Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

14.02.2015 - Odrobina luzu w Pieninach

Autor Wiadomość
nes_ska 


Wiek: 35
Dołączyła: 09 Paź 2013
Posty: 2931
Skąd: Brzesko
Wysłany: 2015-02-14, 19:56   14.02.2015 - Odrobina luzu w Pieninach

Od początku tygodnia wiedziałam, że chcę, tylko nie wiedziałam dokąd! Dopiero w piątek przed pracą, czyli ok. 6.00 rano (świeży umysł ;p) zdecydowałam, że ruszam w Pieniny - raptem 2 godziny jazdy, wybór jakiegoś w miarę obleganego szlaku (coby był przetarty) i można jechać.

Padło na Trzy Korony, ponieważ do tej pory miałam tam dwa podejścia:
* pierwsze ciemną nocą, więc niewiele widziałam!
* drugie podczas burzy, dlatego też zrezygnowałam tuż za Przełęczą Szopka i zawróciłam do Krościenka.

Wystartowałam z Krościenka!



Już od samego początku przywitał mnie przetarty szlak, co mnie bardzo ucieszyło :D Okazało się, że był nieco śliski, więc założyłam sobie raczki, aby czuć się chociaż troszkę pewniej. Ludzi na szlaku było dzisiaj bardzo mało, pomimo że pogoda była świetna. Widocznie wybrali inne rejony, albo obchodzą "święto miłości" w domowym zaciszu :D ...



Na przełęczy Szopka przywitały mnie Tatry;)


Przez bite 15 minut siłowałam się z obiektywem, żeby podmienić, ale nie udało się! Zakleszczył się! Nawet podeszłam do Pana z Nikonem, aby mi pomógł, tłumacząc, że włączył mi się tryb blondynki, ale okazało się, że niestety jemu też się ta sztuka nie udała! No nic, ruszyłam dalej!

Ten szałas pamiętałam już z wyjścia nocnego, ponieważ zatrzymywaliśmy się tutaj na ciepłą herbatę. :)


...ale już te widoki ostatnim razem mnie ominęły ;)



Na Trzech Koronach rewelacja! (No, mogłoby być lepiej :P Morze mgieł i inne cuda... Ale i tak się zachwycam :) )




I moja nieszczęsna mordka :P


I kilka zbliżeń... ciemnych ;)






Ale cóż! Świat nie kończy się na zdjęciach z Trzech Koron! Trzeba zatem ruszać dalej :P


Idąc na Sokolicę wpadam po drodze na ruiny Zamku Pieniny. Nie widziałam ich w wersji bezśnieżnej, więc trudno ocenić. Teraz są prawie całe zasypane, więc raczej mało atrakcyjne ;)


Idę zatem wciąż w stronę słońca, domyślając się, że z Sokolicy już nie będzie takich ładnych widoków. Słońce trochę utrudni sprawę ;) Niestety nie udało mi się doprosić, żeby pojawiła się choć jedna chmurka!



Na Sokolicy Tatry już są w pełnym słońcu niestety.



Zdjęcie sosny musi być!




I ostatnie spojrzenie na ... Szczawnicę (? :) )


W dół poszłam mało atrakcyjnym, ale dość szybkim, zielonym szlakiem z przełęczy Sosnów do Krościenka. Niestety było tam strasznie ślisko, więc bez gleby się nie obeszło, ale żadnych większych strat nie ma :D

Cywilizacja!


