Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

2014.03.29 Roztocze - Puszcza Solska

Autor Wiadomość
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2014-04-01, 00:02   2014.03.29 Roztocze - Puszcza Solska

Na Roztoczu byłem wielokrotnie 14-15 lat temu, kiedy to szalałem służbowo i w tydzień robiłem ponad 50h szkoleń i nierzadko przejeżdżałem ponad 2 Mm, ale wówczas nie miałem czasu na poznawanie piękna przyrody /skupiałem się głównie na zabytkach/.
Polecam rezerwat nad Tanwią "Szumy" oraz okolice Górecka Kościelnego. Na niedzielę planowałem przejście przez Góry Świętokrzyskie (z Nowej Słupi do Św. Katarzyny), ale kolega zapraszał na rowerową 50-tkę z bigosem nad jeziorkiem, więc jego oferta okazała się priorytetem (dwudziestu szalonych cyklistów/ek/ ).

2014-03-29 Roztocze /Puszcza Solska/

2014-03-30 Bigos nad jeziorkiem
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2014-04-01, 07:40   Re: 2014.03.29 Roztocze - Puszcza Solska

To sobie ciekawie pojeździliście, tereny ładne, pogoda jak w pysk. Bigos z garem to jak woziliście na rowerach, że spytam o techniczny aspekt przewozu :-)

ceper napisał/a:
Polecam rezerwat nad Tanwią "Szumy" oraz okolice Górecka Kościelnego.

Kiedyś się tam włóczyłem, właśnie w okolicach które polecasz. Jest pięknie, i na rower i pieszo. Żal, że miałem tylko jedną kliszę na cały tydzień :rol
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2014-04-01, 07:50   

Piotrek napisał/a:
Bigos z garem to jak woziliście na rowerach
Najczęściej kolega z Zelowa przyjeżdża do Bełchatowa i w grupie jedziemy w plener. Tym razem jako gospodarz zamontował na swym wehikule dziwny kosz, a w nim "kociołek".
_________________
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6105
Skąd: Oława
Wysłany: 2014-04-01, 09:01   

Piotrek napisał/a:
ceper napisał/a:
Polecam rezerwat nad Tanwią "Szumy" oraz okolice Górecka Kościelnego.

Kiedyś się tam włóczyłem, właśnie w okolicach które polecasz. Jest pięknie, i na rower i pieszo. Żal, że miałem tylko jedną kliszę na cały tydzień :rol


Fajne te szumy , choc te na rzece Jelen podobaly mi sie bardziej

A na Roztoczu bylismy kilkakrotnie, glownie Roztocze poludniowe ,teren bardzo mi sie podoba, tyle fajnych zapomnianych cerkiewek, bocznych drog i urocze lasy
https://picasaweb.google....Roztocze_062007
https://picasaweb.google....200808_Roztocze
https://picasaweb.google...._powiatLubaczow
_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Ostatnio zmieniony przez buba 2014-04-01, 09:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Basia Z. 


Dołączyła: 06 Wrz 2013
Posty: 3550
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2014-04-01, 09:24   

Może uda mi się tam pojechać rowerem w tym roku. Planuję już od kilku lat.
_________________
http://www.pilot-przewodnik.org/
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2014-04-01, 10:34   

Pierwotnie planowałem spędzić tam 2 dni na rowerze z bazą wypadową w Józefowie lub Suścu, ale swego roweru nie chciało mi się taszczyć. Szczerze odradzam zwiedzanie samochodem na rzecz roweru, odcinki między cerkwiami rzędu 3-5km, zaś na szumy nad Tanwią raczej spacerek.
Ja z wcześniejszych lat mam fotki tylko cerkwi/kościołów, może wtedy nie były w modzie plenerowe wypady. Z pewnością wrócę tu jeszcze na weekend rowerowy, podobnie do Podlaskiego Parku Narodowego /tam nocleg z wypożyczeniem roweru/.
Dzięki buba za fotki - inspiracja do wytyczenia szlaku jest. A dotychczas myślałem, że mnóstwo pięknych cerkwi jest tylko na Białostocczyźnie i Bieszczadach.
_________________
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6105
Skąd: Oława
Wysłany: 2014-04-01, 10:51   

Basia Z. napisał/a:
Może uda mi się tam pojechać rowerem w tym roku. Planuję już od kilku lat.


No Roztocze jest fajne na rower, mysmy wypozyczali rowerki w Horyńcu i fajnie sobie pojezdzilismy :)
_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6105
Skąd: Oława
Wysłany: 2014-04-01, 11:15   

buba napisał/a:
Dzięki buba za fotki - inspiracja do wytyczenia szlaku jest. A dotychczas myślałem, że mnóstwo pięknych cerkwi jest tylko na Białostocczyźnie i Bieszczadach.


jak cie interesuja cerkwie to moze na calej stronce, w innych albumach znajdziesz tez cos dla siebie
https://picasaweb.google.com/100084890047451615826
_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Ostatnio zmieniony przez buba 2014-04-01, 11:17, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2014-04-01, 19:42   

ceper napisał/a:
Piotrek napisał/a:
Bigos z garem to jak woziliście na rowerach
Najczęściej kolega z Zelowa przyjeżdża do Bełchatowa i w grupie jedziemy w plener. Tym razem jako gospodarz zamontował na swym wehikule dziwny kosz, a w nim "kociołek".

Czyli na wszystko idzie znaleźć patent :) , Spoko, całkiem dobry pomysł z takim zaopatrzeniem na dłuższą przejażdżkę, bo i jest co jeść i jest okazja ognisko zapalić.
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6105
Skąd: Oława
Wysłany: 2014-04-01, 22:00   

ceper napisał/a:
Tym razem jako gospodarz zamontował na swym wehikule dziwny kosz, a w nim "kociołek".


masz jakies zdjecie tego patentu?
_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group