Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

2015.01.03-04 Międzylesie - Śnieżnik - Czarna Góra

Autor Wiadomość
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2015-01-06, 01:20   2015.01.03-04 Międzylesie - Śnieżnik - Czarna Góra

Sobota: Międzylesie - Sikornik - Trójmorski Wierch - Mały Śnieżnik - schronisko "Pod Śnieżnikiem"
21km, podejść 1140m, zejść 360m
Niedziela: schronisko - Śnieżnik - Żmijowiec - Czarna Góra - Stronie Śląskie
16km, podejść 400m, zejść 1120

Podobnie jak rok temu towarzyszy mi Robert J :)

Ostrzegam, ciekawych zdjęć nie będzie, bo aura ku temu nie sprzyjała, zaś i ja fotografem nie jestem (może jakaś namiastka amatora). Ciekawego opisu też, bo natchnienia po powrocie nie mam i nie zanosi się, aby mnie ono napadło znienacka.
Na autobus do Wrocławia zdążyłem fuksem, bo był ... 12 minut przed czasem. Na dworcu PKP we Wrocławiu podziwiałem głupotę architektów dworca (np. brak normalnych ławek dla czekających, są jakieś miejsca do siedzenia beznadziejne i granitowe). Koleją-ruderą czeskich linii pamiętających lata Stalina dojeżdżam do Międzylesia /w Kłodzku dosiada się Robert J/. Ruszamy najpierw do rynku, obok którego na mapie jest i pałac, i park. Musi tu zajrzeć buba, bo ja widzę tylko ruderę. Potem już czerwonym szlakiem zmierzamy na Sikornik (550m, KSP), przy okazji depcząc uprawy rolne, ale żaden chłop nas z kosą lub widłami nie popędził. Szlak w sam raz, czyli cienka warstwa puchu na zmrożonym podkładzie. Cel: Trójmorski Wierch zaliczany do sudeckiego włóczykija, Robert z wieży widzi tyle samo, co ja z dołu, czyli (...), bo niski pułap chmur, śnieży i wieje (to samo dnia następnego na Czarnej Górze).
Docieramy do schroniska, rok temu całe schronisko było tylko dla nas dwóch, więc dało radę wytrzymać i spać /ległem wtedy i spałem do rana jak zabity/. Tym razem schronisko wywarło na mnie ogromne wrażenie i z każdą chwilą ciśnienie mi rosło, chyba dane mi było nawet 2-3 godziny spać, w międzyczasie mową zgrzeszyłem z tysiąc razy. Gdyby takie warunki panowały w burdelu, to i burdeli by nie było ...
Poduszka, kołdra, pościel - trudno je dotknąć (poduszkę owijam ręcznikiem i jakoś daje radę), skrzypiące wyro i podłoga, zabłocone WC i dojście do prysznica - oto krótka charakterystyka schroniska (samo słowo "schronisko" już budzi we mnie obrzydzenie), udałbym się spać do stołu w jadalni, lecz ta jest zamykana na noc, więc gleba albo wyrko, na którym gdyby człowiek pierdnął, to i tak zaskrzypi wyro i podłoga. Cena noclegu z pościelą w pokoju 4-osobowym 45 zł (miałem zniżkę KGP 12zł =33 zł). 20 zł drożej na Skrzycznem w przestronnym pokoju 2-osobowym, czysto, węzeł sanitarny w pokoju, wykładzina dywanowa, tv (nie miałem czasu na oglądanie) i marudzenie niektórych, że drogo jest na Skrzycznem (adekwatna cena powinna wynosić około 200 zł/osobę, jeśli "Pod Śnieżnikiem" wychodzi 45 zł). Niech szlag trafi wszystkie schroniska z ich minimalnym standardem usług turystycznych ...
Rano cierpliwie czekamy na śniadanie, jadalnię otwarto o godzinie 8, zamawiam jajecznicę z kiełbasą, coś pani mi odpowiedziała (nie dosłyszałem) i czekam. Po 15 minutach zniecierpliwiony, bo sam jajecznicę robię w maksymalnie 5 minut, pytam o moją jajecznicę i dowiaduję się, że dopiero gospodarz musi skasować pieniądze, zaś dopiero oni w kuchni zaczną przyrządzać potrawę. Kiedy pojawi się gospodarz za ladą, tego nie wie nikt. Aby nie marnować cennego czasu ruszamy na Śnieżnik. Wiadomo: wieje i śnieży.
Wracamy do schroniska, zjadamy jajecznicę z kiełbaską i w drogę na Czarną Górę, nadal wieje i śnieży ... Tylko przez kilka sekund pojawiło się niebo zza chmur, nie miałem szans tego nawet uwiecznić. Z Siennej asfalting do Stronia Sląskiego, gdzie uzupełniamy spalone kalorie w restauracji "U Prezesowej" (to nie knajpa żony), bo zajazd "U Prezesa nieczynny") i do ... domciu

Galeria


Ostatnio zmieniony przez ceper 2015-01-06, 01:51, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Tępy dyszel 


Wiek: 44
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 2775
Skąd: Tychy
Wysłany: 2015-01-06, 09:35   

ceper - nie masz poczucia turystycznie zmarnowanego dnia ?
Wszakże widoczność tragiczna była, im wyżej tym gorzej.

