Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

12.07 - 19.07. Brzeskie diablątko bieszczadzkim aniołem

Autor Wiadomość
Basia Z. 


Dołączyła: 06 Wrz 2013
Posty: 3550
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2014-08-01, 22:40   

forse napisał/a:

Od zawsze Bieszczady były kojarzone, z miejscem najmniejszych zmian...z miejscem "dzikim"..ale widzę, po ostatniej wizycie, że "wychodzą do ludzi" ;)


U Ciebie po ostatniej wizycie, a ja jestem tam zwykle 2-3 razy w roku po 2-3 dni (zwykle obowiązkowo jesienią), czasem dłużej i niestety widzę, że z każdą wizytą stają się bardziej "cywilizowane".
Same góry się nie zmieniają i są piękne, jedyne takie w Polsce, ale to co u ich podnóża zmienia się bardzo szybko.
_________________
http://www.pilot-przewodnik.org/
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2014-08-01, 23:27   

forse napisał/a:
Za te dwa, może trzy lata, to pewnie bardzo dużo zmieni się w Bieszczadach :) ...i obym się mylił ;)

Ja już tak dawno nie byłem (będzie z 10 lat) że na pewno wiele mnie zaskoczy :rol
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6106
Skąd: Oława
Wysłany: 2014-08-02, 06:36   

Piotrek napisał/a:
Ja miło wspominam Bieszczady, co roku kiedyś jeździłem na minimum tydzień i stacjonarnie i na wędrówki z namiotem.

Piotrek napisał/a:

Ja już tak dawno nie byłem (będzie z 10 lat) że na pewno wiele mnie zaskoczy :rol

Piotrek napisał/a:
(bo na razie jeszcze Sudety na urlop będą :-) ).


10 lat temu to i mnie sie w Bieszczadach jeszcze podobalo.. A obecnie to wiekszosc rejonow Sudetow to "ostoja dzikosci" w porownaniu z tym co z Bieszczadami sie porobilo...

Basia Z. napisał/a:

Same góry się nie zmieniają i są piękne, jedyne takie w Polsce, ale to co u ich podnóża zmienia się bardzo szybko.


No wlasnie swiete slowa. Jak ktos glownie w szczytach gustuje to bedzie mu sie podobac- na poloninach nadal trawa rosnie i gory widac. Ale jak ktos bardziej na podnoza i doliny zwraca uwage to powrot po kilkunastu latach moze byc dosyc traumatyczny.
_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Ostatnio zmieniony przez buba 2014-08-02, 06:40, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
forse


Dołączył: 02 Gru 2013
Posty: 210
Wysłany: 2014-08-02, 13:33   

buba napisał/a:
A obecnie to wiekszosc rejonow Sudetow to "ostoja dzikosci"

Może nie we większości, ale zgodzę sie, z Tobą, że w Sudetach, jest jeszcze bardzo dużo miejsc, gdzie można "zaznać dzikości" :) osobiście, mam jeszcze duże zaległości, co do tych terenów, ale wszystko przede mną :)
 
 
Iva 


Wiek: 41
Dołączyła: 04 Wrz 2013
Posty: 1544
Skąd: łódzkie
Wysłany: 2014-08-03, 19:32   

forse napisał/a:
Dokładnie, Wetlina jest tak "wypośrodkowana", że w każdą stronę jest blisko...i do "ciuchci" i w rejon Tarnicy i nawet nad Solinę jest blisko :)

Kurcze, a mi się wydawało, że najlepiej zatrzymać się w Ustrzykach Górnych :rol no ale je jeszcze w Bieszczadach nie byłam :rol na pewno przed organizowaniem swojego wyjazdu będę miała mnóstwo pytań :)
_________________
"Kiedy świat się od ciebie odwraca, ty też musisz się od niego odwrócić."
 
 
Basia Z. 


Dołączyła: 06 Wrz 2013
Posty: 3550
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2014-08-03, 19:48   

Iva napisał/a:
forse napisał/a:
Dokładnie, Wetlina jest tak "wypośrodkowana", że w każdą stronę jest blisko...i do "ciuchci" i w rejon Tarnicy i nawet nad Solinę jest blisko :)

Kurcze, a mi się wydawało, że najlepiej zatrzymać się w Ustrzykach Górnych :rol no ale je jeszcze w Bieszczadach nie byłam :rol na pewno przed organizowaniem swojego wyjazdu będę miała mnóstwo pytań :)