Wycieczka trwała zaledwie 5 godzin, ale była całkiem przyjemna ;)

Zdjęcia: Z Trzech Koron na Sokolicę
Ostatnio zmieniony przez nes_ska 2015-02-14, 20:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2015-02-14, 20:21   

Fajny wypad, nie będę ukrywał zazdrości, chociaż na dziś planowałem Łysicę i Święty Krzyż (lenistwo, a wczoraj przejeżdżałem na rzut beretem). A sosna się nie starzeje :)
Słyszałem kiedyś wierszyk: "siedziała na sośnie, płakała żałośnie ...", powiedzmy, że dalej nie pamiętam :)
_________________
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
 
 
maja 


Dołączyła: 03 Lut 2014
Posty: 102
Skąd: z piaskownicy
Wysłany: 2015-02-14, 20:30   

nes_ska napisał/a:
przywitały mnie Tatry;)


błądzisz, czytałam, że one nie istnieją
w świadomości - też nie

fotomontaż cudny

jak wyciągnę baterie z aparatu - też takie zdjęcia kiedyś będę mieć

nes_ska napisał/a:
mogłoby być lepiej Morze mgieł i inne cuda...


to kara za brak Adama


nes_ska napisał/a:
I kilka zbliżeń... ciemnych


wydaje Ci się - ciemno to było na Czerwonych ( Starych ) Wierchach

wycieczka urocza,urocze zdjęcia

ładna czapka , pewnie ciepła - zazdroszczę
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8301
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2015-02-14, 20:32   

zgłaszam wniosek o blokadę dla Neski - co gdzieś pójdzie w góry, to ma piękną pogodę. Tak nie może być!
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
 
 
bton1 


Wiek: 38
Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 3312
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-02-14, 20:43   

Podpisuję się pod wnioskiem. Jeszcze bym wszelką komunikację z Brzeska profilaktycznie wypierdzielił..
_________________
W mieście możesz kogoś znać dziesięć lat i go nie poznać. W górach znasz go na wylot po paru tygodniach.
 
 
nes_ska 


Wiek: 35
Dołączyła: 09 Paź 2013
Posty: 2931
Skąd: Brzesko
Wysłany: 2015-02-14, 20:56   

ceper napisał/a:
(lenistwo, a wczoraj przejeżdżałem na rzut beretem)


Ja wczoraj miałam taki dzień "na nie", że prawie zrezygnowałam, ale ostatecznie spakowałam się i grzecznie pojechałam w stronę gór ;)

ceper napisał/a:
Słyszałem kiedyś wierszyk: "siedziała na sośnie, płakała żałośnie ...", powiedzmy, że dalej nie pamiętam :)


Nie znam, ale... chyba nie powinnam szukać i drążyć, skoro lepiej nie pamiętać ;)

maja napisał/a:
to kara za brak Adama


Ja czekam na Adama, czekam...
Cytat:
wydaje Ci się - ciemno to było na Czerwonych ( Starych ) Wierchach


Mylisz się. Na Czerwonych Starych Wierchach było aż nadto niebiesko ;-)

Pudelek napisał/a:
zgłaszam wniosek o blokadę dla Neski - co gdzieś pójdzie w góry, to ma piękną pogodę. Tak nie może być!


Sio! Neski już tak mają! ;-)

bton1 napisał/a:
Podpisuję się pod wnioskiem. Jeszcze bym wszelką komunikację z Brzeska profilaktycznie wypierdzielił..


I Ty przeciwko mnie?!?!

Akurat komunikacja dzisiaj niestety zawiodła! Ale udało się dotrzeć i tak! ;-)
_________________
Jestem tu gdzie stoję, ale jeśli się ruszę, to mogę się zgubić.
 
 
maja 


Dołączyła: 03 Lut 2014
Posty: 102
Skąd: z piaskownicy
Wysłany: 2015-02-14, 21:09   

Pudelek napisał/a:
zgłaszam wniosek o blokadę dla Neski - co gdzieś pójdzie w góry, to ma piękną pogodę. Tak nie może być!


blokować Neskę ,

fotomontaże blokować,

relacje pogodne blokować,

wnioskuję też o blokadę pięknej pogody

Cytat:
Ja czekam na Adama, czekam...


on jest straszny, nie czekaj
nie golił się tygodniami
o myciu to już nie wspomnę
 
 
Iva 


Wiek: 41
Dołączyła: 04 Wrz 2013
Posty: 1544
Skąd: łódzkie
Wysłany: 2015-02-14, 22:35   