Jedynym plusem tej wycieczki z ,,mojej" perspektywy było towarzystwo RobertaJ.

Tak czy siak, gratuluje wytrwałości w wędrowaniu w takich warunkach. Mi by się nie chciało jechać i iść żeby...prawie nic nie zobaczyć....
Życzę więcej szczęścia pogodowego - innego życzyć Ci nie trzeba.
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12257
Skąd: Bytom
Wysłany: 2015-01-06, 10:18   

Mnie się podoba, jest klimat. Zresztą człowiek zawsze ma nadzieję, że a nuż się przejaśni, otworzy jakieś okno pogodowe.
Kapitanie, musisz się przełamać i ruszyć zimowo. Jest zupełnie inaczej, niż latem. To zupełnie inna turystyka.
W warunki nie były złe, niewiele śniegu (tak mi się wydaje) - jak nie ma uporczywego torowania to naprawdę jest fajnie!
Profil Facebook
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2015-01-06, 10:28   

Masz rację, niewątpliwie towarzystwo i wymiana zdań na różne tematy z Robertem bezcenne, w pozostałych sprawach błądzisz. Czas stracony to spędzanie go przy tv lub kompie, a tu zdobyłem nowe doświadczenie górskie i poza okolicami Śnieżnika, cała trasa dreptana pierwszy raz. Gdybym nie był na Sikorniku, to nie miałbym moralnego prawa krytykować twórców koron (Robert na tym pagórku wspomniał o ubiegłorocznej Kalwarii, Wzgórzu Ernesta i Popielu; facet ma pamięć, jakie koronne tuzy górskie nie obroniły się rok temu) oraz wyrażać zdania na temat obiektów nieprzyjaznych turystycznie. Zatem ta wiedza ma też wymierną wartość, więc sam widzisz, że wyjazd nie poszedł na marne, zaś widok pięknie ośnieżonycych drzew przy szlaku jest cenniejszy niż jakieś tam panoramy.
 
 
Tępy dyszel 


Wiek: 44
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 2775
Skąd: Tychy
Wysłany: 2015-01-06, 10:54   

ceper napisał/a:
Czas stracony to spędzanie go przy tv

Telewizora nie posiadam - własny wybór.

ceper napisał/a:
lub kompie

Moje podstawowe narzędzie pracy z którego się utrzymuję. To pożytecznie spędzony czas dla gminy, Śląska i Polski.

W roku obrachunkowym, wydajność pracy to około 20 tys. zł dla firmy czyli zysk na czysto na 1 zatrudnionego (informacja typu jawnego - kombinacja BIP+Monitor B).

Choć gdybym pisał posty w godzinach pracy (gdybym, bo nie mam takiej technicznej możliwości) to na pewno by mnie szybko wyjebali z roboty.

ceper napisał/a:
Zatem ta wiedza ma też wymierną wartość, więc sam widzisz, że wyjazd nie poszedł na marne

To cieszy.

ceper napisał/a:
zaś widok pięknie ośnieżonycych drzew przy szlaku jest cenniejszy niż jakieś tam panoramy.

Nie ,,uderzasz" czasem w mistycyzm, próbując ,,usprawiedliwić" tego, że widoczność była kiepska ?
Ja zdania nie zmieniam - jeśli widoczność jest kiepska, uważam wycieczkę za straconą. Ale ma to pewien plus - pretekst do powrotu.
Ostatnio zmieniony przez Tępy dyszel 2015-01-06, 11:01, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2015-01-06, 11:21   

Kapitanie, przemilczę o swojej wydajności i płaconych podatkach na pasożytów, jako górołaz znasz pojęcie "przepaść", które mi w życiu ciągnie się ... od dzieciństwa. A urzędnik generujący zysk to czysta abstrakcja, o ile % wzrosły ceny usług komunalnych w Tychach lub zostaną w najbliżym czasie? I porównaj je do wolnorynkowych (wiem, lokalny monopolista), gdyby firma zatrudniała tylko osoby pracujące (nie mylić z zatrudnionymi) i dokonywała rozsądnych wydatków (słyszałeś, że nie ma darmowego lunchu? a może i widziałeś konfitury, lecz ręce za krótki :) )

Z kondycją ostatnio u mnie marnie (rok pierdzenia w fotel), bo urobilibyśmy tych km więcej. Pogoda marna, ale spacer po puszku jest najlepszy/obyło się bez torowania/, u mnie nie ma rzeczy straconych poza podatkami
Ostatnio zmieniony przez ceper 2015-01-06, 11:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Tępy dyszel 


Wiek: 44
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 2775
Skąd: Tychy
Wysłany: 2015-01-06, 11:39   

ceper napisał/a:
A urzędnik generujący zysk to czysta abstrakcja

Coś Ci tam ,,dzwoni ale nie wiadomo w którym kościele".
Nie jestem i nigdy nie byłem urzędnikiem.