To zależy dla kogo.
Z Ustrzyk jest zdecydowanie najbliżej w najwyższą część Bieszczadów - wycieczkę na Tarnicę i Halicz najlepiej zaczynać i kończyć w Ustrzykach Górnych.
Ale Piotrek planował wyjazd pod kątem dzieci, gdzie nie są mu potrzebne takie długie trasy, a za to bliżej miałby do innych atrakcji.
_________________
http://www.pilot-przewodnik.org/
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2014-08-03, 20:49   

Na pewno je kiedyś zabiorę w Biesy, to bez wątpienia, tylko w momencie (wieku) gdy będę mógł im pokazać to co najlepsze i taki wyjazd w pełni wykorzystać.
Moja filozofia jest taka- jak mam jechać n.p. w Bieszczady a nie przejdę z nimi najciekawszych tras (bo za długie) tylko skubnę odrobinę , to wolę Stołowe, gdzie bez problemu to co najciekawsze osiągniemy (bez zajechania dzieci) a piękne Bieszczady odłożyć na czas gdy ich wiek/siły pozwolą na poznanie tych gór.
Po prostu szacuję ile mogę z miejsca/pasma "wyciągnąć" przy stanie sił całej rodzinki w danym okresie :-) We wspomnianych Stołowych osiągamy 90-100 % tego co tam jest do przejścia i co te góry oferują a w Tatrach osiągnął bym może ze 20% tego co one oferują więc rachunek mi wychodzi prosty.
Oczywiście zmienia się to wraz z wiekiem dzieci.
Ostatnio zmieniony przez Piotrek 2014-08-03, 20:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Malgo Klapković 


Wiek: 37
Dołączyła: 06 Lip 2013
Posty: 2477
Wysłany: 2014-08-04, 21:21   

Nie wiem czy napisałam już słowa uznania, jeżeli nie, to bardzo się kajam :) Jestem pod wrażeniem, przeszliście masę kilometrów i bardzo Wam gratuluję. I tak sobie patrzę na te Bieszczady, może jednak kiedyś... jak się dorobię własnej fury :P by dojechać jakoś na ten koniec świata ;)
 
 
forse


Dołączył: 02 Gru 2013
Posty: 210
Wysłany: 2014-08-04, 23:38   

Malgo Klapković napisał/a:
Nie wiem czy napisałam już słowa uznania, jeżeli nie, to bardzo się kajam Jestem pod wrażeniem, przeszliście masę kilometrów i bardzo Wam gratuluję.

Dzięki Gosia :) przejść tyle kilometrów w takim towarzystwie i w takich okolicznościach przyrody.. bezcenne :)
Malgo Klapković napisał/a:
I tak sobie patrzę na te Bieszczady, może jednak kiedyś... jak się dorobię własnej fury :P by dojechać jakoś na ten koniec świata ;)

Bieszczady, to nie koniec świata ;) ale "furą", łatwiej by Ci było dotrzeć...i zrobić coś na wzór "Majowych eksploracji" :)
 
 
forse


Dołączył: 02 Gru 2013
Posty: 210
Wysłany: 2014-08-15, 12:49   

KSU- "Za mgłą" :)
https://www.youtube.com/watch?v=_JVQCbAScXw

Jeszcze tam wrócę.. ;)
 
 
forse


Dołączył: 02 Gru 2013
Posty: 210
Wysłany: 2014-10-05, 20:22   

Już za niecały tydzień, zawitam w tamte strony :) Liczę na fajne jesienne fotki :D
 
 
nes_ska 


Wiek: 35
Dołączyła: 09 Paź 2013
Posty: 2931
Skąd: Brzesko
Wysłany: 2014-10-05, 20:49   

Trochę Ci zazdroszczę ;) ...ale liczę, że udostępnisz i dasz pooglądać :>
_________________
Jestem tu gdzie stoję, ale jeśli się ruszę, to mogę się zgubić.
 
 
forse


Dołączył: 02 Gru 2013
Posty: 210
Wysłany: 2014-10-06, 07:47   

Jak będzie taka pogoda, jaką zapowiadają, to i fotki pewnie fajne wyjdą :D
Jesienne Bukowe Berdo i Szeroki Wierch..już nie mogę się doczekać :P
 
 
forse


Dołączył: 02 Gru 2013
Posty: 210
Wysłany: 2014-10-18, 15:00   

nes_ska napisał/a:
Trochę Ci zazdroszczę ;) ...ale liczę, że udostępnisz i dasz pooglądać :>

Ładnie było :D
https://picasaweb.google....WetlinskaSmerek
https://picasaweb.google....oweBerdoTarnica
https://picasaweb.google....StokiFereczatej
Jesienne Bieszczady są naprawdę urocze :P
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group