Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Jaskinia w Boraczej

Autor Wiadomość
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2016-01-13, 21:39   Jaskinia w Boraczej

Z tą jaskinią było podobnie jak z Wietrzną Dziurą - mnóstwo razy łaziłem szlakiem w pobliżu a nigdy do niej nie dotarłem. Nawet nie próbowałem. Wietrzną w końcu odwiedziłem, przyszedł jednak dzień, że trzeba to było zrobi to samo w przypadku Jaskini w Boraczej (choć tak po prawdzie to ona jest na stoku Redykalnego).
Poszperałem w informacjach jak dotrzeć (bo niby bez kłopotu), znalazłem współrzędne (nie przydały się) i w drogę. A pogoda tego dnia była piękna. Zima w pełni :rol .



Szlak skręca w prawo a my (z kumpelą byłem) na wprost, na krechę, tup tup stromo pod górkę.
Miejsce gdzie owa dziura miała być to ogołocony z drzew stok pełen gałęzi, korzeni, trochę powalonych drzew, istny bałagan pod nogami. I szukaj tu wiatru w polu...


Znalazłem miejsce które by pasowało do opisu ale... dziury nie ma. Łazimy więc wokół miejsca z opisu i pokazywanego zgodnie ze wspł. na GPS no ale w plątaninie głazów, gałęzi, pni znaleźć cokolwiek trudno. Obszar szukania trochę się powiększył :D - tez nic.
W końcu wracamy to pierwszego punktu w którym padło hasło "no to szukamy", siadamy obok ładnego, pozbawionego kory drzewa które sobie leż i... o kurwa. Jest :! :lol
Wejście eleganckie tuż pod nami.

Jaskinia wielka nie jest, ale że się się znalazła (bo już myślałem chwilami, że nic z tego nie będzie) odtrąbić można sukces.



O ile się nie mylę (ale znawcą nie jestem) to Sieciarz jaskiniowy, najbardziej jadowity pająk w naszym pięknym kraju.


W środku prócz pająków było też pudełeczko, pewnie z geocachingu.

Po tym spektakularnym sukcesie, gdy fanfary zagrały poszliśmy oblodzoną stokówką na kawkę do schroniska.



Ciut więcej zdjęć-> http://www.zuziawdrodze-a...wboraczej012016
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-14, 11:04   

Nie wiedziałem, że tam jest jaskinia. Ale, że pająków nie lubię to i dobrze, że nie wiedziałem.
 
 
bton1 


Wiek: 38
Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 3312
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-01-14, 11:24   

Godne znalezisko! Brawa za odkrycie I skuteczne spieprzenie przed pająkiem-mordercą.
_________________
W mieście możesz kogoś znać dziesięć lat i go nie poznać. W górach znasz go na wylot po paru tygodniach.
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6106
Skąd: Oława
Wysłany: 2016-01-14, 17:06   

Fajne znalezisko! jak to zawsze fajnie znalezc cos co jest ukryte i trzeba troche poszukac!

I ciesze sie ze nasze miejsce noclegowe sprzed lat 11 stoi i ma sie dobrze (nawet pogoda podobna , tyle ze wtedy byl srodek maja ;) Jak stan wnetrz?

_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Ostatnio zmieniony przez buba 2016-01-14, 17:07, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2016-01-14, 20:22   

buba napisał/a:
...Jak stan wnetrz?

No to mnie zastrzeliłaś...nie zajrzałem :ops :-)

bton1 napisał/a:
I skuteczne spieprzenie przed pająkiem-mordercą.

laynn napisał/a:
Ale, że pająków nie lubię to i dobrze, że nie wiedziałem

Ja się przyznam, że miłośnikiem raczej nie jestem, sympatią nie darzę ale też nie uciekam na ich widok (no, może trochę w dzieciństwie :) )
Koleżanka wręcz odwrotnie. Nie wiedziałem o tym do czasu gdy ze środka (weszła po moim wyjsciu)...... Dzikiiiii, zabiję cię!!!!! :lol
Ostatnio zmieniony przez Piotrek 2016-01-14, 20:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-14, 20:48   