Choć nie przeczę, że przez kilka lat w tej samej firmie ,,taplałem" się z łopatą po pas w wodzie na magistrali fi 800 przy -15C. Koparka ułomna jest, czasem trzeba ,,chwycić byka za rogi" i zmierzyć się z problemem własnoręcznie.
Najgorszym rozwiązaniem na drodze do rozwiązania problemu, jest jego ,,zamiatanie pod dywan" i mówić, że jest zajebiście jak wiadomo, że jest do dupy.

ceper napisał/a:
u mnie nie ma rzeczy straconych poza podatkami

Podatki i śmierć. Reszta jest lub może być iluzją.
Ostatnio zmieniony przez Tępy dyszel 2015-01-06, 11:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6105
Skąd: Oława
Wysłany: 2015-01-06, 14:45   

ceper napisał/a:
Ruszamy najpierw do rynku, obok którego na mapie jest i pałac, i park. Musi tu zajrzeć buba, bo ja widzę tylko ruderę.


Nie bylam, choc przez Miedzylesie przejezdzalam kilkakrotnie. Zatem chetnie odwiedze! :D


ceper napisał/a:
Koleją-ruderą czeskich linii pamiętających lata Stalina


To ta z ze zdjec 2 i 3 z twojej galerii? salonka Stalina ktora ogladalam w Gori wygladala jakby ciut inaczej ;)

ceper napisał/a:
Docieramy do schroniska, rok temu całe schronisko było tylko dla nas dwóch, więc dało radę wytrzymać i spać /ległem wtedy i spałem do rana jak zabity/. Tym razem schronisko wywarło na mnie ogromne wrażenie i z każdą chwilą ciśnienie mi rosło, chyba dane mi było nawet 2-3 godziny spać, w międzyczasie mową zgrzeszyłem z tysiąc razy. Gdyby takie warunki panowały w burdelu, to i burdeli by nie było ...
Poduszka, kołdra, pościel - trudno je dotknąć (poduszkę owijam ręcznikiem i jakoś daje radę), skrzypiące wyro i podłoga, zabłocone WC i dojście do prysznica - oto krótka charakterystyka schroniska .


Ja po zeszlorocznym pobycie rowniez zniechecilam sie do owego przybytku- jak dla mnie za nowe i za czyste. Za malo schroniskowe. Bedac w okolicy skusze sie raczej na chatke z popielicami albo "Stodole" z zelaznymi, prawdziwie skrzypiacymi pryczami :D Poza tym w obu wymienionych miejscach nikt mnie z jadalni wyrzucal nie bedzie i ciszy nocnej oglaszal..
_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Ostatnio zmieniony przez buba 2015-01-06, 14:57, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8301
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2015-01-06, 15:21   

pałac w Międzylesiu, w porównaniu z innymi w województwie, wcale wielką ruiną nie jest :)
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
 
 
włodarz 

Dołączył: 13 Maj 2014
Posty: 2649
Skąd: Góry Sowie
Wysłany: 2015-01-06, 16:29   

Kapitan Bomba napisał/a:
Mi by się nie chciało jechać i iść żeby...prawie nic nie zobaczyć....


Też wolę wycieczki przy super pogodzie, ale ostatnie miesiące ub.r. nie rozpieszczały pogodą w weekendy, więc chyba bym ocipiał jak bym się przez tyle czasu nie ruszył z domu.
_________________
Sudeckie Ilustracje
 
 
Tępy dyszel 


Wiek: 44
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 2775
Skąd: Tychy
Wysłany: 2015-01-06, 16:55   

włodarz napisał/a:
więc chyba bym ocipiał jak bym się przez tyle czasu nie ruszył z domu.

Nie tylko samymi górami człowiek żyje.
Ja zimą nie pójdę, z prostego powodu - cytując ,,typa" z tej samej szkoły i dzielnicy:
,,Żadna góra nie jest warta ceny nawet paznokcia"
 
 
włodarz 

Dołączył: 13 Maj 2014
Posty: 2649
Skąd: Góry Sowie
Wysłany: 2015-01-06, 17:32   

Oczywiście, ale ostatnio góry są dla mnie najlepszą odskocznią od całotygodniowej harówki.
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8301
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2015-01-06, 17:33   

Cytat:
Ja zimą nie pójdę, z prostego powodu - cytując ,,typa" z tej samej szkoły i dzielnicy:
,,Żadna góra nie jest warta ceny nawet paznokcia"

równie dobrze nie powinieneś w ogóle wychodzić z domu - bo pośliźniesz się na chodniku i złamiesz nie tylko paznokieć. Co zresztą jest statystycznie znacznie bardziej prawdopodobne niż złamanie paznokcia w górach
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2015-01-06, 17:43   

Od żony też czasem należy odpocząć (wspólnie prawie 24 lata i prawie 24h na dobę).
Kapitanie, góry ośnieżone są dużo ładniejsze, miasta też (nie widać śmieci) :)
Ostatnio zmieniony przez ceper 2015-01-06, 17:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2015-01-06, 18:39   

Źle nie było, jest w galerii sporo fajnych zimowych ujęć.

No ciekawe co Robert na fotach wyciągnie z tej pogody :-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group