek 
mirek


Wiek: 62
Dołączył: 10 Lip 2013
Posty: 3883
Skąd: wodzisław śląski
Wysłany: 2021-08-24, 19:41   

Boracza, też tam będę, w najbliższą niedzielę.
_________________
Pożegnania nadszedł czas.
Już nie będzie wspólnie nas.
Ty osobno, ja osobno
Tak ma być lepiej, podobno.
 
 
 
Tępy dyszel 


Wiek: 44
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 2774
Skąd: Tychy
Wysłany: 2021-08-24, 19:58   

włodarz napisał/a:
Ostatnio mam bardzo mało czasu, więc ta relacja jest dla mnie w sam raz.

Czas na ,,erratę"

Trasa: Żabnica Skałka (600) - Hala Boracza (866) - Hala Studzionka - Hala Lipowska schronisko (1270) - Hala Rysianka schronisko (1290) - Rysianka (1322) - Hala (przeł.) Pawlusia (1180) - Żabnica Skałka (600)

Początek: 7.15
Koniec: 13.40
Całkowity czas wycieczki: 6 h 25 min.
Dystans: 16,3 km
Maksymalne przewyższenie: 722 m
Suma wzniesień: ok. 840 m


Mapka trasy


Tym razem w wyniku ,,niecnej intrygi” i ,,prowokacji” wycieczka w gronie sześcioosobowym. Wiekowo, płciowo, kondycyjnie - ,,od lasa do lasa”. Wolna amerykanka.

Startujemy z Żabnicy około 7.15. Parking obok pensjonatu ,,Alaska” już prawie zapełniony. Wiadomo, niedziela (unikam wycieczek w niedzielę), prognozy pogody nie najgorsze więc ludzi sporo. Sam też tworzę ten tłum.


40 minut później Hala Boracza i pierwsze widoki – np. na Prusów i Baranią Górę w oddali.





W okolicach Polany Cukiernica spojrzenie na Romankę – kawał góry. Ogólnie w tej porze dnia i kierunku, trudne warunki do fotografowania.



Reszta idąc na Halę Lipowską, wybiera szlak żółty. Ja z kolei umyślnie zielony, mniej widokowy – będzie pretekst do wycieczki ,,lepszym wariantem”.

Szlak na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat znacznie się wylesił ale też zachowane są zacne ślady pierwotnego lasu. Ścieżka ogólnie biegnie trawersem i jest w miarę łagodna.



Panoramy z prześwitów ale całkiem sporych…tu np. Beskid Śląski w oddali m. in. z Baranią Górą i Skrzycznem, bliżej ,,żywiecki” Prusów.



O dziwo, na Hali Lipowskiej melduje się około pół godziny wcześniej niż reszta. Zdjęć stamtąd mam mało – wciąż trudne warunki do zdjęć. Ogólnie ubiegła niedziela nie miała klarownego czystego nieba i słońca – plus pora dnia i kierunek południowy.


Tu schronisko – kuchnia lepsza niż na Rysiance, widoki gorsze…czyli dokładnie na odwrót niż na Rysiance.



Beskidzki klasyk – Pilsko z Hali Rysianka. Widokowo przepiękne miejsce !


,,Królowa” potwierdza.


Orawa, Mała Fatra, zarys Tatr Zachodnich….



Prowadzę ,,ekipę” pozaszlakowo na szczyt Rysianki z Halą Koziorką. Blisko, łatwo, panorama na Beskid Śląski zacna…nikt nie śmiał narzekać.



Schodzimy do Żabnicy Skałki przez przeł. Pawlusią…



Romanka w tym ujęciu też niczego sobie.



Zejście do Żabnicy Skałki jest dosyć strome i ,,zdziczałe” ale są też miejsca z wypłaszczeniami.
Oraz okazją do fotopstryków.





W samej Żabnicy osobnicy płci męskiej bez wyjątku postanowili wspomóc miejscową Panią przedsiębiorcę, młodą, utalentowana, ładna. Ciasta z jagodami, ostrężynami, kawa, sery…

Uczcie się !

Dobranoc.
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9374

Wysłany: 2021-08-24, 20:14   

Jesiennie zaczyna się robić ...
Tym żółtym to i ja muszę się przejść, bo ostatnia zimowa wizyta widoków nam nie dała.
Pożycz sobie naszą trasę z zimy następnym razem i trawersuj Romanke słynnymi łańcuchami o trudnościach sporych ;)
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10853
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2021-08-24, 20:40   

To teraz Tępy dyszlu atak w drugą stronę - z Żabnicy na Słowianke, Halę Kupczykową i Romankę. Będzie piękny komplet do całości :-)
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2021-08-24, 22:21   

Fajne to zdjęcie:


Nietypowe przejście, tym zielonym. Raz nim schodziłem, dawno temu, ale wtedy to był szlak w lesie.
 
 
Sebastian 


Wiek: 51
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 5832
Skąd: Kraków
Wysłany: 2021-08-24, 22:52   

Teraz zauważyłem, że to opowieść z Przyszłości. Łoł!
_________________
mój blog: http://sebastianslota.blogspot.com/
Profil Facebook
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12257
Skąd: Bytom
Wysłany: 2021-08-25, 03:00   

Coś się z forum popsuło - zdjęcia są średniawe w relacji, ale jak klikniesz w okienko, wyskakują bardzo fajne. Coś je zakłóca jakby, pogarsza jakość, nie tylko w tej relacji zresztą. Też zwróciliście na to uwagę?
Profil Facebook
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10853
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2021-08-25, 07:23   

Już od dawna, choć nie na każdych się to objawia-takie mam wrażenie. Jakby komresja jakaś robiła sieczkę, rozmywała obraz. Może to być kwestia nawet nie forum ale przeglądarek, które kompresują obrazy, żeby się szybciej wczytywały.
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14355
Wysłany: 2021-08-25, 08:06   

Sebastian napisał/a:
Teraz zauważyłem, że to opowieść z Przyszłości. Łoł!


Dzięki temu wiemy czego się spodziewać w Beskidach za rok.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2021-08-25, 09:49   

Tempy, co będzie w Beskidach za 10 lat? :)
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2021-08-25, 09:50   

sokół napisał/a:
Też zwróciliście na to uwagę?

Wczoraj czytając zwróciłem na to uwagę, ale w potem w domu i teraz już jest ok.
 
 
Tępy dyszel 


Wiek: 44
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 2774
Skąd: Tychy
Wysłany: 2021-08-25, 17:39   

Mirek napisał/a:
Boracza, też tam będę, w najbliższą niedzielę.

Wejdź do schroniska, tak się złożyło że akurat tam...nie byłem. Jagodzianka to ponoć ich znak firmowy.

sokół napisał/a:
Coś się z forum popsuło - zdjęcia są średniawe w relacji, ale jak klikniesz w okienko, wyskakują bardzo fajne. Coś je zakłóca jakby, pogarsza jakość, nie tylko w tej relacji zresztą. Też zwróciliście na to uwagę?

Zgadza się. Wgrywam przez fotosika i zdjęcia bardzo tracą na jakości. Jak też na ostrości. Nie wiem gdzie tkwi błąd.
Mam tak przy każdej relacji.

Dobromił napisał/a:
Dzięki temu wiemy czego się spodziewać w Beskidach za rok.

Także nie ma potrzeby tam iść 22 sierpnia 2022 roku.
Ostatnio zmieniony przez Tępy dyszel 2021-08-25, 17:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group