No ja pająków do dziś nie lubię (ale te większe od pospolitych domowych). Jakbym wszedł, to uwierz mi, trzy razy szybciej bym wyszedł :D .
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2016-01-14, 20:56   

To mógłbyś być w jaskiniach, tych wielkich o rozbudowanym systemie, bardzo pomocny. W razie zgubienia wystarczyło by hasło "lyann, pająki!!!" i to by było najszybsze wyjscie na zewnątrz :)
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-14, 21:16   

haha to fakt. Choć właziłem do jaskiń w rezerwacie Węże, i pająków nie zauważałem :D .
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6106
Skąd: Oława
Wysłany: 2016-01-14, 23:58   

A ja nawet lubie pajaki! a najbardziej to do kosarzy czuje sympatie! a bardziej od pajakow to lubie pajeczyny i miejsca gdzie one wystepuja. Z pajeczakow to bardzo boje sie skorpionow i pewnie dlatego ten jeden ktorego spotkalismy zle skonczyl ( i teraz mnie Vlado nie lubi :P

no i pajaki sa bardzo fotogeniczne













_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
 
 
Basia Z. 


Dołączyła: 06 Wrz 2013
Posty: 3550
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2016-01-15, 00:06   

No śliczne.
Ten trzeci od dołu to tygrzyk paskowany. Kiedyś dla jednej pani z katedry biologii UŚ dokumentowaliśmy występowanie tego pająka na Górnym Śląsku.

Bo niby to rzadki pająk, a znaleźliśmy kilka nowych stanowisk w Chorzowie, Bytomiu i okolicy.
_________________
http://www.pilot-przewodnik.org/
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6106
Skąd: Oława
Wysłany: 2016-01-15, 00:13   

Mnie bardzo interesuje co to za gatunek ten 2 i 3 od gory - bo byl dosc duzy i mial jakas dziwna budowe- myslalam ze u nas takie nie wystepuja.

Basia Z. napisał/a:
to tygrzyk paskowany. Kiedyś dla jednej pani z katedry biologii UŚ dokumentowaliśmy występowanie tego pająka na Górnym Śląsku.

Bo niby to rzadki pająk, a znaleźliśmy kilka nowych stanowisk w Chorzowie, Bytomiu i okolicy.


ten tez z Gornego Slaska- w Kotach ustrzelony
_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
 
 
ziaro 


Wiek: 39
Dołączył: 13 Gru 2014
Posty: 390
Skąd: Bytom
Wysłany: 2016-01-15, 22:09   

Te pająki w makro bardzo ładne.
_________________
#ziaronaszlaku
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2016-01-16, 15:58   

Mimo wszystko nie chciał bym, że po mnie taki chodził. :)

Pająki poprzez swój wygląd to chyba najwdzięczniejsze stworzenia do kręcenia horrorów :)
 
 
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2016-01-17, 17:15   

Gratuluję znalezienia, bo czasem to rzeczywiście nie jest łatwe. Pamiętam, jak w deszczu i burzy szukałam jaskini obok szczytu Jaworz. Niby opis był prosty, ale za nic dziura nie chciała się znaleźć i w końcu trzeba było zrezygnować.
A pająki bardzo fotogeniczne, choć za nic nie chciałabym takowych spotkać oko w oko.

I właśnie mi się przypomniało w tym momencie, że w okolicach, o ktróych piszesz, parę lat temu znaleźliśmy jakąś jaskinię. Chyba to właśnie ta była, bo szliśmy z Rysianki przez Boraczą na dół. Chyba że w okolicy jest jakaś inna, bo nie mam teraz mapy, by stwierdzić, ani zdjęć, by porównać.
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2016-01-17, 20:19   

Bardzo prawdopodobne, że to ją znaleźliście, bo jest właśnie w pobliżu szlaku z Rysianki na Boraczą, w pobliżu Redykalnego.
O innych dziurach tutaj nie słyszałem ale kto wie, może... :-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group