Ależ miałaś fantastyczną pogodę! Piękne zdjęcia, ale tego nawet nie muszę Ci pisać, bo sama wiesz ;)
_________________
"Kiedy świat się od ciebie odwraca, ty też musisz się od niego odwrócić."
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2015-02-14, 23:37   

Piękną walentynkę sama sobie sprawiłaś :ok
Smęcenia o blokadach pogody nie słuchaj ino z niej jak najczęściej korzystaj. A potem foty na forum i niech ludziom gula rośnie :)
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12257
Skąd: Bytom
Wysłany: 2015-02-15, 08:17   

A ja napiszę ogólnie o Pieninach. Uważam, że najwięcej uroku to mają jednak jesienią. A zimową porą sporo tracą. Nawet ta sosna jakaś taka mało pienińska, mimo, ze to symbol przeca.
Wracając do wycieczki. Podziwiam Twój zapał do chodzenia samotnie.
A zdjęcia i sama wycieczka fajne, chociaż tak jak wcześniej napisałem, pieniny to chyba lepsze są na jesień.
Profil Facebook
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2015-02-15, 09:24   

Może Sokół ma rację. ale te widoki. Mi się zdjęcia Tatr w przybliżeniu podobają.
I dołączam się do wniosku Pudelka! Blokować Neskę!!!
 
 
nes_ska 


Wiek: 35
Dołączyła: 09 Paź 2013
Posty: 2931
Skąd: Brzesko
Wysłany: 2015-02-15, 10:56   

Odnosząc się do tego, co napisałeś, Sokół - Widok z Trzech Koron podobał mi się bezwzględnie, ale też byłam tam pierwszy raz w dzień. Poprzednio byłam w nocy i widziałam tylko światła miast, które też prezentowały się ciekawie, ale zupełnie inaczej (gór nie było widać ;) )

Jeśli chodzi o Sokolicę, to mnie też nie powaliły widoki wczorajsze. Może też trafiłam na złą porę, bo ludzie robią piękne zimowe zdjęcia, szczególnie podczas inwersji. Ja miałam widok na ciemną Holicę, na której leży mnóstwo powalonych drzew, co wyraźnie widać na pobielonych zboczach, Dunajec w cieniu i lekko zamglone Tatry :) Cóż. Wszystkiego mieć nie można :D Widoki w stronę Wysokiej wyglądały natomiast dobrze. Na jesień może się wybiorę... Jest jeszcze mnóstwo czasu ;) A nuż mnie wilki zjedzą podczas chodzenia samej :D

laynn napisał/a:
Blokować Neskę!!!


Proszę o stworzenie odpowiedniej ankiety w "Uwagach do serwisu"!
_________________
Jestem tu gdzie stoję, ale jeśli się ruszę, to mogę się zgubić.
 
 
darkheush 
Beerwalker


Wiek: 51
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 2626
Wysłany: 2015-02-15, 11:27   

No to ładnie sobie poszalałaś. W związku z tym co przeczytałem powyżej, cofam to co napisałem na ryjbuku :P

P.S.
nes_ska napisał/a:
Ludzi na szlaku było dzisiaj bardzo mało, pomimo że pogoda była świetna. Widocznie wybrali inne rejony, albo obchodzą "święto miłości" w domowym zaciszu :D ...

Miałem tak samo zdziwioną gębę na Leskowcu. Coś w tym chyba jest ;)
 
 
ziaro 


Wiek: 39
Dołączył: 13 Gru 2014
Posty: 390
Skąd: Bytom
Wysłany: 2015-02-15, 15:03   

Pogoda jak marzenie. No i przyznam, że parę fotek twojej osoby pomimo tego, że chodzisz sama :P
_________________
#ziaronaszlaku
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8301
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2015-02-15, 15:53   

to zapewne zasługa tej słynnej RĘKI :lol
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime